Zeeland Bij Wouter is een band zo geplakt Dieven slopen bliksemafleiders van Oosterscheldeziekenhuis bin ri9n uit W PZC Vrijdag 16 februari 2007 I 29 WEEKEND zaterdag 17 en zondag 18 februari CENTRAAL ALARMNUMMER 112 huisartsen Walcheren. Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) de veerse huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, West- kapelle, tel. (0118) 571234. zon. 23.00-ma. 8.00 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. tandartsen Walcheren. P. Taloen/P. Marysael, Meanderlaan 218, Middelburg, tel. (0118) 635787. Spreekuur 11.00-12.00 uur. verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: J. van Hooijdonck, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: M. Snoep, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21,30-zon. 21.30 uur: (0118-626045) Wouter Kooien van fietswinkel Rabout in Goes kan volgende maand de beste fietsenmaker van het land worden. foto Willem Mieras Goese fietsenmaker is misschien wel de beste van het land. door Rob Paardekam goes - Bandje plakken, spaken ver vangen, ketting repareren. Wouter Kooien (25) draait er zijn hand niet voor om. En hij doet het nog goed ook. Volgende maand bindt hij met vier anderen de strijd aan om de beste fietsenmaker van het land te worden. Wouter, woonachtig in Huijber- gen, werkt al een aantal jaren bij fietsenwinkel Rabout in Goes. Ze zijn kennelijk erg tevreden over hem, want hij werd al enkele ma len gepusht om eens mee te doen aan de competitie 'tweewielertech- nicus van het jaar', die wordt geor ganiseerd door brancheorganisatie Innovam. Eerst hield hij de boot af, maar dit jaar besloot hij toch maar eens een poging te wagen. De eerste ronde, met alleen theorievragen, overleef de Wouter zonder veel kleerscheu ren. Het ging daarin overigens niet alleen om technische zaken. Ook over dingen als de behandeling van klanten en het afhandelen van telefoontjes kregen de deelnemers de nodige vragen voorgelegd. Wou ter deed het naar behoren en was meteen 65 concurrenten kwijt. De tien overblijvers traden onlangs op nieuw in het strijdperk in Nieuwe- gein. Deze keer moest er echt gewerkt worden. Wouters grote opdracht was het repareren van een versnel lingsnaaf en het vervangen van al le spaken van een achterwiel. La ter op de dag kreeg hij nog wat kleine klusjes voor zijn kiezen. „Op zich was het allemaal niet zo moeilijk", vertelt de Brabander. „Maar je moet opletten, want ze stoppen er altijd van die verbor gen dingen in. Kennelijk ben ik daar niet ingestonken, want ik sta in de finale." Het feit dat Wouter een echte allrounder is, werkte in zijn voordeel. Het maakt hem niet uit of hij een racefiets of een gewo ne fiets voor zijn neus krijgt. „Er zijn collega's die zich specialiseren in een bepaald soon fiets, maar ik doe ze allemaal." 'Natuurlijk wist ik dat ik goed ben, maar dat ik zo ver ben gekomen, is toch mooi' In de finale moet de Huijberge- naar, die al sinds zijn achtste met fietsen bezig is, het in een soort quiz opnemen tegen vier andere fietsenmakers. Hij zegt geen idee te hebben wat hem precies te wachten staat, maar reist vol zelf vertrouwen en optimisme af „Het maakt ook allemaal niet zo veel uit", constateert hij nuchter. „Ik vind het al fantastisch om bij de beste vijf te zitten." Mocht hij straks toch gekroond worden tot de beste van het land, dan krijgt hij - behalve ongetwij feld een fikse loonsverhoging - een prijzenpakket met onder meer een cheque voor een nieuwe fiets en een kist vol gereedschap. Het gastdocentschap op een ROC, waar jonge fietsenmakers worden opgeleid, spreekt hem echter het meest aan. Wouter vindt het leuk om nieuwe vakgenoten te trainen. Zo volgde hij onlangs nog een cur sus om hen op de werkvloer te be geleiden. „Of ik ooit een echte le raar wil worden, weet ik nu nog niet, maar een keertje optreden als gastdocent lijkt me leuk." Hoe het ook mag aflopen; Wouter is blij dat hij heeft meegedaan. „Na tuurlijk wist ik dat ik goed ben in mijn vak, maar dat ik zo ver ben gekomen, is wel een hele mooie bevestiging." dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: A.J. Diender, Dr. Staver- manstraat 57, Vlissingen, tel. (0118) 410910. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren (grote huisdieren) Oude Domburgse- weg 33a te Oostkapelle tei. (0118) 633803, za. en-zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Ros kam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedeisende recep ten): Apotheek Van de Sande, Badhuis straat 30-34, Vlissingen, tel. (0118) 412066. thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijk verpleging en uitleen verpleegartikeien, tel. 0118-684000. Stremming spoor bij Roosendaal beëindigd goes - Het werk aan het spoor tus sen Bergen op Zoom en Roosen daal is klaar. Reizigers hoeven niet langer van de bus gebruik te ma ken. Behalve enkele ontstekers en twee kleine explosieven zijn geen restanten uit de oorlog gevonden. Technicus hospitaal vreest schade aan apparatuur. door Ton van den Nouweland zierikzee - Koperdieven hebben ruim vijfhonderd meter aan blik semafleiders van het Oosterschel deziekenhuis in Zierikzee ge sloopt. De waarde is ongeveer 700 euro, maar de schade is veel groter. „Elke diefstal is zinloos. Maar dit creëert gevaarlijke situaties", zegt technisch medewerker A. Buijk van het ziekenhuis. „Als nu de bliksem zou inslaan en die raakt het 220-net, dan slaat dat door tot in de meterkast. Dan heb je scha de aan installaties en apparatuur." Maar voor het welzijn van patiën ten hoeft niet te worden gevreesd. Buijk: „Infusen werken met batte rijen en hebben altijd back-ups. Mocht de stroom uitvallen, dan gaan we binnen acht seconden over op het noodaggregaat." De diefstal werd ontdekt door een bezoeker van een patiënt, die zag dat er een stuk bliksemafleider ont brak. Bij een inspectie daarna bleek van drie daken de leidingen De landelijke plaag van koperdief stallen slaat over naar Zierikzee. Dieven beklommen dak zieken huis en gingen er vandoor met tweehonderd kilo koperdraad. gesloopt. Het gaat om acht milli meter dikke kabels met een totaal gewicht van ongeveer tweehon derd kilo. Volgens Buijk waren de bliksemafleiders zeven jaar oud en nog lang niet aan vervanging toe. Koperdiefstal is de laatste tijd sche ring en inslag. De politie Gronin gen heeft er een apart team voor in het leven geroepen. Vorige maand werden koperen kabels uit een lichtmast van het RBC-sta- dion in Roosendaal gestolen. Spoorbeheerder Pro Rail lijdt jaar lijks tien tot vijftien miljoen scha de door koperdiefstal. In de VS zijn enkele koperdieven omgeko men toen zij leidingen doorknip ten waar spanning op stond. Genieten van het moment www.binnenuit.nl Schouwersweg 7 Heinkenszand tel.: 0113 561482

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49