Zeeland ruikt wel eens wat Kinderpornocollectie Souburger schokt zelfs ervaren rechter ■fÉN&if TUINCENTRUM VERSTRATEN EN WALHOUT Tuinmeubelen: Grote partij diverse gebruikte bestratingsmaterialen gratis af te halen. Jq Betontegels, straatklinkers, enz. (A I§ 50% kortins. OP=OP Voor de moestuin: HOLGARD 39,95. Grote sorterins drukseïmpresneerde en hard houten tuinschermen met bij behorende tuinpoorten. Vraas Sratis offerte om een en ander te plaatsen! PZC Vrijdag 16 februari 2007 2 7 Mensen die altijd al nieuwsgierig zijn geweest naar de wereld onder het wegdek, kunnen komen kij ken. De heren zijn voorlopig nog niet weg uit Vlissingen. Deze week zijn ze nog bezig in de Kenau Has selaarstraat, de Spuikomweg en de Willem Klooslaan. Daarna trekken ze uit vanaf de Willem Klooslaan in de zuidelijke richting naar de Vrijdomweg. In de laatste week van februari en de eerste dagen van maart werken ze in de omge ving van de Vrijdomweg, richting de Badhuisstraat. De werkzaamheden aan het riool in Vlissingen kunnen enige stank overlast in de woningen veroorza ken, doordat de riolering vacuüm trekt. Dat is echter makkelijk te voorkomen door alle kranen in huis even open te draaien en het 240 uur werkstraf geëist voor bezit van duizenden pornofoto's. door Emile Calon - middelburg - Rechtbankpresi dent M. Meeuwisse is toch wel wat gewend. Maar de kinderporno op de computer van de 34-jarige Oost-Souburger deed haar echt walgen. „Dit tart iedere beschrij ving. Ik moest bijna overgeven." De politie trof maar liefst 25.979 kinderpornofoto's en films aan in de verschillende mappen op de computers van de man. Niet de hoeveelheid zorgde voor de schok bij de Middelburgse rechter. Wel de aard. Het ging onder meer om foto's en films waarop te zien en te horen is dat baby's en peuters worden misbruikt. „Wat dacht u toen u het gekerm van die kinde ren hoorde?", vroeg ze gisteren de verdachte. Die zei dat hij ook wel wat geschokt was. Desondanks was dat voor hem geen reden te stoppen. Integendeel, hij bleef maar foto's en films binnenhalen via een tiental sites. Dat de Souburger al jarenlang kin derporno verzamelt, kwam eind 2005 aan het licht tijdens een inter nationaal onderzoek. Zijn credit cardgegevens zetten de Zeeuwse politie op zijn spoor. De man verklaarde gisteren dat hij aanvankelijk begon met het verza melen van 'gewone' pornoplaatjes. In de loop van de tijd ging hij ech ter steeds meer op zoek naar steeds jongere meisjes om zichzelf te kunnen bevredigen. Sinds de po ft^ De officier van justitie heeft 240 werkstraf en een voorwaardelij ke celstraf geëist tegen een man uit Oost-Souburg die bij 26.000 kinderpornobestanden bezat. Lionsdub Vlissingen steunt Britannia-kunst vlissingen - Lionsclub Vlissingen heeft een bedrag van duizend euro toegezegd aan graffitikunstenaar Martijn Prins uit Vlissingen. Die wil hotel Britannia opfleuren met afbeeldingen en videoprojecties. Bestuurslid Louis van Heulen hoopt dat meer sponsors volgen. „Iedereen moppert altijd over Bri tannia. En nu kun je eindelijk zelf iets voor de boulevard doen." Computerdief betrapt in kantoor Middelburg middelburg - Een werknemer van een bedrijf in Park Veldzigt heeft woensdagavond rond elf uur een inbreker betrapt. De man had computerapparatuur losgekoppeld en klaargezet om mee te nemen. De politie heeft de man aangehouden. De verdachte is ingesloten in een politiecel in To- rentijd. De man heeft geen