Bij Wouter is een bandje zo geplakt Fietsers op woonboulevard Marconistraat hoeven op 'rotondes' geen voorrang te geven Bpzc Vrijdag 16 februari 2007 27 Wouter Kooien van fietswinkel Rabout in Goes kan volgende maand de beste fietsenmaker van het land worden. foto Willem Mieras Fietsenmaker uit Goes is misschien wel de beste van het land. door Rob Paardekam GOES - Bandje plakken, spaken ver vangen, ketting repareren. Wouter Kooien (25) draait er .zijn hand niet voor om. En hij doet het nog goed ook. Volgende maand bindt hij in Nieuwegein met vier ande ren de strijd aan om de beste fiet senmaker van het land te worden. Wouter, woonachtig in Huijber- gen, werkt al een aantal jaren bij fietsenwinkel Rabout in Goes. Ze zijn kennelijk erg tevreden over hem, want hij werd al enkele ma len gepusht om eens mee te doen aan de competitie 'tweewielertech- nicus van het jaar', die wordt geor ganiseerd door brancheorganisatie Innovam. Eerst hield hij de boot af, maar dit jaar besloot hij zijn kansen toch B en W besluiten na kritiek om veiligheid te verbeteren. door Lilian Dominicus goes - Fietsers op de rotondes in de Marconistraat, de woonboule vard van Goes, krijgen toch voor rang. Het gemeentebestuur besluit daartoe na klachten over de ver keersveiligheid en geeft daarmee de raad zijn zin. De herinrichting van het gebied pakt met name voor fietsers slecht uit. Omdat de rotondes volgens de wet eigenlijk geen rotondes zijn, maar kruispunten, moeten fietsers voorrang geven aan het overige maar eens te wagen. De eerste ron de, met alleen theorievragen, over leefde Wouter zonder veel kleer scheuren. Het ging daarin overi gens niet alleen om technische za ken. Ook over dingen als de behan deling van klanten en het afhande len van telefoontjes kregen de deel nemers de nodige vragen voorge legd. Wouter deed het naar beho ren en was meteen 65 concurren ten kwijt. De tien overblijvers tra den onlangs opnieuw in het strijd perk in Nieuwegein. Deze keer moest er 'gewerkt' wor den. Wouters grote opdracht was het repareren van een versnellings naaf en het vervangen van alle spa ken van een achterwiel. Later op de dag kreeg hij nog wat kleine klusjes voor zijn kiezen. „Op zich was het allemaal niet zo moeilijk", vertelt de Brabander. „Maar je moet opletten, want ze stoppen er altijd van die verborgen dingen in. Kennelijk ben ik daar niet inge- verkeer. Dat zorgt voor de nodige verwarring, ook al omdat elders in Goes fietsers op rotondes wel voor rang hebben. Ook voor automobilisten is de si tuatie niet altijd even duidelijk. De een rijdt om de cirkelvormige ver hoging van kinderkopjes in het midden heen, de ander rijdt er dwars overheen. Met een beetje pech kunnen twee automobilisten elkaar danig in de wielen rijden. De raad spuide vorig jaar al veel kritiek over de gevaarlijke en ono verzichtelijke situatie. Zo vond Pv- dA'er F. de Kaart dat er dringend iets moest gebeuren, omdat nogal wat schoolkinderen op de weg van hun wijk Goes-West via de stonken, want ik sta in de finale." Het feit dat Wouter een echte all- rounder is, werkte in zijn voor deel. Het maakt hem niet uit of hij een racefiets of een gewone fiets voor zijn neus krijgt. „Er zijn colle ga's die zich specialiseren in een bepaald soort fiets, maar ik doe ze allemaal." 'Ik weet niet of ik leraar wil worden, maar optreden als gastdocent lijkt me leuk' In de finale moet de Huijberge- naar, die al sinds zijn achtste met fietsen bezig is, het in een soort quiz opnemen tegen vier andere fietsenmakers. Hij zegt geen idee te hebben wat hem precies te wachten staat, maar reist vol zelf vertrouwen en optimisme af „Het maakt ook allemaal niet zoveel uit", constateert hij nuchter. „Ik Marconistraat naar de brede school Symphonie bij de nieuw bouwwijk Ouverture fietsen. Het leek WD'er S. Heijning toe dat 'de weg eerder was ontworpen door een artiest dan een verkeers- deskundige'. Burgemeester en wethouders stel len nu voor om de drie kruispun ten echte rotondes te laten wor den. Dan krijgen fietsers automa tisch voorrang. Er komt een fiets strook in rood asfalt met fietssym- De rotondes op de Marconistraat zijn wettelijk geen rotondes, maar