st van de nieuwe ideeën De overlast is daadwerkelijk minder ohol te verlaten Actiebereidheid bij DLF Trifolium ie dag beter voor dan vijfjaar geleden. foto Lex de Meester door Maurits Sep arnemuiden - De animositeit is bijna omgeslagen in vriendschap. Omwonenden kunnen het tegen woordig uitstekend vinden met vliegvelddirecteur P. Geysen. „We kunnen altijd bij hem te recht", vertelt T. Waar, bestuurslid van de actiegroep Stop Uitbreiding Zeeland Airport NU (SUZAN). Zij I danks het ontbreken van een beursnotering. De luchthaven heeft in 2006 beter gepresteerd I dan Schiphol zelf had gedacht. De winst, zonder veranderingen in de waarde van het vastgoed en een belastingmeevaller, kwam uit op 198 miljoen euro. Dat is een toena me van 7,2 procent vergeleken met 2005. Eerder ging Schiphol nog uit van een gelijke winst. Als de onderneming de bijzondere posten wel meeneemt, is de netto winst 173 procent gestegen tot 527 miljoen euro. De belastingmeeval ler heeft een waarde van 309 mil joen. De omzet bedroeg 1 miljard euro, een stijging van 9,4 procent. Schiphol kreeg meer passagiers over de vloer en verdiende meer aan onder meer de winkels. woont op Oranjeplaat in Arnemui- den, onder de uitvliegroute van het vliegveld. SUZAN strijdt al ja ren tegen de uitbreidingsplannen van het vliegveld. „En dus niet te gen het veld zelf', benadrukt Waar. Nu in de wet is vastgelegd hoeveel starts en landingen er mogen plaatsvinden en hoe zwaar en hoe Topman Cerlach Cerfontaine van Schiphol. luidruchting vliegtuigen mogen zijn, heeft SUZAN voldoende stok ken achter de deur. Die eigenlijk overbodig zijn geworden met het aantreden van Geysen. Waar: „Voordien was er geen enke le mogelijkheid tot contact. Nu spreken we elkaar eens per drie maanden. Hij wil ook dat we bel len met klachten, omdat hij er dan door Jeffrey Kutterink kapelle - Het personeel van DLF Trifolium Netherlands in Kapelle (het voormalige Advanta) is bereid actie te voeren voor een goed so ciaal plan. Dat hebben de werkne mers gisteren tijdens een bijeen komst met de vakbonden duide lijk gemaakt. Het Deense moederconcern DLF wil DLF Trifolium en Innoseeds in Vlijmen in elkaar schuiven. In Vlijmen kost dat 23 van de 100 ar beidsplaatsen. Zowel in Kapelle als Vlijmen sluit de directie gedwon gen ontslagen niet uit. De vakbon den onderhandelen vanaf woens dag met de directie over een so ciaal plan. „Het personeel wil een iets aan kan doen." Geklaagd wordt er echter steeds minder. „Omdat er daadwerkelijk minder overlast is", benadrukt Waar. Minder overlast, een betere ver houding - Geysen krijgt overal de eer voor toegekend. Hoe moet dat als hij stopt? „Dat hebben we hem gevraagd en gelukkig is hij dat voorlopig nog niet van plan." evengoed sociaal plan als in 2005 is afgesloten", vertelt bestuurder C. C^oban van FNV-Bondgenoten. Samen met de CNV Bedrijven- bond, RMU en de Unie heeft FNV Bondgenoten gisteren het perso neel geïnformeerd. Over de nut en noodzaak van de reorganisatie buigt de ondernemingsraad zich. (Joban: „We betreuren de situatie. Maar ik heb er het vertrouwen in dat de directie het beste wil voor het bedrijf. Het wil zich richten op één segment: de graszaden. Dat is een goede ontwikkeling. Maar we wilden wel weten of we kunnen rekenen op de leden. Ze hebben duidelijk gezegd in beweging te ko men als dat nodig is." PZC Vrijdag 16 februari 2007 37 Organon binnen enkele weken naar beurs arnhem - Chemieconcern Akzo Nobel brengt 20 tot 30 procent van zijn geneesmiddelendochter Organon binnen enkele weken naar de beurs. Dat heeft het bedrijf gisteren be kendgemaakt bij de presentatie van de jaarcijfers. Binnen twee tot drie jaar wil Akzo Organon geheel verzelfstandigen, door een volledi ge beursgang of door verkoop. Akzo Nobel zag in 2006 zijn netto winst met 20 procent stijgen tot 1,15 miljard euro. Werkloosheid blijft dalen den haag - De werkloosheid blijft fors dalen. In de periode novem ber 2006 tot en met januari 2007 zat 5 procent van de beroepsbevol king zonder baan. Een jaar eerder was dat nog 6,1 procent. Dat blijkt uit cijfers die het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren publiceerde. In to taal zitten 380.000 mensen zonder baan. Daarmee daalt de werkloos heid sinds de zomer met 11.000 per maand. Versatel haalt geld op voor fusie met Tele2 Amsterdam - Het telecom- en ka belbedrijf Versatel geeft via een claimemissie bijna 420 miljoen nieuwe aandelen uit tegen een prijs van 61 cent. Moederbedrijf Te- Ïe2 staat garant voor de opbrengst van ongeveer 250 miljoen euro. Dat maakte Versatel gisteren be kend. Door de aandelenuitgifte kunnen de activiteiten van Tele2 in Neder land en België fuseren met die van Versatel. Belastingmeevaller stuwt winst INC op amsterdam - Bankverzekeraar ING heeft in 2006 een jaarwinst behaald van bijna 7,7 miljard euro. De winst in het vierde kwartaal was te danken aan lagere belastin gen en een sterke groei van de ver- zekeringstak. ING maakte bekend dat financieel bestuurder Cees Maas in april opstapt. Zebra Casnetwerk op de vingers getikt goes - De Zeeuwse gasnetbeheer der Zebra Gasnetwerk moet meer leveranciers toegang verlenen tot haar netwerk. Dat heeft de Neder landse Mededingingsautoriteit (NMa) gisteren geëist. Afnemers moeten kunnen kiezen voor een andere gasleverancier. De trans portcapaciteit die nu niet wordt ge bruikt, moet Zebra ter beschikking stellen aan andere partijen. Luchthaven overtreedt normen voor geluid schiphol - Schiphol heeft het afge lopen jaar bij drie meetpunten ten noordoosten van de luchthaven te veel herrie gemaakt. Dat heeft top man Cerfontaine gisteren van de Inspectie Verkeer en Waterstaat (IVW) te horen gekregen. De overschrijding komt doordat Schiphol vaker dan verwacht de Buitenveldertbaan heeft gebruikt. Cerfontaine kon niets zeggen over eventuele sancties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57