Verkiezingen Van Waveren doorbreekt gezapigheid Omdat het veel beter kan SP< m Plannen natuur stopzetten Steun de lokale muziekscene, luister naar muzikanten PZC Vrijdag 16 februari 2007 I 3 3 Het CDA zet de toon in de campagne voor de Statenverkiezingen. door Rinus Antonisse en Ben Jansen COES - Harry van Waveren, twee de man bij het CDA in Zeeland, heeft deze week de gezapigheid in de verkiezingscampagne doorbro ken. Hij waste de Partij voor Zee land de oren („alleen maar schreeuwen, niks klaarmaken") en viel PvdA-lijsttrekker Maria le Roy aan om haar uitspraken over het Belgische wegenvignet. Van Waverens opmerkingen breng en wat leven in een verkiezings campagne die tot nu toe grijs als een februaridag is verlopen. De partijen doen hun plicht: ze pre senteren een programma, verschij nen op enkele debatbijeenkom sten, zitten hier en daar in een fo- rumpje en beleggen partijvergade ringen waarop ze uitsluitend kie zers ontmoeten die ze toch al tot hun aanhang mogen rekenen. Van een zinderende campagne is zo geen sprake. Toegegeven, voor een Zeeuws poli ticus zijn er niet veel onderwer pen waarmee valt te scoren. De verzuchting komt van SGP-lijst- trekker George van Heukelom. Na enig nadenken komt hij op ontpol- dering, de Westerschelde Contai ner Terminal en de positie van de Zeeuwse Milieu Federatie. Daar mee zijn de heetste hangijzers wel zo ongeveer genoemd. Provinciale Staten hebben over veel zaken wat te zeggen. Ze doen dat op een manier die niet echt tot de verbeelding spreekt. Niet voor niets kregen ze een dikke onvol doende voor de wijze waarop ze vergaderen. Statenleden zijn voor al met zichzelf bezig, luidde de kri tiek. Het valt dan niet mee de kie zers op een aansprekende maniet te benaderen. Voor de stemwijzer zijn de pro gramma's van de tien deelnemen de partijen vergeleken. Over de meeste onderwerpen denken de Standpunten over de meeste onderwerpen wijken nauwelijks af partijen hetzelfde. Over ruim twin tig punten wordt verschillend ge dacht. Ontpoldering zit er niet bij. Daarover hebben alle partijen een veilige stelling betrokken: geen ge dwongen landafstand voor aanleg getijdennatuur. Die angel is eruit. Alleen bij het CDA loopt het - net als bij de Kamerverkiezingen - ge smeerd. Veel activiteiten en snel reageren op actuele voorvallen. Zo als bij de overeenkomst tussen het motto van het regeerakkoord en dat van het Zeeuwse CDA, Samen Leven, Samen Werken. Lijsttrekker Toine Poppelaars had meteen een commentaar paraat. Zelfs aan zijn Conference-verspreking (hij hield dit voor Zeeland belangrijke peren ras voor een appel) wist hij handig een positieve draai te geven. Er zijn meer overeenkomsten. Lan delijk speelde premier Balkenende de wijze staatsman. Fractievoorzit ter Verhagen zette PvdA-lijsttrek ker Bos doeltreffend in de hoek. Een opzet die het CDA geen windeieren legde. In Zeeland lijkt dezelfde strategie gevolgd te wor den. Poppelaars heeft het over het beleid, tweede man Harry van Wa veren kapittelt de poppetjes. Jos Houtzager (33) uit Vlissingen, bestuurslid Stichting Lost Key: „De provincie moet meer doen aan het sup- porten van de lokale scene op muziekgebied in Zeeland. Meer luisteren naar de muzikan ten zelf, een jaarlijks overleg met alle partijen op muziekgebied om een agenda met optre dens op te stellen, duidelijk maken waar het Poppunt Zeeland voor staat, meer ondersteu ning voor beginnende bands en artiesten, min der talentenjachten organiseren. Muziek is geen sport, het gaat niet om winnen, het gaat om het kunnen uiten van je emotie en ver broedering." foto Ronald den Dekker VANDAAG IN DE REGIO Middelburg, Abdijcomplex, vanaf 9.30 uur, vergadering Provinciale Staten over