PZC Fruitcamping wil de ruimte slopen bliksemafleider van ziekenhuis 31 39 Vrachtwagen in sloot op A58 Certificaat Mooi weer voor fietstochtje langs het strand GGD wil schoolmelk terug Ruzie bedreigt NK wielrennen in Maastricht Vrijdag 16 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Roep om meer ruimte en soepeler regels aan dovemansoren gericht. door Piet Kleemans burgh-haamstede - Belangenver eniging Pomona vindt de nieuwe fruitgaardregeling - waarin staat wat de mogelijkheden zijn voor in voormalige fruitgaarden gevestig- de campings -te knellend. I De Pomona wil meer ruimte en soepeler regels. In de fruitgaardre geling staat onder meer dat maxi maal vijf hectare van een voorma lig ffuitgaardbedrijf gebruikt mag worden als camping. Pomona be pleit in een reactie op de fruit gaardregeling het loslaten van dat maximum. De gemeente Schouwen-Duive- land ziet daar niets in. De maxiu- mumoppervlakte voor recreatiege- bruik is bedoeld om ruimte te scheppen voor de versterking van landschappelijke kwaliteiten en ontwikkeling van natuur. Daar mag in de visie van het college van burgemeester en wethouders abso luut niet aan getornd worden. „Juist de extensieve vorm van ver- blij fsrecreatie in een kwalitatief hoogwaardig landschap is de doel stelling." Pomona zegt verder verbaasd te zijn dat - omdat ze vlakbij natuur gebied liggen - verreweg de mees te bedrijven aan de Hogezoom niet mogen uitbreiden. De ge meente begrijpt de verbazing van Pomona niet. Al in de in 2003 vast ly Belangenbehartiger voor fruit- gaardbedrijven Pomona vindt de nieuwe regels voor campings in voormalige fruitgaarden te streng. gestelde beleidsnotitie Fruitgaard regeling is bepaald dat bedrijven die in de zone voor natuurontwik keling liggen gen ruimte krijgen voor uitbreiding. Van die regeling heeft Pomona kennis kunnen ne men, stelt de gemeente Schou- wen-Duiveland. Ander pijnpunt betreft bodemon- dezoek. Bij uitbreidingsplannen of wijziging van het gebruik van de grond zonder meer een volledig bodemonderzoek eisen vindt Po mona veel te ver gaan en ook nog eens erg duur. Maar de gemeente denkt daar an ders over. „Het voormalig gebruik als boomgaard verhoogt de kans op aanwezigheid van voor de volksgezondheid schadelijke stof fen. Daarom is op het uit te brei den terrein voor standplaatsen een bodemonderzoek vereist", al dus het Schouwen-Duivelands col lege. De fruitgaardregeling komt op donderdag 22 februari aan de orde tijdens de gemeenteraadsvergade ring. Deze wordt gehouden in de Burgerzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 19.30 rilland - Een Belgische vracht wagenchauffeur is gisterochtend in beschonken toestand van de weg geraakt. Tegen acht uur reed hij met zijn voertuig over de rijks weg A58 bij Rilland en kwam in de sloot terecht. De politie nam ter plaatse een blaastest af Die wees uit dat de man drie keer zoveel had ge dronken als is toegestaan. Het rij bewijs van de Belgische bestuur der, 32 jaar en afkomstig uit Kap rijke, is meteen in beslag geno men. In ruil daarvoor kreeg hij van de politie een dagvaarding voor een rechtszaak mee. Het ongeluk zorgde gisterochtend voor verkeersopstoppingen op rijksweg A58. De vrachtwagen moest eerst uit de sloot worden getakeld en daarna weer op de weg teruggeplaatst worden. Rijkswaterstaat moest daarvoor een gedeelte van de snelweg afzet ten. Tip? redactie@pzc.nl Apetrots was hij op zijn nieuwe diploma. Hij nam het zelfs mee naar de kroeg. Terwijl zijn vrien den in een drukke conversatie waren verwikkeld, toverde de Middelburger triomfantelijk zijn certificaat tevoorschijn. Het bleef niet onopgemerkt. Hij had niet gezien dat er achter hem een kaars op de toog stond en even dreigde het diploma in vlammen op te gaan. Maar met wat wapperen en bla zen was het vuur snel uit. Hij wist precies wat te doen in geval van brand. Dat was zijn diplo ma immers: een certificaat brand veiligheid. technisch medewerker A. Buijk van het ziekenhuis. „Als nu de v^em zou inslaan en die raakt ■"-net, dan slaat dat door tot -kast. Dan heb je scha- '•?s en apparatuur." van patiën- -gevreesd, ij ^a^re- dat er een stuk bliksemafleider ont brak. Bij een inspectie daarna bleek dat van drie daken de leidin gen gesloopt zijn. Het gaat om acht millimeter dikke kabel met een totaalgewicht van ongeveer tweehonderd kilo. Volgens Buijk waren de bliksemaf leiders zeven jaar oud en nog lang Landelijke plaag van koperdief- >.\llen slaat over naar Zierikzee. v ^beklimmen dak zieken- i er vandoor met kilo kabel niet aan vervanging toe. Koperdief stal is de laatste tijd schering en in slag. De politie Groningen heeft er een apart team voor in het leven geroepen. Vorige maand werden koperen ka bels uit een lichtmast van het RBC-stadion in Roosendaal gesto len. Spoorbeheerder Pro Rail lijdt jaarlijks tien tot vijftien miljoen schade door koperdiefstal. In de VS zijn inmiddels enkele ko- perdieven omgekomen, toen zij lei dingen doorknipten waar span ning op stond. bij de strandovergang Zeerust regenachtige dagen brak En meteen leek het voor jaar aangebroken. Huisvrouwen zagen de kans schoon de ramen weer eens te lappen, zodat de zon ongehinderd binnen kon schijnen. Waterspor ters togen naar hun boot voor hoognodig onder houd en anderen sprongen op de fiets voor een ritje langs het strand. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37