PZC Toewijzing NK wielrennen ongewis Volleybalbond wil weer een Oranje-ploeg met gezicht 40 - val 40 Nadia Petrova bereikt kwartfinales in Antwerpen Oud-turnster debuteert met polsstok op NK atletiek Vrijdag 16 februari 2007 Trinko Keen zorgt voor verrassing op Pro Tour-toernooi Reageren? reactie@pzc.nl Politie Bremen laat Ajax-fans gaan BREMEN - De politie in Bremen heeft de zestig Nederlandse sup porters die woensdagavond bij de Europacupwedstrijd tussen Wer- der Bremen en Ajax (3-0) waren gearresteerd, vrijgelaten. Noemens waardige rellen hebben zich rond het voetbalduel niet voorgedaan, bevestigde de politie gisteren nog maals. Door vroegtijdig in te grijpen voor kwam de politie dat het tot massa le vechtpartijen kwam tussen fans van de beide voetbalclubs. Voor aanvang van het Uefa Cup-duel hield de Bremer politie vijftig sup porters aan, die in de binnenstad voor problemen zorgden. Er vlo gen wat flessen door de lucht, maar ernstige ongeregeldheden bleven uit. Ook tijdens en na de wedstrijd bleef het relatief rustig. Ongeveer 2500 supporters waren Ajax nagereisd naar Bremen. ANTWERPEN - Nadia Petrova heeft de kwartfina- en 6-4. Elena Dementieva moest de strijd tegen Iveta Benesova in de kwartfinale in twee sets on- les van het tennistoernooi in Antwerpen bereikt. Elena Likhovtseva staken wegens een ribblessure. deruit tegen Lichovtseva/Vesnina: 2-6 1-6. De Russische kreeg flink wat tegenstand van haar Michaëlla Krajicek strandde in het dubbelspel. De Woensdag werd Krajicek in het enkelspel in de landgenote Vera Zvonareva, maar won toch: 7-6 Nederlandse ging met haar Tsjechische partner tweede ronde uitgeschakeld door Dinara Safina. Maastricht en organisator twisten over de vraagprijs. door Patrick Delait maastricht - Maastricht wil uiter lijk over twee weken weten of het deze zomer het NK wielrennen kan organiseren. Heeft de gemeen te dan nog altijd geen akkoord be reikt met organisator Top Sports Group (TSG), dan trekt Maastricht zijn kandidatuur alsnog in. door Martijn Krullaars VINKEVEEN - De Nederlandse vol- leybalbond wil de hulp van Piet Zoomers/D en Nesselande inroe pen om het Nederlands mannen- team te versterken. Na enkele oriënterende gesprekken heeft technisch directeur Joop Alberda het plan opgevat zo veel mogelijk internationals onder te brengen in Rotterdam en Apeldoorn en door deweeks veelvuldig centraal te trai nen met een onafhankelijke bonds coach. Het plan staat nog in de kinder schoenen, maar duidelijk is dat de betrokken partijen enthousiast zijn. Ook Peter Blangé. De Oegst- De gemeente Maastricht en het managementbureau uit Ouderkerk aan de Amstel twisten al weken lang over de prijs die voor het NK moet worden betaald. Maastricht wil niet meer dan 100.000 euro op tafel leggen voor het NK. Dat is be duidend minder dan de vraagprijs (150.000 euro) van TSG. Boven dien wil de Limburgse kandidaat dat TSG eveneens een groot deel van de facilitaire kosten voor haar rekening neemt. TSG organiseert het NK wielrennen in opdracht geester is nu nog zowel bonds coach als coach van Nesselande, maar zou voor het nieuwe plan zijn clubbaan op moeten zeggen. Blangé is daartoe bereid, ook al omdat hij bij Nesselande en de in ternationals enthousiasme proef de. De bondscoach voerde de voor bije maanden diverse gesprekken, ook met de internationals die nu in Italië, België en Frankrijk spe len. Als het aan Blangé ligt komen de meesten