onder meer burgerinitiatief getijdenna tuur en herkansing Westerschelde Contai ner Terminal. Rechtstreeks te volgen via Omroep Zeeland (televisie) en via de website www.zeeiand.nl. Lezers kunnen reageren op de verkiezin gen: Redactie PZC, postbus 31, 4460 AA Goes; fax 0113-315669; e-mail redactie@pzc.nl. Zie ook www.pzc.nl. SGP wil eerst duidelijkheid over ontpoldering. door Rinus Antonisse WESTKAPELLE - - SGP-lijsttrekker George van Heukelom vindt dat de voorbereidingen voor aanleg ge tijdennatuur in de Westerschelde stopgezet moeten worden. Hij wil 'geen stap meer zetten' voordat duidelijk is wat nu precies aan de orde is. Tijdens een partijbijeenkomst, gis teren in Westkapelle, gaf hij aan dat de discussies over ontpolde ring alle kanten uitschieten. Van Heukelom verbaast zich daarover en constateert dat niemand meer weet waar hij aan toe is. Hij herinnerde aan het verdrag dat Nederland met Vlaanderen over de Schelde sloot. Daarin is 600 hec tare getijdennatuur in de Wester schelde opgenomen. De SGP'er wees erop dat zijn partijgenoot Van der Staaij met succes in de Tweede Kamer een motie indien de, met als uitgangspunt dat grond verwerving alleen op vrijwillige ba sis kan. Het wachten is op een standpunt van het kabinet hier over. Van Heukelom beklemtoonde dat de eerste verantwoordelijkheid voor het natuurpakket Wester schelde in Den Haag ligt. „Daar al leen kan het roer omgezet wor den. Daar beslist men. Wij kun nen dat niet. We moeten daarover naar de burger toe eerlijk zijn." Hij stelde dat de SGP de alternatie ven die via de commissie Maljers voor ontpolderen zijn aangedra gen, zorgvuldig beoordeelt. Het gaat onder meer om verzilting van de Braakman-Zuid, dempen van de vaargeul bij Hoofdplaat. J Standpunt over: Landbouw Verbreding agrari- sche bedrijven verder mogelijk maken Milieuvriendelijk PvdA k°eren verdient de voorkeur Nieuwe activiteiten van boeren ondersteunen Meer kansen aan m a agrarische onder nemers bieden Geen standpunt nr">^\and over 'n programma Er moet ruimte GROEN: blijven voor boeren Tegen grootschalige Christenunie vestiging intensieve veehouderij Nieuwe initiatieven van boeren steunen Zilte landbouw verdient bovenge middelde steun Inzet agrarisch &J&&M WS gebied voor behoud Belang groenZeeland PZC I RolantOuist Marten Wiersma (57) uit 's-Heer Hendriks kinderen, coördinator Grensoverschrijdend natuurgebied: „In 1996 ben ik poli tiek actief geworden in GroenLinks omdat het zoveel beter kan en om dat democratie gebaat is bij heldere geluiden. Je moet erop aan kunnen dat de waarheid wordt gesproken. Als dat niet meer het geval is, worden niet alleen de politieke en persoonlijke verhoudingen geschaad, ook de de mocratie lijdt daar onder. En je wordt onmiddellijk afge straft als je hoog van de toren blaast en je dos siers niet blijkt te kennen. Ik hen er trots op dat onze fractie via een motie steun aan uitgeprocedeerde asielzoekers uit het vuur heeft kunnen slepen. Maar spijt heb ik, dat ik ooit in stemde met de decentralisatie van het openbaar vervoer. Toen leek het alsof het kiezen was tussen lan delijke bezuinigingen of regionale regie. Uiteindelijk bleken beide sce nario's op een verdere uitkleding van het busvervoer te leiden. Toen was een derde scenario nodig ge weest. Ik hoop nooit mee te maken dat (een lid van) het college betrapt wordt op aanzienlijk verwijtbaar of strafbaar handelen. Als je weet dat iemand glashard staat te lie gen, probeer je de feiten boven ta fel brengen. Als dat niet kan (vaak zijn dingen geheim, vertrouwelijk, niet te verifiëren), rest alleen nog: goed onthouden wat er gebeurde, voor een latere gelegenheid."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53