Zeeland PZC Afrika-jaar maakt nog kans Noordlangeweg Colijnsplaat blijft racebaan BEVELANDEN-THOLEN 31 39 Werken op een van de mooiste plekjes Hoogste punt in Oud-Vossemeer Certificaat GGD wil schoolmelk terug Ruzie bedreigt NK wielrennen in Maastricht Vrijdag 16 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl College kiest toch Goes Mondiaal als thema voor stadsevenement. door Lilian Dominicus GOES - Afrika kan nog steeds het thema worden van het Goese feest jaar 2009. Dat zegt wethouder S. van 't Westeinde (WD, cultuur). Zij houdt vast aan het oorspronke lijke plan om het vierjaarlijkse stadsfeest het thema Goes Mondi aal mee te geven. Wat haar betreft begint ze met Afrika. Een volgende keer kan dat dan Azië, Australië of het Mid den-Oosten worden. De wethou der denkt aan educatieve projec ten op scholen, workshops Afri kaanse dans en djembé. Het moet een evenement voor jong en oud worden. Voor het project is al 100.000 euro uit de gemeentekas gereserveerd. De rest van het geld moet komen uit subsidies en sponsoring. Over schrijding van het budget is daar om niet aan de orde, aldus Van 't Westeinde. Het idee om elke vier jaar een feest voor de Goese bevolking te organiseren stamt uit 2005, toen werd gevierd dat Goes 600 jaar stadsrechten had. Medio vorig jaar ging een verken nend bezoek van een Goese dele gatie van onder meer bestuurders en ambtenaren aan Mozambique niet door. De raad vond het niet kies gemeenschapsgeld te gebrui ken voor een reis naar de hoofd ig Goes staat in 2009 in het teken van Afrika. Er komen onder meer educatieve projec ten op scho len, workshops djembé en Afri kaanse dans. stad Maputo, waar een conferentie werd gehouden over het Umo- ja-project. Het project zou de springplank worden voor een Goes' Afrikajaar. Goes had door deelname docen ten en studenten kunnen uitwisse len met Afrikaanse landen en Noorwegen. Daardoor stond voor Goesenaren kennismaking met Afrikaanse zang, dans en educatie ve projecten open. Het college had gevraagd aan de raad om dan met een ander voor stel voor een feest te komen. Die kwam onder andere met het voor stel om de viering te koppelen aan het tweehonderdjarig bestaan van de sluizen bij het Goese Sas, de Se nior Games of het masterplan bin nenstad. Volgens de raad was het aan burge meester en wethouders om het project van voorkeur te kiezen. Afrika, dus. „We doen sowieso aan de Senior Games mee. Dat is een project van de provincie. Het havenproject is leuk, maar een project als Water stad is nog lang niet af Dat komt dus te vroeg", aldus Van 't West einde. NISSE - Johan van Hoesel, medewerker van aanne mingsbedrijf Van den Biggelaar, en kraanmachi nist Ernest van der Have van Kloosterman genie ten. Ze zijn deze dagen op één van de mooiste plekjes van Zuid-Beveland aan het werk, aan de Brilletjesdijk bij Nisse. Water heeft de teen van Snelheidscontroles na klachten aanwonenden bieden weinig soelaas. door Luc Oggel COLIJNSPLAAT - Ondanks snelheids controles wordt er nog steeds veel te hard gereden op de Noordlange weg in Colijnsplaat. Dat zeggen aanwonenden. „Er wordt hier ge vlogen." Klachten over hardrijders waren voor de politie aanleiding om de weg op te nemen in het controle schema. De laatste snelheidscontro le dateert van 9 januari jongstle den. Van de 160 passanten reden er toen 18 te hard. De Noordlange weg, waar een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur geldt, loopt van Kats tot aan de Westzee dijk. Er zit geen bocht in. Met na me het stuk van de Eerste Delta weg tot aan de kruising met de Co- lijnsplaatseweg nodigt uit om het gaspedaal flink in te trappen. Vooral 's ochtends en aan het eind van de middag is het raak, weet H. Koopman, die sinds twee jaar aan de weg woont. „Ik laat mijn kinderen in de winter niet naar de bushalte fietsen. Ik rij dus soms drie keer op en neer om ze te brengen en te halen. Het is altijd een gevaarlijke weg, maar nu is het ook nog eens donker." Verkeers- remmende maatregelen als drem pels hebben volgens haar geen zin. 1^ Hoewel de Noordlangeweg is op- genomen in het controleschema van de politie, wordt er volgens aanwonenden nog steeds erg hard gereden. OUD-VOSSEMEER - De bouw van het multifunctionele centrum met ruim twintig seniorenappartemen ten, in het centrum van Oud-Vos semeer, loopt gesmeerd. Het com plex wordt nog voor de bouwvak opgeleverd. Dat liet projectleider Vermeulen van ontwikkelaar Marsaki gisteren weten, tijdens een feestelijke bij eenkomst in verband met het be reiken van het hoogste punt. Vooral het uitblijven van lange pe rioden van vorst heeft een gunstig effect gehad op de voortgang van de werkzaamheden. De bouwtech nische oplevering staat voor de zo mer gepland. Daarna moeten bin nen wat werkzaamheden worden verricht. De bewoners kunnen ver moedelijk in het najaar hun appar tement betrekken. In het multi functionele centrum komen onder meer het dorpshuis, een jeugd honk en de kinderopvang. volg vandaag de statenvergadering via g de binnendijk aangetast. Met breuksteen wordt die eerst verstevigd, waarna er grond overgaat. Alsof het altijd zo is geweest, foto Willem Mieras Ook mevrouw Sloof zegt zich dik wijls zorgen te maken. „Ik ga er 's avonds niet meer lopen. Ontiege lijk zoals ze soms vliegen." Ze heeft wel eens gezien dat er werd- gecontroleerd. „Maar 't is nog niet over. Een politiewoordvoerster laat we ten dat de weg onder de aandacht blijft. Wanneer de volgende snel heidscontrole wordt gehouden, kon ze niet zeggen. Wegbeheerder waterschap Zeeuwse Eilanden ziet vooralsnog geen aanleiding om maatregelen te treffen. Tip? redactie@pzc.nl Apetrots was hij op zijn nieuwe diploma. Hij nam het zelfs mee naar de kroeg. Terwijl zijn vrien den in een drukke conversatie waren verwikkeld, toverde de Middelburger triomfantelijk zijn certificaat tevoorschijn. Het bleef niet onopgemerkt. Hij had niet gezien dat er achter hem een kaars op de toog stond en even dreigde het diploma in vlammen op te gaan. Maar met wat wapperen en blazen was het vuur snel uit. Hij wist precies wat te doen in ge val van brand. Dat was zijn di ploma immers: een certificaat brandveiligheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43