Sport ÏSfiPS F grote runderbiefstuk verse varkenshaas 1/2 KILO magere varkensfilet 1/2 KILO schouderkarbonade 1 KILO verse kuikenbouten 2 KILO Evi Neijssen begint aan nieuw leven Oldenburg zet Pusic op non-actief Tafeltennisser Trinko Keen GOES-POST Kamperfoeliestraat 85 TEL: 0113 220 150 GR BB! r verrast olympisch kampioen Ryu 40 I Vrijdag 16 februari 2007 pzc Wedage maakt seizoen bij Sluiskil gewoon af terneuzen - Pascal Wedage blijft tot het eind van het voetbalsei zoen trainer van Sluiskil. De Terneuzenaar twijfelde of hij deze jaargang wel af wilde maken, nadat hij niet was ingelicht over de aanstelling van Danny Magito als zijn opvolger. Eerder deze week had Wedage een gesprek, waarin het bestuur van de club opnieuw excuses aanbood voor de gang van zaken. Wedage probeert nu in de komende maanden zich met Sluis kil te handhaven in de vierde klas se van het zondagvoetbal. De ploeg staat op de negende plaats en heeft uit veertien duels veer tien punten verzameld. Trainers spelen tegen Biervliet biervliet - De voetbalwedstrijd tussen Biervliet en een combinatie van trainers is terug op de kalen der. Zaterdag treffen de teams el kaar om 14.30 uur op het sport park van Biervliet. Mare de Kunder selecteerde de vol gende veertien collega's om aan de ze wedstrijd deel te nemen: Dan ny van de Velde, Peter Huls, Willy de [aeger, Henk Michels, Pascal Wedage, Robbie de Muynck Eric Rijckaert, Rudi Snouwaert, Kurt Migom, Eddy van der Hooft, Fon- ny Verstraeten, John Moes, Rudy Veraart. Arie Dekker en Peter Zee- gers. Ook Eddy Kiesenberg vertrekt bij SSV'65 goes - In navolging van hoofdtrai ner Marco Groeneveld vertrekt ook Eddy Kiesenberg bij SSV'65. De huidige assistent gaat komend voetbalseizoen als hoofdtrainer aan de slag bij Colijnsplaatse Boys. De koploper in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal legde eind januari Adri Franke vast als nieu we trainer. De huidige coach van het tweede team van Oostkapelle heeft vanwege fysieke problemen echter alsnog afgezien van de over stap. Daardoor kwam Kiesenberg, die in januari ook al met Colijns plaatse Boys sprak, opnieuw in beeld. Hij volgt bij de club Her man Vermeulen op. Zege voor karters van CSM-Shop middelburg - Het team van GSM-Shop heeft in Middelburg de tiende race in het Zeeuws indoor kartkampioenschap gewonnen. De ploeg achterhaalde in de begin fase koploper Veersedam Auto en reed steeds verder van de achter volgers weg. Veersedam finishte als tweede, voor Van Gilst/Hogeweg dat naar de derde positie oprukte. De snelste rondetijd werd gereden door Ivo van Egmond van de GSM-Shop, wat een extra punt voor het algemeen klassement op leverde. Zijn ploeg gaat daarin ruim aan kop. Cue Action handhaaft zich in de middenmoot middelburg - Het tweede team van Cue Action kwam in de regio nale tweede klasse van de pool- competitie een verdienstelijke re mise overeen met het bezoekende Scooby's AA uit Zevenbergen. Daarmee werd de tweede helft van de competitie hervat met een zelfde resultaat als destijds in de uitwedstrijd. Ook toen werd het 4-4. Martine Pol, Mathieu Hartsuy- ker (8-ball) en Jasper Vantricht (9-ball) zorgden voor de punten. De partijen van Pol en Maarten Grashoff in het 9-ball en Tim de Ruiter in het 8-ball gingen verlo ren. De Vlissingers blijven hier door keurig in de middenmoot. Morres/Hulst uit het bekertoernooi sliedrecht - Voor de volleybal- sters