Rel dubbele nationaliteit Geld voor veiligheid Westerschelde Wijk afgezet bij snoeien tv-toren VACATURES Bent u de PROCESOPERATOR die SEAWAY CHEMICAL PROCESSING BV TE VLISSINGEN zoekt? Kijk morgen in de het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. door Emiie Calon en Harmen van der Werf MIDDELBURG - Het Rijk komt met extra geld over de brug voor een veiligere Westerschelde. Minister Remkes (Binnenlandse Zaken) heeft gisteren in Middelburg toege zegd dat het Rijk een derde betaalt van de kosten die daarvoor nodig zijn. De provincie en de Zeeuwse gemeenten moeten elk ook een derde opbrengen. Het gaat in to taal eenmalig een bedrag van ruim dertien miljoen euro en jaarlijks nog eens één miljoen. De minister benadrukte tijdens zijn ontmoet met Zeeuwse be stuurders dat het niet zo kan zijn dat slechts een beperkt aantal ge meenten bijdragen aan een veilige Westerschelde. Hij stelde ook dat de Zeeuwse overheden elders moeten probe ren geld vandaan te krijgen. Daar bij moet volgens voorzitter J. Lo- nink van de Veiligheidsregio na drukkelijk worden gekeken naar het bedrijfsleven, Zeeland Sea ports en Antwerpen. Met het Rijk gaat Zeeland bepalen wat precies nodig is voor een veili gere Westerschelde. Dat plan moet in september klaar zijn. Burgemeester J. Gelok van Borsele wees gisteravond het plan van Remkes af. Hij zei niet met een voorstel naar de gemeenteraad te gaan om extra geld te vragen voor veiligheid op de Westerschelde of in de Westerscheldetunnel. Borse le zit al jaren in de maag met de extra kosten voor brandweerveilig heid in de tunnel. „Opnieuw is door het Rijk geen oplossing in het verschiet gesteld", aldus Gelok. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0S00 - 0231 231 Vrijdag 16 februari 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 41 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 - www.pzc.nl GOES - Tijdens de vervanging van de oude analoge door een nieuwe digitale antenne op de televisieto ren in Goes, wordt volgende week donderdag en vrijdag een deel van de wijk Goese Polder afgezet. KPN huurt een Zwitsers bedrijf in, dat een helikopter inzet om de to ren in te korten. De heli vliegt tus sen het parkeerterrein bij sport park 't Schenge en de zendmast. Om de risico's te beperken zet de gemeente de directe omgeving af. De bewoners van de oude dienst woning, vlak onder de toren, moe ten twee dagen hun huis verlaten. Bewoners van het Geldeloozepad en Geldeloozehof mogen thuis blij ven, maar dienen binnen te blij ven als de helikopter vliegt. Ze kunnen tussentijds wel de wijk uit en in. Daarvoor krijgen ze een pas je. De heli maakt donderdag vier vluchten van een kwartier. Vrijdag is één vlucht gepland. Hoewel de begraafplaats aan het Geldelooze pad twee dagen gesloten is voor be zoek, maakt de gemeente wel een uitzondering voor begrafenissen. De heli blijft dan aan de grond. pagina 2 en 3: Goese primeur Dochterbedrijf van De Jager in opspraak HILVERSUM - Codem Interactive Media BV, een dochterbedrijf van het iet-bedrijf ISM eCompany van beoogd staatssecretaris )an Kees de Jager, heeft een jaar lang zijn pen sioenpremie voor de werknemers niet afgedragen. Dat bleek volgens het televisieprogramma Nova eer der deze week tijdens een rechtzit ting in Eindhoven. Het zou gaan om een bedrag van 40.000 euro. Het CDA liet gisteravond weten niet te twijfelen aan de integriteit van haar beoogd staatssecretaris De Jager is een aandeelhouder van Codim en is niet verantwoordelijk voor de pensioenafdraéht, dat is de taak van de werkgever, zo be toogde zijn advocaat. Bewindslieden mogen een dubbele nationaliteit hebben reageer op www.pzc.nl Trajectcontrole is een goede zaak eens ?-"'$SÊÊÊÊk 68% gfieensjW 32% Kamervoorzitter roept Partij voor de Vrijheid tot de orde. DEN HAAG - De Partij voor de Vrij heid (PW) heeft gisteren een ver geefse poging gedaan om de be windslieden Ahmed Aboutaleb en Nebahat Albayrak uit het nieuwe kabinet te houden. De partij vindt dat zij geen staatssecretaris mogen worden omdat zij een dubbele na tionaliteit hebben. Na druk van de T\veede Kamer en voorzitter Gerdi Verbeet schrapte de PW dit voorstel echter uit een motie. De kwestie lag dermate ge voelig dat PW'er Sietse Fritsma het woord werd ontnomen door de Kamervoorzitter, toen hij zijn motie toelichtte. De PvdA'er Aboutaleb, die staatsse cretaris van Sociale Zaken wordt, is van Marokkaanse afkomst. Zijn partijgenoot Albayrak is van Turk se afkomst en gaat naar Justitie. PW-fractievoorzitter Geert Wil- ders beschuldigde Verbeet ervan 'pure partijpolitiek' te bedrijven en noemde de gang van zaken 'schandalig'. Volgens Verbeet trekt de PW de loyaliteit van Kamerle den en bewindslieden met twee paspoorten in twijfel en dat kon zij als voorzitter niet accepteren. Leden van de Eerste en TNveede Ka mer moeten volgens de wet Neder lander zijn, maar zij mogen daar naast nog een andere nationaliteit hebben. De PW meent dat zowel Kamerleden als bewindslieden geen dubbele nationaliteit meer mogen hebben omdat het risico van belangenverstrengeling dreigt. Minister Rita Verdonk (Integratie) reageerde niet op de motie zelf) maar zij sprak er wel een voorkeur De PVV meent dat zowel Kamer- leden als bewindslieden geen dubbele nationaliteit meer mo gen hebben omdat het risico van belangenverstrengeling dreigt. voor uit dat Kamerleden en be windslieden alleen de Nederland se nationaliteit hebben. Veel Kamerleden reageerden fel op zowel het plan van de PW als op de reactie van Verdonk. Aboutaleb zelf verklaarde volledig loyaal te zijn aan Nederland. „Elke twijfel over mijn loyaliteit vind ik onbe grijpelijk. Ik heb een keuze ge maakt voor Nederland. Als je vraagt of ik veel waarde hecht aan mijn Marokkaanse paspoort, dan is dat niet het geval. Ik gebruik het niet eens." 3 commentaar 5 twee passen heel normaal Aboutaleb, beoogd staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, toont zijn paspoort aan de pers op het Binnenhof na zijn gesprek bij forma teur Balkenende. foto Phil Nijhuis/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1