Cohen uit kritiek op homobeleid kabinet Binnenland KRAS.NL Nieuwe ouderen op zichzelf Ophokplicht voor pluimvee maandag voorbij ANDALUSIË Hart van SPANJE CASTILIË LEON Klassiek SPANJE Burgemeester betreurt toegeeflijkheid aan gewetensbezwaarden. den haag - De Amsterdamse bur gemeester Job Cohen 'betreurt' de passage in het regeerakkoord waar in het ambtenaren wordt toege staan uit gewetensbezwaren een homohuwelijk te weigeren. Dat heeft Cohen gisteren gezegd bij de onthulling van een plaquette ter herinnering aan het eerste homo huwelijk ter wereld, dat hij zelf sloot op april 2001. In het regeerakkoord staat dat amb tenaren die vanwege gewetensbe zwaren weigeren een homohuwe lijk te sluiten, niet worden ontsla gen. Wel moet iedere gemeente een ambtenaar voorhanden heb ben die bereid is een homohuwe lijk te sluiten. Cohen: „Toen het homohuwelijk net tot stand kwam, hebben wij ge zegd: wij moeten een periode van gewenning inlassen; nu is het ho mohuwelijk ingeburgerd." Volgens hem moeten ambtenaren de wet uitvoeren en gewetensbezwaren horen daar niet bij. Voor de PvdA is de passage in het regeerakkoord slikken. Het stand punt van de partij is heel anders. Iemand die trouwambtenaar wil worden, moet ook homostellen in de echt verbinden. In de Amster damse gemeenteraad is een motie ingediend, waarin wordt gevraagd geen ambtenaren aan te nemen met gewetensbezwaren. Ambtenaren met gewetensbezwa ren kunnen nu niet worden ontsla gen. Die praktijk is tot stand geko men onder de PvdA-staatssecreta- Ambtenaren die weigeren ho- mo's te trouwen, kunnen niet worden ontslagen. Door het be leid van ex-PvdA-bewindslieden is er wettelijk niets geregeld. rissen Job Cohen en Ella Kalsbeek. Wettelijk is er niets over geregeld. Dat gaat ook niet gebeuren, zegt ju ridisch medewerker Jacob Pot van de Christenunie. „Dit valt niet in een regeling te gieten. Het gaat om wijs beleid. Voor Amsterdam is dat om een gemêleerd korps van trouwambtenaren te hebben. Een motie drijft de zaak op de spits." PvdA-Kamerleden staan positief tegenover het Amsterdamse initia tief Paul Kalma: „Mij lijkt het het goed recht van gemeenten om het op die manier te regelen. Zo hoort het regeerakkoord ook geïnterpre teerd te worden. En ik zou vóór stemmen als ik raadslid was." Staf Depla is het met hem eens. Maar de Kamerleden zijn gebonden aan het regeerakkoord. Lea Bouwmees ter is woordvoerder homobeleid van de PvdA. „Ik kan me goed voorstellen dat het hebben van ge wetensbezwaren meetelt bij de sol licitatieprocedure." den haag - Het pluimvee mag maandag weer naar buiten. Dat heeft minister Veerman van Land bouw gisteren besloten na lang aandringen van belangenclubs van hobbydierhouders. De ophokplicht werd op 3 februari ingevoerd na een uitbraak van vo gelgriep op een kalkoenenbedrijf in het Britse Suffolk. Uit EU-on- derzoek blijkt nu dat met 'vrij gro te zekerheid' kan worden gezegd dat de uitbraak in Engeland is ont staan door contacten met besmet te bedrijven in Hongarije. De op tie dat het virus is overgebracht door besmette wilde vogels, is 'minder waarschijnlijk'. De af- schermplicht voor commercieel pluimvee wordt ingesteld bij het begin van de vogeltrek in maart. Vertrek vrijwel iedere donderdag van 15/2 t/m 11/10 Voordelig naar wellicht het mooiste deel van Spanje! Al vanaf slechts 569 nemen we u mee naar de mooiste steden van historisch Andalusië. Allereerst bezoeken we Granada met zijn wereldberoemde 'miniatuurstad' Alhambra, rijk aan prachtige moskeeën en paleizen. Vervolgens bewonderen we de schitterende Santa Maria kathedraal en de klokkentoren La Giralda van Sevilla. Volgend hoogtepunt is de oude Moorse stad Córdoba. Natuurlijk nemen we hier een kijkje in de bijzondere moskee Mezquita. De laatste dagen staan in het teken van de unieke en sfeervolle renaissancesteden Baeza en Ubeda, het hooggelegen Ronda en Jerez de la Frontera, bekend vanwege de sherry en de flamencodans. Reisnummer EZ 74.722, zie www.kras.nl/74722 Vertrek op zaterdag van 7/4 t/m 20/10 Zeer voordelig geprijsd! Vanaf 599 maakt u kennis met het historierijke Castilië, in het hart van Spanje. Vanaf Amsterdam vliegen we naar de Spaanse hoofdstad Madrid, waar we de eer