van Morres/Hulst zit het be kertoernooi erop. De Zeeuws-Vlaamse formatie verloor in de kwartfinale met 3-0 (25-23, 25-20, 25-20) van Sliedrecht Sport 2. Morres/Hulst trof de koploper van de regiodivisie voor de tweede keer binnen vier dagen en bood veel meer tegenstand dan in eigen huis. In de slotfase van de eerste set ontbrak het de Zeeuwen aan geluk. Ondanks goed spel slaagde Morres/Hulst er in de resterende sets evenmin in om tegen te sco ren. GOURMET ZIE: WWW.MAROS.NL - issoort excl. reclames Oud-turnster maakt morgen debuut op de NK atletiek in Gent. door Angela van de Paal sittard - Schroeven, salto's en flik- flaks zijn niet meer aan haar be steed. In plaats daarvan vliegt Evi Neijssen (19) voortaan over de lat. De voormalig turnster zette afgelo pen jaar een punt achter haar tien jarige carrière als topsportster en vond een nieuwe passie in het polsstokhoogspringen. Al het blessureleed had fysiek en mentaal zijn tol geëist, maar met de gedrevenheid was niets mis. En dus debuteert ze morgen na nau welijks vier maanden trainingsar- beid op het NK atletiek in Gent. Het gaat allemaal wel erg snel, er kent de atlete van AV Unitas uit 'Het moment dat je over de lat heen gaat, geeft zo'n apart gevoel.' Sittard. Ze heeft net de laatste trai ning voor het nationaal kampioen schap erop zitten. „Ik heb lekker gesprongen, het gaat goed." Meer dan goed blijkt als ze even later verklapt dat ze inmiddels hoogtes van drie meter kan bedwingen. „Normaal doe je daar toch een paar jaar over, vertelde trainer Ge orges Friant me. Dus ja, ik ben te vreden", zegt ze bescheiden. „Ik had geen verwachtingen, wilde ge woon kijken of dit me zou beval len, én of ik het ook zou kunnen." Van de top bij het turnen moest ze nu weer onderaan de ladder be ginnen. „Dat is wennen, maar wel fijn. Er is geen enkele druk. Ik kan lekker mijn gang gaan", vertelt ze in haar studioappartement in Sit tard dat gevestigd is in een voorma lig klooster. „Maar dat betekent niet dat ik niet fanatiek ben. Als je topsporter bent geweest, kun je niet anders. Ik wil ook hier het hoogste probe ren te bereiken", aldus de derde jaars studente SPH (Sociaal Pedago gische Hulpverlening). Ze lijkt haar draai gevonden te hebben. „Het is wel raar als je voor het eerst met de stok moet rennen. En dan ben je nog niet eens omhoog geweest." Alles wordt in kleine stapjes aange leerd. „Het moment dat je over de lat heen gaat, geeft zo'n apart ge voel. Het is eigenlijk niet uit te leg gen. Het geeft een kick. Het is een beetje te vergelijken met de ligger wissel op de brug. Dan maak je ook een draai en zweef je ook even." Ze heeft dus wel zeker profijt van haar 'vorige leven'. Maar dat wist ze van tevoren. Wereldkampioen Rens Blom begon ook als turner. Vier keer in de week is ze onder de hoede van bondstrainer Ge orges Friant. Dezelfde man die ook Blom begeleidt. Eén dag in de week is ze nog in de turnhal te vin den van Patrick Echt en doet ze oe feningen die vooral zijn gericht op polsstokhoogspringen. „Specifieke oefeningen aan rek of voor het evenwicht" Heel af en toe kan ze het niet laten en doet ze nog een salto, maar dat is meer uit 'heim wee' naar vroeger. Haar oude leventje oppakken zit er niet in. „Ik heb het nog geen moment gemist. Ik heb vorig jaar bewust de tijd genomen voordat ik het besluit nam en daar sta ik nog steeds achter." Evi Neijssen vond een nieuwe pas sie. foto