Zeeland uit de lucht vallen Veiligheid buurt gaat voor alles Paspoorten Wij geven u de helft cadeau! Vragen over bus in grote wijken "ag PZC Vrijdag 16 februari 2007 3 Televisietoren krijgt nieuwe antenne Twaalf agenten houden omwonenden van tv-toren in de gaten. door Frank Balkenende GOES - De veiligheidsmaatregelen zijn fors, maar niet onoverkome lijk. Voor de Goese burgemeester Dick van der Zaag staat de veiligheid van omwonenden van de televisie toren voorop. Er kan tenslotte zo maar een bout naar beneden val len, of erger, een stuk koker. Als er dan ongelukken gebeuren, wijst ie dereen meteen naar de gemeente. „Toch denk ik dat de hinder voor de buurt meevalt. Slechts één be woner hoeft zijn huis uit. Andere mensen moeten vier keer een kwartier lang binnen blijven. De politie houdt dat in de gaten. We zetten twaalf agenten in." Hoewel de begraafplaats aan het Geldeloozepad precies in de aan vliegroute van de heli ligt, maakt de gemeente een uitzondering voor begrafenissen. Nabestaanden die graven willen bezoeken, wordt aangeraden te wachten tot het weekeinde. „Want de politie kan niet steeds de begraafplaats uit kammen als de heli gaat vliegen." De gemeente heeft omwonenden inmiddels per brief geïnformeerd. Televisietoren Goes De Goese televisietoren be staat dit jaar een halve eeuw. De mast, een blikvanger in de Goese skyline, meet na de af topping nog maar 137 meter. De schoorsteen van de kolen centrale in Borssele is met 175 meter het hoogste gebouw in Zeeland. Stichtlicht, de stichting die mar kante Goese gebouwen in het licht zet, betreurt dat de toren de rood-wïtte spriet en daar mee een stuk karakter verliest. Stichtlicht streeft naar een mo numentenstatus voor de toren. KPN heeft de toren, samen met 22 andere zendmasten, verkocht aan het Franse zendin- stallatiebedrijf TDF. De toren behoudt zijn zendfunctie. Dankzij de nieuwe digitale an tennes in de spriet kunnen Zeeuwen straks vijftig televisie- en radiosignalen uit de lucht plukken. Er is niet meer voor nodig dan een potlood-hoge antenne. COMMENTAAR Geert Wilders' Partij voor de Vrijheid heeft de kans om eens goed uit te glijden met beide handen aangegrepen. Gisteren ging de Tweede Kamerfractie van de PW met overtuiging onderuit in een discussie over de beëdiging van de staatssecretarissen Ahmed Aboutaleb en Nebahat Albayrak. De PW vindt het ongewenst dat deze beoogde bewindslieden twee paspoorten hebben. Als het aan de PW ligt - en natuurlijk ook aan Rita Verdonk - mogen Kamerleden en bewindslieden uitsluitend de Nederlandse nationaliteit hebben. Het is triest dat Kamervoorzitter Verbeet de PW eraan moest herinneren dat beide nieuwe staatssecretarissen trouw aan de Nederlandse Grondwet zullen beloven, en dat er dus geen reden is om aan hun loyaliteit te twijfelen. De PVV zit niet alleen gevoelsmatig helemaal fout. Woordvoerder Sietse Fritsma had ook zijn huiswerk niet gedaan. Aboutaleb is al meer dan dertig jaar in Nederland. Zoals hij moslimjongeren soms de les leest, daar zou de PVV jaloers op kunnen zijn. Albayrak zit al bijna een decennium in de Kamer. Zij studeerde rechten in Leiden en werkte bij Binnenlandse Zaken. De PW mag dus aannemen dat zij wel beseft welke verantwoordelijkheid zij als staatssecretaris neemt. Bovendien zijn de twee bepaald geen witte raven: meer dan een miljoen Nederlanders dragen een dubbele nationaliteit. Vaak onvrijwillig. Zo staat de grondwet van heel wat landen domweg niet toe dat de nationaliteit wordt ingeleverd. Aboutaleb en Albayrak hebben andere wortels dan de doorsnee Nederlander. Voor het bestuur van deze gemêleerde maatschappij is dat geen bedreiging, maar een aanwinst. Verder rest na de commotie in de Kamer slechts een droeve constatering: in het denkraam van Wilders' club is geen plaats voor bewindslieden die in twee persoonsadministraties voorkomen. Veel kleiner kan de oppositie van de PW niet worden. MIDDELBURG - Grote wijken, zoals Klarenbeek in Middelburg en Othene in Terneuzen, worden praktisch niet meer bediend door het openbaar vervoer. De dichtst bijzijnde halte ligt ruim één kilo meter weg. Volgens de PvdA-Sta- tenleden Ollebek en De Koster is dat in strijd met de afspraken. Mi nimaal kan een belbus dienst doen als ministadsbus, stellen ze in vragen aan het dagelijks provin ciebestuur. De twee willen dat de provincie snel actie onderneemt. KEUKENSTUDCO. Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein De Smokkelhoek Tel. 0113 - 33 00 04 Openingstijden: maandag t/m do. 9.30 17 30 uur vr 9 30 -21.00 uur - za 9 30 - 16.00 uur 's-Avonds op afspraak vrijdagjroppayor'd! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland OeSavornin W A fel E CTl' nieuwe antenne Op beide dagen geldt een vliegverbod in de omgeving van de televisietoren. Nieuwe antenne wordt vrijdag 23 februari in één vlucht aangevoerd en geplaatst. Technici klimmen laatste stuk via binnenkant toren I naar boven. Veiligheidsmaatregelen a a b a afgesloten op 22 en 23 februari van 9.00 tot 18.30 Sportpark en milieustraat alleen toegankelijk als niet wordt gevlogen Bewoners Helikopter Geldeloozehof landings-en j, en -pad krijgen toegangskaart opstijgplek I loözehofs^ Televisietoren. Persvak Woning onder toren wordt ont- ruimd ir—* Begraafplaats alleen open voor begrafenissen Plaats voor toeschouwers Ringbaan West" Vier technici gaan met de lift naar boven. Twee man van de aannemer, twee van het helikop terbedrijf. Donderdag 22 en vrijdag 23 februari wordt de analoge antenne op de televisietoren in Goes vervangen door een digitale. Eurocopter Super Puma AS 332C1 Lengte: 16,29 meter Hoogte: 4,6 meter Gewicht: 4460 kg Max. snelheid: 278 km/u Helikopter voert onderdelen af naar parkeerplaats aan Geldeloozepad. Onderdelen worden aan helikopter bevestigd. Oude antenne wordt in 4 delen gedemonteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3