platteland combineren SenUnie A A 1 1 1 j Duizendpoot smoel geven pzc Vrijdag 16 februari 2007 1 1 door Henk van Lierop den haag - De OV-fiets, jongeren met een arbeidshandicap, onder houd van vaarwegen en de elektri citeitswet. Een willekeurige greep in het scala van onderwerpen, waarmee Arie Slob zich als Kamer lid van de Christenunie de afgelo pen maanden bezighield. De man die André Rouvoet opvolgt als frac tieleider is een duizendpoot. Hij moet wel. Arie Slob kwam in 2001 in de Tweede Kamer als op volger van Gert Schutte en maakte vrijwel steeds deel uit van een frac tie van drie personen. Anders dan bij de grote fracties moeten de le den van de kleinere niet vechten om een aansprekende portefeuille van thema's, maar scherp kiezen bij deelname aan overleggen en de batten om te voorkomen dat het werk hun boven het hoofd groeit. De 45-jarige Slob zoekt dan meest al niet de confrontatie, maar gaat op zoek naar medestanders om door een amendement of een mo tie het beleid wat in de gewenste richting bij te sturen. De bescheiden Slob wacht een zwaardere opgave dan zijn voor ganger Rouvoet. Nu de Christenu nie in de regering zit, kan Slob een zure regen van kritiek verwachten van GroenLinks-ffactievoorzitter Halsema, SP-leider Marijnissen en aan de rechterkant van WD-lei-- der Rutte of Wilders (PW). Dan past geen bescheidenheid, maar zelfverzekerdheid, omdat het nu aan Slob is zijn partij smoel te ge ven in het politieke debat. Hij kon al wennen aan de schijn werpers van de publiciteit Eerst toen hij deel uitmaakte van de commissie-Duivesteijn die onder zoek deed naar grote projecten als HSL en Betuwelijn en recent toen hij Rouvoet bijstond in de coali tie-onderhandelingen. Slob groeide op in een gezin van tien kinderen. Zijn vader, een mid denstander, overleed toen Arie ne gentien was. Slob zegt zijn moe der nog steeds dankbaar te zijn dat ze hem liet studeren. ANP ik ondervond het pas aan den lijve toen mijn moeder in een zorgcen trum ging wonen. Ze zweefde tus sen het verzorgingstehuis en het verpleeghuis. Na zorgvuldig over leg kon ze gaan wonen in het ver zorgingstehuis. Moeder mocht er nog enkele jaren verblijven en bijna dagelijks als ik de deur bij haar dichttrok dacht ik: dank je wel dat je hier woont want je krijgt hier verzorging, aandacht, contacten en je hebt toch nog een stukje eigen huis. Wat lees ik nu? Het is zelfstandig wonen of ver pleeghuis, tussenoplossingen zijn er steeds minder. Het woonzorg centrum dat wordt het. Zelfred zaamheid staat hoog in het vaan del. Prima gedacht en voor veel ouderen zal het er goed zijn. Maar die andere grote groep? Alweer een landelijk symposium, alweer aandacht voor de problematiek. Hopelijk wordt er nu eens echt ge luisterd naar de mensen van de werkvloer en wordt er daadwerke lijk naar een oplossing gezocht voor de oudere mens die dan niet hoeft weg te kwijnen, maar kan wonen in een huis waar deze op dat moment aan toe is. Ria Hoogesteger Stoofweg 23A 's-Heerenhoek Herten Pil voor herten maakt de jacht overbodig. Bewezen effectief voor de vossen. Natuurlijk direct afge wezen door de jagers! Waarom moeten deze mensen toch zo no dig doorgaan met hun moordlusti ge hobby? Waarom moet het bloed vloeien van deze prachtige dieren? Een schandaal dat de politiek niet ingrijpt als er een mogelijkheid be staat om de overlast (voor zover aanwezig) aan te pakken en de jacht op de damherten te verbie den. Wederom is duidelijk te le zen dat de jagers geen interesse hebben in natuurbeheer, zoals ze wel altijd beweren, maar uitslui tend in het vermoorden van die ren. 'Wolven in schaapskleren' is de beste beschrijving! J.Haak Postbus 36 Kortgene Wegenvignet Dat mevrouw Peijs Zeeland leuk wil binnen komen, door bezwaar te maken tegen het Belgisch we- genvignet(PZC 7 feb), begrijp ik, maar in feite gaat het over een las tenverhoging van ongeveer 5 euro per maand. Een geringe kostenstij ging dus. Dus geen bedrag om ru zie over te maken met de Belgen, waar wij in Zeeuws-Vlaanderen op alle terreinen steeds afhankelij ker van worden. Dat mevrouw Pe ijs toch kritisch tegenover invoe ring van het vignet is, staat haar vrij en heeft mijn steun. Jammer is dat zij lid is van het CDA, en laat nu juist die partij samen met Pv dA en CU ervoor kiezen, de auto kosten met 500 miljoen te verho gen, zo'n verhoging van 80 tot 100 euro per auto per jaar. Enige terug houdendheid lijkt mij hier wel op zijn plaats. Kees Foks Herenweg 30 Aardenburg Michiel Aan de vooravond van het de Ruy- terjaar komt het Zeeuws Archief (gevestigd in Middelburg!) met het nieuws, dat de echte naam van de zeeheld Trouwhand is. Een pijnlij ke zaak, lijkt mij, voor de gemeen te Vlissingen en iedereen, die bij de organisatie is betrokken. Neem bijvoorbeeld de 'de Ruyter euro's', waar straks mee betaald kan wor den. Stelt u zich eens voor, dat Michiel, vóór hij bij de admiraliteit in dienst kwam in de visserijsector actief was en dat zou blijken, dat zijn echte naam Ouwehand was. Ik vind Trouwhandschool, als ex-student van de zeevaartschool, overigens ook niet klinken. John Deguelie Paul Krugerstraat 326 Vlissingen Grondwet Barroso en Pottering melden dat het afwijzen van de Europese grondwet door Nederland getuigt van nationaal egoisme (PZC, 14-2). Opzet van de EU is het afstemmen van de wetgeving, tot een gemeen schappelijk raamwerk en uitvoe ring van wetten om een imposant tegenwicht te vormen. We hebben met België en Luxem burg het kunstje voorgedaan. Nieu we kandidaten conformeren zich daaraan. Het onbehagen dat er is over de ac ties van Polen en Roemenië, die menen met de VS verdragen te moeten te sluiten voor de vesti ging van militaire (raket) bases. Het onbehagen en onbegrip over het conflict dat Turkije en Grieken land hebben over Cyprus: Dat is nationaal egoïsme, niet in het be lang van de EU maar tegen de geest en inhoud van het uitgangs punt om met elkaar verder gaan. Laat ze dat eerst oplossen. Dan een nieuwe aanloop tot ratifice ring van de grondwet. G. Fongers, Roompot 9 Arnemuiden Horeca en fietsrecreatie moeten veel meer ruimte krijgen op het platteland, vindt vice-voorzitter Jan Heijkoop van LTO Nederland. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11