Zeeland Tennisclub kan toch blijven Vakantiepark Zilveren Schor wil uitbreiden WALCHEREN Certificaat Vrijdag 16 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl GGD wil schoolmelk terug Ruzie bedreigt NK wielrennen in Maastricht OOSTKAPELLE - Het voorjaar hangt in de lucht. Vanwege de hoge temperaturen zijn de kikkers en padden al vroeg ont waakt uit hun winterslaap. Hoogste tijd dus voor de jaarlijkse paddenoverzetactie bij landgoed Duinvliet. Kinderen van basis school De Regenboog uit Oostkapelle staken gisteren hun spa des in de grond. „De padden gaan op zoek naar een vrouw tje", vertelt Olaf uit groep zes. „Daarvoor moeten ze de weg oversteken, maar padden zijn niet zo snel, ze worden zo plat gereden." Om dat te voorkomen, is aan beide zijden van de Domburgseweg gaas geplaatst en zijn er emmers Ingegraven. Vorig jaar zijn tijdens de paddentrek ruim driehonderd padden overgezet. foto Lex de Meester Onderzoek naar invloed wind op tennisballen geeft de doorslag. door Maurits Sep vlissingen - Het tennispark achter de Nolle in Vlissingen hoeft mis schien toch niet te wijken voor de duinversterking. Belangrijk is wel dat de wind die over de duinen slaat geen vat krijgt op de ballen en dat er bij het park geparkeerd kan worden. Beide voorwaarden zijn nu de in zet van onderzoeken. Bestuurslid G. Wittens van LTC Dos wacht de uitkomsten met spanning af. „We horen van alles, maar duidelijk heid is nu niet te krijgen. Die komt pas in mei of juni." Enkele weken geleden nog maar stond de tennisclub een verhui zing te wachten. De zeven banen waar de zestigjare vereniging op speelt en de afgelopen jaren pak weg een half miljoen euro in heeft geïnvesteerd, werden bedreigd door het project Zwakke Schakels, dat de kustversterking van Walche ren uitwerkt. Inmiddels is gebleken dat een ver huizing misschien toch niet nodig is, zegt projectleider A. Sannen. „Daar begint het in ieder geval wel op te lijken." Volgens Sannen wordt eerst onder zocht welke invloed de wind heeft op de tennisballen. „Als het park achter de duinen ligt, kun je last hebben van windval, zeggen des kundigen. Maar andere experts zeggen juist dat de locatie dan ide aal is omdat je in de luwte van de duinen speelt." Onderzoek moet maar uitwijzen wie gelijk heeft, vindt Wittens. „Op basis van het windtunnelon- derzoek maken we een keuze." Voor LTC Dos telt de parkeergele genheid ook zwaar. Spelers moe ras Het Vlissingse tennispark van LTC Dos hoeft mogelijk toch niet te verdwijnen uit het Nollege- bied voor duinversterking van het project Zwakke Schakels. ten hun auto bij het tennispark zelf kwijt kunnen, eist de club. „Het is onaanvaardbaar dat vrou wen 's avonds in het donker door het bos naar het parkeerterrein bij de sauna zouden moeten lopen", stelt Wittens. Ook projectleider Sannen van Zwakke Schakels wijst op het belang van een goede par keerplaats. De club wordt niet vrolijker van al het geschuif met de plannen, be aamt Wittens. „Maar ons uitgangs punt is altijd geweest: als we kun nen blijven, dan blijven we. Want wij hebben na de renovatie van de banen geen geld voor een verhui zing, en de kas van de gemeente is ook leeg." ROC houdt vast aan plan voor 'prep-camp' voor jongeren. door Nadia Berkelder arnemuiden - Vakantiepark Het Zilveren Schor wil uitbreiden. De gemeente Middelburg werkt ech ter voorlopig niet mee aan de plan nen. En het ROC-Zeeland wil nog steeds een centrum voor voortijdi ge schoolverlaters beginnen in de groepsaccomodatie bij het Veerse Meer. Eigenaar Libéma wil geen toelich ting geven. Een woordvoerder van het bedrijf bevestigt wel dat er plannen ontwikkeld worden. „Wat we daar gaan doen, daar kan ik nog niks over zeggen." Het Zilve ren Schor is nu een vakantieparkje voor groepen. Het ligt bij Arnemui den, aan de rand van het Veerse Meer. Libéma heeft de plannen wel al be sproken met de gemeente, zegt wethouder F. Streng. „Maar wij zijn nog niet zover dat we het alle maal mooi en prachtig vinden. Het is een supercommerciële invul ling van die plek. We brengen het zo niet in procedure. Ze hebben huiswerk meegekregen." Het Zilveren Schor valt buiten het project Rondom Arnemuiden, waarbij plannen worden gemaakt voor het gebied ten noorden van het dorp. „Maar we merken wel De gemeente Middelburg wil dat de eigenaar van het Zilveren Schor bij Arnemuiden de plan nen voor uitbreiding van het va kantiepark aanpast. dat veel ondernemers langs het Veerse Meer druk in de weer zijn met het maken van plannen." Het ROC wil in het vakantiepark eenprep-campmaken voor vroeg tijdige schoolverlaters. Dat plan is er nog steeds, zegt bestuurslid W. Muilenburg. Met Libéma is nog geen contact geweest. „Maar in het regeerakkoord is geld toegewezen voor dit soort projecten. Als er geld is, zijn er altijd mogelijkhe den. Het is een mooie plek, maar als het daar niet kan, zoeken we naar iets anders in de provincie." Postzegelbeurs vlissingen - De Vlissingse filatelis tenvereniging houdt op 3 maart een postzegel-, brieven- en kaar- tenbeurs. De beurs duurt van ïo.oo tot 17.00 uur en wordt gehou den in Mensa campus De Ruyter aan de Van Hogendorpweg 58a in Vlissingen. tMMBWSBTiO i M Tip? redactie@pzcnl Apetrots was hij op zijn nieuwe diploma. Hij nam het zelfs mee naar de kroeg. Terwijl zijn vrien den in een drukke conversatie waren verwikkeld, toverde de Middelburger triomfantelijk zijn certificaat tevoorschijn. Het bleef niet onopgemerkt. Hij had niet gezien dat er achter hem een kaars op de toog stond en even dreigde het diploma in vlammen op te gaan. Maar met wat wapperen en blazen was het vuur snel uit. Hij wist precies wat te doen in geval van brand. Dat was zijn diploma immers: een certificaat brandveiligheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27