Annemiek Mommers Handbalinternational leeft in onmin met haar Poolse trainer. door onze sportredactie oldenburg - Handbalinternatio nal Irina Pusic (33) is door haar club VfL Oldenburg op non-actief gesteld. De voormalig speelster van onder meer Swift Roermond ligt overhoop met haar trainer Les- zek Krowicki. De Poolse oefen- meester was in Nederland ooit bondscoach bij de mannen en presteert met Oldenburg onder de maat. De geroutineerde ploeg, waarvan Pusic spelverdeelster is, werd bij aanvang van het seizoen bij de ti- telfavorieten gerekend, maar staat na zeventien duels in de midden moot op slechts vier punten van een degradatieplaats. Volgens Pu sic heeft Krowicki in haar een zon debok voor de slechte resultaten gezocht en gevonden. „Het is onge looflijk wat hier gebeurt. Al vanaf het begin van het seizoen draaien we slecht en is er kritiek op Kro wicki. Maar het bestuur heeft zijn contract met drie jaar verlengd en nu moeten de speelsters het bezu ren. Eerst waren het de keepsters die faalden, toen de hoekspeelsters en nu de spelverdeelster. En dat ben ik. Zonder enige waarschu wing ben ik op een training na een verloren wedstrijd afgedankt. Niet in een persoonlijk gesprek, maar tijdens een training ten over staan van de hele selectie. En dat terwijl ik zelf goed presteer." Pusic is de tweede speelster van VfL Ol denburg op de topscorerslijst en ze staat met haar 79 treffers nog ruim binnen de toptwintig. Ze voelt zich dan ook onterecht aan de kant gezet. „Ik heb Krowicki op de man af gevraagd of ik ben ge schorst, omdat ik geen blad voor de mond heb genomen tegen hem. Daar heeft hij geen ant woord op gegeven." Krowicki heeft op de site van VfL Oldenburg de schorsing van Pusic wél beargumenteerd. „Zij voert in het veld mijn opdrachten niet uit", staat er te lezen. Pusic kan daar al leen maar om lachen. „En dat con stateert hij na zeventien wedstrij den? Terwijl hij me zelf gehaald heeft en steeds heeft gezegd mijn inbreng nodig te hebben. Wat een waanzin! Ik word gestraft voor het falen van de trainer." door Koen de Vries den haag - Tafeltennisser Trinko Keen heeft op het Pro Tour-toer nooi in Qatar voor een verrassing gezorgd door van Olympisch kam pioen Ryu Seung Min te winnen. De 35-jarige Keen versloeg de Zuid-Koreaan met 4-3. De Pro Tour in Qatar is na het WK het sterkst bezette toernooi van het jaar. Keen, de nummer 38 van de wereld, had in de eerste ronde zijn handen vol aan de Zweed Hakansson (4-3). Tegen Ryu Seung Min leek hij re gelrecht op een nederlaag af te ste venen. „Maar bij 3-1 achter kon ik eindelijk zijn service goed terug brengen. Toen heb ik de wedstrijd koel uitgespeeld", aldus Keen. Hij won met 13-11, 8-11, 7-11, 8-11,11-3, 11-4 en 11-6. Vandaag treft de Arn hemmer in de achtste finales de Hongkong-Chinees Li Ching, de nummer 11 van de wereld. Vorig jaar op het WK in Shanghai was Li net te sterk voor Keen. Hij is overigens niet de eerste Nederlan der die Ryu versloeg. Vorig jaar was Danny Heister in Shanghai ook al te sterk voor de gouden me daillewinnaar van Athene. De Nederlandse Li )iao kreeg in Qatar een terugslag na haar zege in de toptwaalf van afgelopen weekeinde in Arezzo. Ze verloor in de eerste ronde van de jonge Roemeense Daniela Dodean met 4-2. Trinko Keen en Li Jiao zijn in Q_a- tar de enige Nederlandse vertegen woordigers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60