Zeeland nieuwe onderwijsfuncties Fractievoorzitters voelen zich niet echt aangesproken met kritiek op betrokkenheid S PZC Donderdag 15 februari 2007 I 27 Politici zeggen zich zoveel mogelijk te richten op burgers. door Melita Lanting zierikzee - Een beetje ongemakke lijk voelen de raadsleden van Schouwen-Duiveland zich zeker. Uit een landelijk onderzoek is ge bleken dat inwoners zich onvol doende vertegenwoordigd voelen door de gemeenteraad. En dat is nu juist wel de bedoeling van hun verkiezing als volksvertegenwoor diger. „Ik hoop dat ze het niet over ons hebben, want we doen onze stin kende best", zegt W. Stouten, frac tievoorzitter van Leefbaar Schou wen-Duiveland. „Wij doen er echt alles aan om met iedereen te pra ten. We gaan naar dorpsraden, we gaan naar andere bijeenkomsten, iedereen kan bellen en dan maken we een afspraak. Ik weet niet wat we nog meer moeten doen." Fractievoorzitter J. van Felius van Alert! (de tweede lokale partij in de gemeenteraad) herkent zich ook niet in deze uitkomst van het onderzoek. „Het komt mij wat wonderlijk voor. We hebben toch ons partijtje meegeblazen, neem de discussie rond de dorpshui zen." Van Felius denkt dat een deel van het probleem te maken heeft met de manier waarop de po litiek bedreven wordt. „Je kunt als oppositiepartij proberen iets an ders te krijgen,maar dat lukt niet altijd. Het coalitiebelang gaat vaak voor het algemeen belang." B. Troost (fractievoorzitter PvdA) zegt niet zo goed uit de voeten te kunnen met de conclusie dat bur gers zich onvoldoende vertegen woordigd voelen. „Wij zijn wel door die inwoners gekozen." Troost vraagt zich hardop af wat de partijen moeten er moet doen om meer vertrouwen te winnen. „Misschien is de huidige werkwij ze niet meer van deze tijd. Mis schien moeten we veel meer terug naar de oorspronkelijke vorm van democratie. Ik zit hier heel dubbel in. Wij zoeken voortdurend naar burgerparticipatie en als mensen iets niet bevalt, weten ze ons don ders goed te vinden." W. Jumelet (fractievoorzitter WD) denkt dat de inwoners vol doende mogelijkheden hebben om in contact te komen met de po litici. „Elke burger kan naar het raadsledenspreekuur en kan in spreken bij de commissievergade ringen. Wij organiseren ook een |T1 De diverse fracties op Schou- wen-Duiveland reageren ver baasd op het feit dat burgers zich onvoldoende vertegenwoor digd voelen door hun politici. maal per maand een grote bijeen komst waar alle leden van de WD mee kunnen praten. Ik vind het wel heel gemakkelijk om op de ver jaardagen te zeggen: 'die stoeptegel ligt scheef. Ik denk dat als de bur ger meer af zou weten van hoe het allemaal gaat in de gemeente, dat er meer begrip zou zijn." B. Flach (fractievoorzitter CDA) be grijpt wel dat mensen soms gefrus treerd raken. „Als je een eenvou dig idee hebt, blijken er altijd 25 haken en ogen aan te zitten. Alles heeft altijd met alles te maken." Flach doelt op provinciaal en rijks beleid dat een snelle uitvoering van lokale plannen wel eens in de weg staat. Waar de partijen het roerend over eens zijn, is dat je van alles kan organiseren, maar dat mensen moeilijk in beweging te krijgen zijn. „Als mensen geen direct belang hebben, krijg je ze het huis niet uit", zegt B. Flach. Regionale opfriscursus voor rijvaardigheid zierikzee - De afdeling Schou wen-Duiveland van WN biedt 55-plussers de mogelijkheid hun rijvaardigheid op te frissen. De trainingen worden gegeven in het MFC in Zierikzee op vier maandagmiddagen: 12, 19, 26 maart en 2 april. Aan de orde ko men theorie van de verkeersregels, een ogentest en een reactietest. Voor nadere inlichtingen: John Prins, tel. 0111-647155 Man rijdt twee keer zo hard als toegestaan terneuzen - Een 27-jarige Franse automobilist is gisternacht in Ter- neuzen aangehouden door de poli tie. Hij reed 102 kilometer per uur op een weg waar maximaal vijftig kilometer was toegestaan. Het inci dent vond plaats in de Guido Ge- zellestraat. De man kreeg een boe te van zeshonderd euro. Zijn auto is in afwachting van de betaling bij het politiebureau neergezet. Man opgepakt wegens incest goes - De Politie Zeeland heeft maandag een 35-jarige man uit Ber gen op Zoom aangehouden op ver denking van het plegen van incest met zijn veertienjarige dochter. Het meisje, dat in Zeeuws-Vlaande- ren woont, is in de afgelopen zo merperiode een aantal malen door haar vader seksueel misbruikt. De man is in verzekering gesteld en wordt deze week nog voorgeleid aan de rechter-commissaris. Kerk Dreischor wordt even kathedraal dreischor - Uit binnen- en buiten land komen vrijdag 23 februari koorzangers bijeen in de Adriaans- kerk van Dreischor om onder lei ding van de Engelse dirigent James Weeks twee dagen te oefenen voor een zogeheten Evensong. Dat is een kerkdienst en een concert te gelijk volgens de oude traditie van de Anglicaanse kerk. De presentatie is zondagmiddag 25 februari vanaf 16.30 uur. Fabels en Feiten voor Vrouwen van Nu brouwershaven - Cabaretgroep Onderweg uit Fijnaart treedt woensdagavond 21 februari in het Tonnen magazijn in Brouwersha ven op voor de Schouwen-Duive- landse afdelingen van Vrouwen van Nu. De groep presenteert het program ma 'Fabels en Feiten'. De bijeen komst is ook toegankelijk voor niet-leden en begint om 19.45 uur. Informatie Eetzorg via eigen website zierikzee - De vrijwillige thuis zorg Schouwen-Duiveland heeft een eigen website ontwikkeld voor haar project '8Zorg', een pre ventietraject bij beginnende eet stoornissen zoals anorexia (over matig afslanken), boulimia (veel eten en vervolgens braken) en eet- bui-stoor nissen (Binge Eating Disorder). SI www 8zorg.nl Het afscheid van meester Van Damme en voor juf De feestje. Bruijne op de J.W. van den Doelschool werd opgesierd met veel rood, veel roze en een verkleed- foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61