ste 2 dagen ruim aandacht besteden aan de pracht en praal van deze stad. Zo rijden we tijdens een stadsrondrit door prachtige lanen en gezellige pleinen naar het Koninklijk Paleis, het indrukwekkende stadhuis en het wereldberoemde Prado. Maar uiteraard besteden we ook vol doende aandacht aan de andere juweeltjes van steden die in dit gebied te vinden zijn. Wat te denken van de sprookjesachtige burcht van Segovia, het kloosterpaleis El Escorial, de renais- sancestad Salamanca en het trotse Toledo! Inclusief: luchthavenbelastingen. Reisnummer EZ 24.023, zie www.kras.nl/24023 AMSTERDAM - In de Amsterdam RAI wordt sinds gisteren tot en met zon dag de negen-maandenbeurs gehouden. Het grootste evenement op het ge bied van zwanger zijn, bevallen en opvoeden in Nederland staat in het te ken van liefde. Deze bezoekster laat haar zwangere buik in bonte kleuren beschilderen. foto Robin Utrecht/ANP Babyboomers voelen niets voor het klassieke verzorgingshuis. den haag - Het klassieke verzor gingshuis verdwijnt. Als de protest generatie van de jaren zestig hulp behoevend wordt, dan wil zij op zichzelf staan en de nodige zorg op afroep beschikbaar hebben. Dat blijkt uit onderzoek van Moti- vaction in opdracht van Habion, een beheerder van ouderen- en zorgcomplexen. Om de toenemen de vergrijzing, het tekort aan zorg- personeel en de wensen van de ouderen op elkaar te laten aanslui ten, heeft Habion drie nieuwe woonvormen ontwikkeld. Zo kunnen zorgflats bij scholen worden geplaatst, waardoor stu denten in de verzorging praktijker varing opdoen. Daarnaast worden er meer mantelzorgwoningen, een combinatie van een eensgezinswo ning en een aanleunwoning, ge bouwd. Hoewel de ouderen en het jonge gezin apart van elkaar wo nen, is er wel een hulpplicht. Verder worden meer woontorens uit de grond gestampt met huis arts, fysiotherapeut en winkels on der één dak. Deze woonvorm sluit aan bij de groep ouderen die blijft werken of op een andere manier actief wil zijn. Voor de oudere her bergt de toren ook een restaurant, een café en sportfaciliteiten. Vertrek op maandag van 9/4 t/m 22/10 Ontdek vanaf 899 het onbekende Castilië en León. Het gebied herbergt vele kastelen en talrij ke historische steden met even zoveel hoogtepunten. We beginnen deze reis met een bezoek aan de trotse hoofdstad Madrid, het openluchtmuseum Toledo, het ommuurde Avila en Salamanca, waar we o.a. het Plaza Mayor en de oude en nieuwe kathedraal bezichtigen. Minder bekend, maar minstens zo interessant, zijn steden als Zamora en het wijnstadje Toro. Uiteraard is er ook aandacht voor het imposante El Escorial, het immense bouwwerk dat werd gebouwd als paleis, kerk, klooster, museum, bibliotheek en mausoleum. U zult genieten van deze reis door het Spaanse verleden! Inclusief: luchthavenbelastingen en toeristenbelastingen. Reisnummer EZ 24.022, zie www.kras.nl/24022 Vertrek op donderdag 19/4,3-17-31/5,6-20/9 en 4/10 Een fantastische rondreis met louter hoogtepunten! Tijdens deze reis, die u boekt vanaf 998 p.p., wisselen we indrukwekkende steden af met mooie en ruige natuurgebieden De talloze kastelen, forten en paleizen zijn werkelijk een lust voor het oog. Wat dacht u van Sevilla met de imposante Santa Maria kathedraal of de voormalige koningsstad Granada, waar het wereldberoemde Alhambra met het Alzacaba op u wacht. Aan bod komen verder Salamanca, Toledo en Madrid, het kloppende hart van Castilië. Aan het einde van deze rondreis kunt u lek ker genieten van het heerlijke Spaanse zonnetje op het strand van de Costa del Sol Inclusief: luchthavenbelastingen en toeristenbelasting. Reisnummer EZ 24.021, zie www.kras.nl/24021 waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900 9697 Nergens voordeliger. 8-daagse vlieg-/rondreis Spanje Met o.a. Granada, Sevilla, Córdoba en Ronda PZC Donderdag 15 februari 2007 5 8-daagse vlieg-/rondreis Met o.a. Madrid, Segovia, Avila en Toledo Prijs- knaller! vanaf 12-daagse vlieg-/rondreis Spanje Met o.a. Madrid, Toledo, Salamanca, Sierra de Francia en Burgos Nieuwe rondreis. 15-daagse vlieg-/rondreis let o.a. Sevilla, Salamanca, Segovia, Madrid, Toledo cn Granada KRAS Topper! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5