Zeeland PZC Aanpak verzuim scholieren O Politiek Sluis zag financieel tekort aankomen ZEEUWS-VLAANDEREN 39 Eigen beeld van Terneuzen Feesten enkel in 'gewone' horeca Certificaat GGD wil schoolmelk terug Ruzie bedreigt NK wielrennen in Maastricht Vrijdag 16 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Proef van twee jaar op middelbare scholen in Terneuzen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Op de middelbare scholengemeenschappen De Rede en het Zeldenrust-Steelantcollege in Terneuzen wordt vanaf deze maand een verzuimspreekuur voor leerlingen ingesteld. Het doel is het aantal schooluitval- Iers te verminderen en het ziekte verzuim te laten dalen. Het gaat om een proef van twee jaar die wordt uitgevoerd door de afdeling Jeugdgezondheidszorg (JGZ) van de GGD Zeeland, samen met de gemeente Terneuzen en beide scholengemeenschappen. Alle leerlingen die zich in een schooljaar meerdere keren ziek melden of van wie vermoed wordt dat het ziekteverzuim andere oor zaken heeft, worden aangemeld voor het verzuimspreekuur. Dit spreekuur wordt geleid door een jeugdverpleegkundige van de GGD Zeeland, die na de allereerste signalen van ongeoorloofd (ziek teverzuim op stel en sprong in ac tie komt. De werkwijze is er na drukkelijk op gericht te voorko men dat schoolverzuim uitmondt in schooluitval, dat wil zeggen: vroegtijdig van school afgaan. Volgens de afdeling Jeugdgezond heidszorg is bij leerlingen die vroegtijdig de school verlaten ziek teverzuim vaak het eerste signaal vóór schooluitval. De jeugdver- Een spreekuur voor leerlingen moet het ziekteverzuim op scho len terugdringen en het aantal vroegtijdige schoolverlaters ver minderen. pleegkundige moet voorkomen dat het zo ver komt. Leerlingen die desondanks toch uitvallen wor den opgevangen door het Regio naal Meld- en Coördinatiepunt Voortijdig Schoolverlaten (RMC) of worden aangemeld bij de ge meentelijke leerplichtambtenaar. De hoop is, aldus regiocoördinator Jeugdgezondheidszorg, G. van Bambost, dat de proef leerlingen bewust maakt van hun eigen pro bleemsituatie en dat ouders beter letten op de ziekmeldingen van hun kinderen en de oorzaken daar- Robin en Levy staan bij hun kunstwerken in de Grote Kerk in Terneuzen. Aantal fracties pleit voor herberekening gemeentehuis. door Frank van Cooten sluis - De meeste fracties in de ge meenteraad van Sluis zijn niet ver rast door het te verwachten tekort op de jaarrekening 2006 van 1,2 miljoen euro. Het is immers al lan ger bekend dat de gemeente er fi nancieel gezien niet al te rooskleu rig voorstaat. De fractievoorzitters van Helder Zeeuws, H. Meijer, en Dorpsbelan gen en Toerisme, L. Baarends, vin den de aangekondigde maatrege len verstandig. „Goed om kritisch te kijken naar het uitgavenbeleid", aldus Meijer. „En het is ook goed te kijken hoe andere gemeenten hiermee omgaan. Wel zullen we misschien ons ambitieniveau moe ten bijstellen. De investering in de turnhal is natuurlijk niet de meest briljante uitgave geweest." Collega-fractievoorzitter W. Gijsel van Gemeentebelangen: „We staan er gewoon slecht voor. We moeten maar eens goed kijken naar de verbouwing van het ge meentehuis. Een nieuwe raadzaal voor een miljoen euro is onnozel." L. Flikweert (CDA) wil de bevol king laten meedenken over te snoeien uitgaven. „Laat de inwo ners een uitspraak doen over wel ke voorzieningen nog noodzake- Het CDA wil de bevolking betrek- ken bij maatregelen om het huis houdboekje weer op orde te krij gen. Gevraagd moet worden wel ke voorzieningen nog nodig zijn. Dit betekent dat ouders moeten nagaan of er achter een ziekmel ding een ander probleem zit ver stopt. Als ouders niet weten wat ze met - al dan niet veronderstelde - pro blemen aanmoeten dan wel niet weten op welke wijze ze hun kind het beste kunnen helpen, moeten ze de hulp van de jeugdgezond- heidsdeskundige inroepen. De JGZ en beide scholenge meenschappen overleggen regel matig met elkaar of het verzuim spreekuur tegemoet komt aan de doelstellingen. hulst - De gemeente Hulst heeft de vergunningen van de dorpshui zen en sportkantines dusdanig aan gepast, dat er geen bijeenkomsten in de persoonlijke sfeer mogen plaatsvinden. Ook de openingstij den zijn beperkt. Slechts in een aantal gevallen mo gen onder strikte voorwaarden feesten worden gehouden buiten de reguliere horeca. Genoemd wor den bijvoorbeeld jubileum- of af scheidsfeesten van een bestuurslid of medewerker. De gemeente heeft de maatregelen geformuleerd in de conceptnota In tegraal Horecabeleid Hulst om on eerlijke concurrentie van de dorps huizen en sportkantines tegenover de reguliere horeca zoveel moge lijk aan banden te leggen. De conceptnota ligt tot en met 14 maart ter inzage bij het team Openbare Orde Bijzondere Wet ten op het stadskantoor aan de Grote Markt in Hulst. Provinciale Staten foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten nenstad in beeld gebracht. Vervolgens hebben gingen de kinderen samen met juf Elly Plant terneuzen - Tien leerlingen uit de hoogste ze er een fotobewerkingsprogramma op losgela- met digitale camera's op pad. Het verrassende twee groepen van basisschool De Piramide in ten. resultaat, 32 foto's en collages, is tot en met 28 Terneuzen zijn met fotocamera's op pad ge- Na lessen over de geschiedenis en techniek van februari te zien bij een fototentoonstelling in gaan en hebben op hun eigen manier de bin- de fotografie en een bezoek aan een fotozaak de Grote Kerk in de Noordstraat in Terneuzen. lijk zijn. Stel ze de vraag of ze be reid zijn concessies te doen." Flikweert en Gijsel zijn razend be nieuwd of de verbouwing van het gemeentehuis goedkoper kan door het pand van de Rabobank erbij te betrekken. Dit kantoor staat bin nenkort leeg. Flikweert: „Wel een dilemma om dat het vorige college over de huis vesting is gevallen. Maar als het goedkoper kan, is het zeker de moeite van onderzoek waard. Het mag echter zeker niet ten koste van de zorgvuldigheid gaan." ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Apetrots was hij op zijn nieuwe diploma. Hij nam het zelfs mee naar de kroeg. Terwijl zijn vrien den in een drukke conversatie waren verwikkeld, toverde de Middelburger triomfantelijk zijn certificaat tevoorschijn. Het bleef niet onopgemerkt. Hij had niet gezien dat er achter hem een kaars op de toog stond en even dreigde het diploma in vlammen op te gaan. Maar met wat wapperen en blazen was het vuur snel uit. Hij wist precies wat te doen in geval van brand. Dat was zijn diploma immers: een certificaat brandveiligheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31