kruispunten. Daardoor heb ben fietsers geen voorrang, zoais op andere rotondes. vind het al fantastisch om bij de beste vijf te zitten." Mocht hij straks toch gekroond worden tot de beste van het land, dan krijgt hij - behalve ongetwijfeld een fik se loonsverhoging van de baas - een prijzenpakket met onder meer een cheque voor een nieuwe fiets en een kist vol gereedschap. Het gastdocentschap op een ROC, waar jonge fietsenmakers worden opgeleid, spreekt hem echter het meest aan. Wouter vindt het wel leuk om nieuwe vakgenoten te trai nen. Zo volgde hij onlangs nog een cursus om hen op de werk vloer te mogen begeleiden. „Of ik ooit leraar wil worden, weet ik nu nog niet, maar een keertje optre den als gastdocent, lijkt me leuk." Hoe het ook mag aflopen; Wouter is blij dat hij heeft meegedaan. „Na tuurlijk wist ik dat ik goed ben in mijn vak, maar dat ik zover ben ge komen is wel een hele mooie be vestiging." bolen en haaientanden op de weg. Ook komen er verkeersborden die aangeven dat bestuurders een ro tonde naderen en dat er een ver plichte rijrichting is. De verhogin gen blijven wel bestaan. Eerder was er sprake van dat de midden stippen vlak zouden worden. Ook op een ander punt schikken B en W zich naar de wensen van de gemeenteraad. Fietsers op het Voltaplein, de grote rotonde, die van de richting 's-Heer Hendrik skinderen komen hoeven niet meer de hele rotonde te nemen om de woonboulevard in te slaan. Er komt tweerichtingenverkeer op deze rotonde. Alleen voor fietsers, wel te verstaan. Dronken chauffeur rijdt vrachtwagen van A58 rilland - Een beschonken Bel gische vrachtwagenchauffeur heeft gisteren tegen acht uur zijn wagen langs rijksweg A58 bij Rilland in de sloot geparkeerd. Een ter plaatse door de politie afge nomen blaastest wees uit dat de man drie keer de toegestane hoe veelheid had gedronken. Het rijbe wijs van de Belg, 32 jaar en afkom stig uit Kaprijke, is in beslag geno men. In ruil kreeg hij een dagvaar ding voor een rechtszaak mee. Het ongeluk zorgde voor verkeers problemen op rijksweg A58. De vrachtwagen moest uit de sloot worden getakeld en op de weg te ruggeplaatst worden. Rijkswater staat moest daarvoor een gedeelte van de weg afzetten. Stremming spoor bij Roosendaal voorbij goes - De werkzaamheden aan het spoor tussen Bergen op Zoom en Roosendaal zijn klaar. Dat bete kent dat treinreizigers niet langer van de bus gebruik hoeven maken. Over 3,5 kilometer is tussen 3 en 14 februari het grind vervangen. Gevreesd werd dat in de bodem ge vaarlijke explosieven uit de oorlog lagen. Behalve enkele ontstekers en twee kleine explosieven is niets gevonden. Brandweer blust caravan in Oostkapelle oostkapelle - Bij een woning aan de Duinweg in Oostkapelle is gisterochtend rond half zes een ca ravan uitgebrand. De brand werd opgemerkt door een voorbijganger. Er bestond gevaar voor ont ploffing van gasflessen die bij de caravan stonden, maar de brand weer bluste het vuur zonder pro blemen. Bij de brand raakte niemand ge wond. Lesmarathon voor Bangladesh krabbendijke - Zo'n 175 leerlingen van het Calvijn College in Krab- bendijke hebben vanaf gisteroch tend tot vanochtend acht uur een lesmarathon gehouden. Ze deden dat ten bate van een vakschool in Bangladesh, die dringend behoefte heeft aan lesmateriaal. De leerlin gen lieten zich sponsoren door ouders en familie en kregen daar mee een bedrag van 5000 euro bij elkaar. De school heeft al meerde re acties voor Bangladesh gehou den. In mei bezoekt een delegatie van de school het land. Muziekvereniging Rillandia klaagt nood rilland - Muziekvereniging Rillan dia zit ernstig verlegen om nieuwe aanwas. De club zit te springen om trompettisten, bugel-, trombo ne- en baritonspelers. Volgens het bestuur hebben 'veran deringen' (nieuwe dirigent, nieuw repertoire) ertoe geleid dat een aantal leden de vereniging de rug heeft toegekeerd. 'De overblijven de spelers moeten daardoor als so listen optreden en dat zal de conti nuïteit van de vereniging in gevaar brengen', aldus een persbericht. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen via (oii3)-56o778.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45