van hen snel weer terug naar Nederland, want velen van hen zitten niet op de goede plek. „Als volleyballer moet je pas naar het buitenland gaan als je echt een van de KNWU. Voorzitter Leks Verzijlbergh van de Maastrichtse wielerstichting verwacht dat het managementbureau nog deze maand kleur zal bekennen. „Nie mand is er bij gebaat om de toewij zing van het NK nog langer uit te stellen. De kampioenschappen worden verreden op 30 juni en 1 juli. De tijd voor het werven van sponsors is daardoor nu al erg kort. Volgens Verzijlbergh struikelt TSG vooral over het samenwerkingsver- speciaal product bent, in plaats van dertien in een dozijn", is Blan- gé's overduidelijke boodschap aan het adres van zijn pupillen. Alberda beseft dat sommige inter nationals terug zouden moeten in salaris, maar vindt dat een onei genlijke discussie: „Als we ze finan cieel moeten overtuigen, houdt het meteen op", stelt de technisch directeur. „Het mag alleen om am bitie draaien." Kritiek van andere clubs, die niet in het plan worden betrokken, neemt Alberda ter ken nisgeving aan. „Er zal ongetwijfeld een brede, maatschappelijke dis cussie komen, zoals altijd in Neder land. Maar het moet anders." band tussen de gemeentes Maas tricht, Dinkelland en Landgraaf Deze drie wielergemeentes heb ben op advies van de provincie Limburg de handen in elkaar gesla gen. Op die manier willen ze het hoofd bieden aan het prijsopbod rond het NK. Maastricht organiseerde het NK ook al in 2006. Het parcours dat toen grotendeels door de binnen stad voerde, wordt nu volledig her zien. De Bemelerberg dient dit keer als scherprechter. Joop Alberda: „Het moet gewoon an ders willen we weer een zichtbaar Nederlands team krijgen. De clubs moeten dat ook inzien." Jalabert maakt triatlondebuut zürich - Voormalig topwielrenner Laurent Jalabert waagt zich aan de triatlon. Op 24 juni neemt de 38-jarige Fransman deel aan de Ironman in het Zwitserse Ztirich. De Ironman bestaat uit 3,8 kilometer zwem men, 180 kilometer fietsen en 42 kilometer hardlopen. Als wielrenner maakte Jalabert naam door in de Tour de France twee keer de groene trui voor bes te sprinter (1992 en 1995) te win nen. In 2001 en 2002 was 'Jaja' winnaar van het bergklassement in dezelf de ronde. Ook won de Fransman de Ronde van Spanje in 1995. Daar naast zegevierde hij in eendags- wedstrijden als het WK tijdrijden, Milaan-San Remo, de Waalse Pijl en de Ronde van Lombardije. Ireen Wüst geeft WK-ticket terug erfurt - Ireen Wüst heeft haar WK-ticket voor de 5000 meter te ruggegeven. De schaatsster uit Goirle wil zich op de WK afstan den concentreren op de 1000,1500 en 3000 meter. Met een optreden op de 5 kilometer wordt haar pro gramma te vol. Boek Landis verschijnt vlak voor de Tour parijs - Tour de France-winnaar en vermoedelijke dopingzon- daar Floyd Landis is van plan om zijn autobiografie vlak voor de start van de Tour te publiceren. De titel van het boek luidt "Positively False'. Landis zegt in zijn boek met overtuigende bewijzen van zijn onschuld in de dopingaffaire te komen. Met het boek wil hij zich van alle blaam zuiveren. De 31-jarige Landis gaf eerder aan de Tour dit jaar te laten schieten om zich volledig te kunnen concentre ren op zijn verweer tegen de do- pingaanklacht. Mocht hij toch schuldig worden bevonden, dan is de wielrenner de eerste Tourwin naar die de zege wordt ontnomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59