Wouter is een kapotte Hng zo weer in orde lk ur( Afval Goese winkels gaat onder de grond Strao Renesse Bedankt! bin PZC Vrijdag 16 februari 2007 I 29 Alle deelnemers, vrijwilligers, College gemeente Schouwen-Duiveland, Muziekvereniging Luctor et Emergo, middenstandsbedrijven en begunstigers bedankt voor uw medewerking in welke vorm dan ook. Zonder uw (financiële) bijdrage was deze Strao niet mogelijk geweest. Ook dit jaar was het weer een fantastische dag! Strao Commissie Renesse WEEKEND zaterdag 17 en zondag 18 februari CENTRAAL ALARMNUMMER 112 09.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. huisartsen Schouwen-Duiveland. Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in week einde of tijdens feestdagen) tandartsen Schouwen-Duiveland. Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. 06-53737162. apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111)412906, geopend za. wijkverpleging p- Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via te lefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Duiveland, tel. (0111) 406111 door Lilian Dominicus goes - De winkelstraten in Goes krijgen ondergrondse bakken voor het 'restafval', ter vervanging van de huidige grijze bakken. Ook het glasafval kan ondergronds worden gestort. Alle appartementen en studio's in de binnenstad krijgen ook een on dergronds afvalsysteem. Voorwaar de is wel dat de eigenaar van het gebouw ervoor wil betalen. Ondergrondse afvalcontainers heb ben als voordeel dat afval niet op gespaard hoeft te worden. De win keleigenaren en appartementbewo ners hoeven geen kliko ergens in het pand, op het balkon, het terras of in de tuin te zetten. Bovendien voorkomen ze zwerfafval en stank overlast, want ook 's zomers heerst ondergronds een lagere tem peratuur. Voor het personeel van de stadsreiniging zijn ze prettiger, omdat de medewerkers niet meer met kliko's hoeven te slepen. Ondergrondse glascontainers heb ben een geluidsisolerende laag, waardoor overlast voor omwonen den minder wordt. Nederlanders verzamelen jaarlijks circa 400.000 ton glas in. Wie gebruik mag maken van een of meerdere bakken, krijgt een pas je. Dit doet de gemeente om mis bruik van het systeem te voorko men. Het nieuwe systeem kost de gemeente aan onderhoud en inves teringen jaarlijks 113.000 euro. „Een fors bedrag, maar de veront reinigingsheffing gaat voor de bur ger niet omhoog," zegt wethouder M. Dieleman. Gft-afval wordt straks niet meer in dit deel van de binnenstad opge haald. Dat komt ook omdat de stadsreinigingsdienst daar toch al niet veel groen afval ophaalde. ïaker Hde rievragen, overleefde Wouter zon der veel kleerscheuren. Het ging daarin overigens niet alleen om technische zaken. Ook over din gen als de behandeling van klan ten en het afhandelen van tele- ■foontjes kregen de deelnemers de nodige vragen voorgelegd. Wouter feed het naar behoren en was met- vyist ik dat ik I dat ik zo ver a "h mooi' lingsnaaf en het vervangen van al le spaken van een achterwiel. La ter op de dag kreeg hij nog wat kleine klusjes voor zijn kiezen. In de finale moet de Huijberge- naar het in een quiz opnemen te gen vier andere fietsenmakers. Mocht hij straks gekroond worden tot de beste van het land, dan krijgt hij - behalve ongetwijfeld een loonsverhoging - een prijzen pakket met onder meer een che que voor een nieuwe fiets en een kist vol gereedschap. Het gastdo centschap op een ROC, waar jon ge fietsenmakers worden opgeleid, spreekt hem echter het meest aan. Hoe het ook mag aflopen; Wouter '".dat hij heeft meegedaan. „Na- Sl "ist ik dat ik goed ben in paar dat ik zo ver ben p *M1 een hele mooie <?r Kooien van fietswinkel Rabout in Goes kan volgende maand tot de beste fietsenmaker van het land wor- 'geroepen. foto Willem Mieras Genieten van het moment www.binnenuit.nl fiOfi Schouwersweg 7 Heinkenszand tel.: 0113 561482

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41