Zeeland kop voor War Child Snuffelmarkt Goes maakt nog een kansje pzc Donderdag 15 februari 2007 i 2 7 Coesenaren Wim den Toom (links) en Jean-Paul Polfliet zetten in de Grote Kerk een spektakel voor basisscholieren en andere belangstellenden op poten. De opbrengst komt ten goede aan Warchild. foto Willem Mieras Raad Goes bepaalt lot van publiekstrekker op de Grote Markt. door Frank Balkenende goes - Er is nog hoop voor de Goe- se snuffelmarkt, twee pinksterdag op de Grote Markt. Als de gemeen teraad vandaag instemt met de uit breiding van vier naar acht koop zondagen, kan de grote rommel markt met 140 kramen doorgaan. In voorgaande jaren was er geen probleem, omdat de Ondernemers Organisatie Goes (OOG) nooit alle vier de koopzondagen claimde. Daardoor was er tweede pinkster dag op de Grote Markt altijd plaats voor de snuffelmarkt, die duizen den mensen naar Goes lokt. Dit jaar zijn alle koopzondagen al ingenomen en dreigt de snuffel markt te sneuvelen. Tot verdriet van de Goese horeca, die graag op zondag een volle stad ziet, en de (Stichting Goes Promotie. De WD stelt vanavond in de gemeenteraad vragen over de kwestie en komt mogelijk met een amendement op de de verordening voor de winkel tijden. Volgens wethouder S. van 't West einde (WD, economie en cul tuur) is dergelijk zwaar geschut overbodig. „Als de raad instemt met uitbreiding van het aantal koopzondagen van vier naar acht, kan de snuffelmarkt gewoon door gaan. De organisator moet dan wel een nieuwe aanvraag indienen." De Stichting Goes Promotie ver langt dat de gemeente de snuffel markt beschouwt als een evene ment en niet als ambulante han del. Van 't Westeinde denkt dat de nieuwe verordening aan die wens kan voldoen. „Het is de bedoeling de vier extra koopzondagen voor speciale evenementen te bestem men. Een snuffelmarkt voldoet aan die voorwaarde." De heisa rond de snuffelmarkt is niet het eerste incident rond het Goese evenemenentenbeleid. Vo rig jaar ontstond deining toen het college van burgemeester en wet houders strenge regels stelde aan geluidproducerende evenementen zoals concerten en festivals. Alle evenementen, eentje uitgezon derd, mochten voortaan niet meer dan 85 decibel produceren. Voor de Stichting Goes Promotie een onwerkbare regel, omdat er bij elk concert moet worden gemeten, met het risico dat de stekker eruit gaat. Bovendien ging het college met zijn besluit voorbij aan de af spraak dat het evenementenbeleid in het najaar zou worden bespro ken met alle belanghebbende par tijen. Uiteindelijk werd besloten een pas op de plaats te maken. Goes Promotie wacht nu met smart op de nieuwe nota voor het evenementenbeleid, waarvoor zij vorig jaar met een eigen stuk een De Goese snuffelmarkt kan op tweede pinksterdag doorgaan als de Goese gemeenteraad van avond instemt met uitbreiding van het aantal koopzondagen. bouwsteen aandroeg. Van 't West einde deelt mee dat nota er bin nenkort ligt. Het college van burgemeester en wethouders zit overigens niet op één lijn. Het voor Goes Promotie knellende geluidscorset kwam er vorig jaar door toedoen van de wethouders M. Dieleman (CDA) en J. Adriaanse (SGP/ Christenu nie). Bij afwezigheid van burge meester D. van der Zaag trokken ze de teugels aan. Van der Zaag en wethouder Van 't Westeinde staan een soepeler be leid voor waar het gaat om lawaaii ge evenementen. Gezien de ver schillende opvattingen in het colle ge, wil Van 't Westeinde geen woord kwijt over het nieuwe eve nementenbeleid. Coördinator A. Schuurbiers hoopt op werkbare richtlijnen. „Want op dit moment mogen we maar één evenement boven de 85 decibel la ten komen. Dat lukt niet, met Goes in Concert en de Dancetour Goes." Zwaardere straf voor rover Hansweert middelburg - Een 26-jarige inwo ner uit Hansweert is gisteren door de Middelburgse rechtbank veroor deeld tot dertig maanden celstraf. Daarmee krijgt hij een zwaardere straf dan twee weken terug geëist voor roof, diefstal en inbraken in met name Goes en Colijnsplaat. Zijn drie jaar oudere compagnon uit Colijnsplaat werd tot 24 maan den celstraf waarvan zes voorwaar delijk veroordeeld. Geld voor opknappen Fort Ellewoutsdijk ellewoutsdijk - De verenjging Na- tuurmonumenten gaat Fort Elle woutsdijk opknappen. Dankzij een schenking van 75.000 euro van Dow Benelux in Terneuzen kunnen om te beginnen vochtpro- blemen worden aangepakt. Dat ge beurt komende zomer. Doel is het fort geschikt te maken als een re creatief trefpunt aan de Wester- schelde. Het is overigens nu al da gelijks te bezoeken. Eén actiecomité tegen ontpolderen zaamslag - De verschillende actie- comité's tegen ontpolderen langs de Westerschelde bundelen de krachten. De vijf groepen gaan sa men verder onder de naam Redt onze Polders. Het gaat om de Zuid-, Everinge- en Van Hattum- polder op Zuid-Beveland en de Hedwige-, Hellegat-, Eendragt- en Willem-Leopoldpolder en de Braakman-Zuid in Zeeuws-Vlaan- deren. Jeugdsoos krijgt geld voor nieuwbouw heinkenszand - Het Borselse Col- lege stelt 350.000 euro beschikbaar voor de bouw van een jeugdsoos bij De Stenge in Heinkenszand. De Stenge zelf wordt ook ver bouwd, zodat er plaats is voor de Cyberzolder en een judoclub. Voor deze combinatie van jeugd, sport en onderwijs kreeg Borsele al 70.000 euro rijkssubsidie. Na de zomervakantie moet de bouw be ginnen. Nog geen duidelijkheid mrsa-besmetting Goes goes - De opnamestop op de chi rurgisch verpleegafdeling van het Oosterscheldeziekenhuis is nog niet opgeheven. Vanmiddag ver wacht sectormanager zorg A. de Viet alle kweken binnen te heb ben. Dan is er meer duidelijkheid. Vrijdag werd bij een patiënt van de chirurgische verpleegafdeling de besmettelijke mrsa-bacterie aan getroffen. Sinsdien ligt de patiënt in isolatie. Hogere windmolens Sloegebied toegestaan heinkenszand - De gemeente Bor- sele heeft de toegestane hoogte van windmolens gewijzigd. Vol gens het oude bestemmingsplan uit 1994 mogen de molens 50 me ter hoog zijn, maar er worden in middels veel hogere windmolens gebouwd. De maximale hoogte is daarom nu vastgesteld op 100 me ter langs de randen van het Sloege bied en 175 meter in het midden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69