vaste woon- of verblijfplaats. Vlissingse aflevering Willem Wever op tv vlissingen - De opnamen die NCRV-programma Willem Wever in december vorig jaar maakte in Vlissingen over Michiel de Ruyter, zijn zondag op televisie te zien. De uitzending, waarin presentator an nex 'tijdreiziger' Raymi Sambo alle sporen van de roemruchte zeeheld volgde, is zondagavond om 18.15 uur te zien op Nederland 3. Brandweer blust caravan in Oostkapelle oostkapelle - Bij een woning aan de Duinweg in Oostkapelle is gisterochtend rond half zes een ca ravan uitgebrand. De brand werd opgemerkt door een voorbijganger. Er bestond ge vaar voor ontploffing van gasfles sen die bij de caravan stonden, maar de brandweer bluste het vuur zonder problemen. Er raakte niemand gewond. Proef posters over verkeersveiligheid middelburg - Posters die aandacht vragen voor verkeersveiligheid, ko men op Walcheren alleen nog maar op elektriciteitshuisjes van Delta. Dat hebben Waterschap Zeeuwse Eilanden, het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland en Delta afgesproken. Zij willen de wildgroei van borden in het land schap tegengaan. Het gaat om een proef van een jaar op Walcheren. Servicepas voor cliënten thuiszorg vlissingen - Cliënten van de Stich ting Werkt voor Ouderen ontvan gen een gratis pas waarmee ze kor ting krijgen bij winkels en bedrij ven op Walcheren. In totaal zijn 35 ondernemers aangesloten. De pas is gisteren geïntroduceerd in het Vlissingse Theo van Doesburgcen trum. Alle bedrijven zijn te vinden op www.werktvoorouderen.nl toilet grondig door te trekken Vol gens Heijnen kan het voorkomen dat het water in het toilet omhoog komt. „Dat zijn soms een paar druppels, maar we hebben ook meegemaakt dat de hele badkamer onder zat." Gelukkig komt dat heel weinig voor. En ook dit ramp scenario is eenvoudig te voorko men: gewoon het toiletdeksel om laag houden. litie bij hem langs is geweest, doet hij dat niet meer, zo vertelde hij. Wel bezoekt hij nog steeds 'gewo ne' pornosites om daar foto's en films te bekijken. Officier van justitie G. van Ooster- veld had het liefst een fikse gevan genisstraf tegen hem geëist, beken de ze. Want mannen als de Sou burger houden kindermisbruik in stand. „U zorgt ervoor dat jonge kinderen misbruikt worden. Dat ze hun hele leven met een trauma rondlopen." Gezien de landelijke richtlijnen be perkte ze haar eis tot een werk straf van 240 uur en zes maanden voorwaardelijke celstraf. Daarnaast moet de man zich onder behande ling laten stellen. Want uit de on derzoeken door de reclassering blijkt dat de Souburger in herha ling kan vallen. De rechtbank doet woensdag 28 februari uitspraak. A— f/'fjljjl mmm Leesverkoop showroom i.v.m. nieuwe collectie 2007. Nu 40% kortins op alle meube len. Kunststof, teakhout en metaal. Nu 150 stoelkussens 125x50 cm (alleen per 4 stuks van hetzelfde dessin) met Veerseweg 124a- Middelburg-Tel. 0118-612380 www.verstratenenwalhout.nl - info@verstratenenwalhout.nl De komende weken worden Vlissingse riolen met een camerawagen geïnspecteerd op schade en smerigheden. Maar om dat te doen, moeten de leidingen eerst grondig worden schoongemaakt. foto Ruben Oreel Pootaardappelen Plantuien en sjalotten Groente-zaden Alles weer uit voorraad leverbaar. Schitterend plankenscherm 180x180 cm recht of toos Breng ook eens een bezoek aan onze website: www.verstratenenwalhout.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29