Nieuw onderzoek fusie corporaties Beeld Puckey deze zomer 'echt' onthuld CC Laatste week Ontwikkeling van Zeeland heeft tien jaar stilgestaan HZ project over de dood z PZC Donderdag 15 februari 2007 29 Werknemers Clavis en politici zien meer heil in regionale fusie. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De directie en de on dernemingsraad van Clavis én de gemeente Terneuzen buigen zich gedrieën over een onderzoeksop dracht naar de mogelijk- en wense lijkheden voor een fusie van Cla vis met Woongoed Middelburg. De resultaten van dat onderzoek vormen de basis voor het advies dat de gemeente Terneuzen aan het ministerie van Volkshuisves ting geeft. De minister bepaalt uit eindelijk of een fusie van twee wo ningbouwverenigingen de toets der kritiek kan doorstaan. Met die uitleg van wethouder C. Liefting moesten de leden van de commissie omgeving het gister avond doen. De overgrote meerder heid van de commissie toonde zich uiterst bezorgd over de voor genomen fusie van de Terneuzen- se stichting met de Middelburgse corporatie. Een pleidooi van de on dernemingsraad van Clavis tijdens de inspraakronde gooide meer olie op het vuur. De OR bleek niet al leen beducht voor verlies van werkgelegenheid, maar toonde zich ook bezorgd over de regionale gebondenheid op termijn en het weglekken van vermogen naar de Ondernemingsraad Clavis en veel Terneuzense raadsleden zijn bezorgd over het verdwijnen van werkgelegenheid én binding met de streek na een fusie. provinciehoofdstad. De onderne mingsraad ziet meer in samenwer king met de twee andere Zeeuws- Vlaamse corporaties. Op termijn kan zo'n pact misschien leiden tot één corporatie, denken de mede werkers van Clavis. Veel commissieleden hangen de zelfde filosofie aan. J. Verdurmen (TOP/Gemeentebelangen) fulmi neerde: „Het is toch bezopen dat één man het beleid kan bepalen." De gewraakte directeur E. van Ex- ter wilde na afloop van de vergade ring niet reageren. „Ik ben in ge sprek met de OR en de gemeente, er komt een onderzoek en pas daarna is het tijd voor communica tie met de media." Liefting bena drukte dat het college zijn mening laat afhangen van de uitkomsten van het onderzoek. Grootste bronzen beeld van Nederland volgens kunstenaar bijna klaar. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Aan de soap rond het beeld 'De man met de cape' van kunstenaar Thom Puckey komt na tien jaar wachten nu echt een ein de. De kunstenaar heeft wethou der J. Bos van Terneuzen verze kerd dat het grootse bronzen beeld van Nederland bijna klaar is. De wethouder gaat ervan uit dat de sculptuur in juli aan de Schelde- boulevard wordt onthuld. Het is intussen meer dan tien jaar gele den dat de Terneuzense gemeente raad opdracht gaf het kunstwerk te vervaardigen. De meeste politici glimlachten dan ook alleen toen Bos de onthulling van het beeld aankondigde. Begrijpelijk, want ve le wethouders, inclusief Bos zelf, noemden het afgelopen decen nium data waarop het beeld zijn opwachting zou maken. Maar tot nu toe kwam geen enkele voorspel ling uit. Bos heeft de afgelopen weken ech ter veelvuldig contact gehad met Puckey. „Ik heb hem gezegd dat het zo niet langer kan en dat we nu echt willen weten wanneer het beeld naar Terneuzen komt." Het vijf meter hoge beeld wordt in Milaan in elkaar gelast met bron zen platen van een vierkante me ter, die elk 120 kilo wegen. Volgens Puckey moet hij alleen nog de laat ste hand leggen aan de bovenzijde van het beeld. Daarna is het een kwestie van aflassen en bijwerken. „In april is het beeld klaar en in mei wordt het verpakt en komt het naar Terneuzen", weet Bos. Om het te vervoeren, moet het beeld met snijbranders in drie de len worden gesneden. Een ploeg Italianen zet de sculptuur in Ter neuzen weer in elkaar. Daar zijn ze twee weken mee bezig. Bos: „Voor alle zekerheid neem ik het ruim, maar de datum van 1 juli moet realistisch zijn." In de commissie samenleving vroeg P, Clijsen (GroenLinks) aan dacht voor de veiligheid van het beeld. De hoge bronsprijs maakt diefstal aantrekkelijk. Als het beeld eenmaal in Terneuzen staat, is de gemeente verzekerd. „Maar we be kijken nog hoe we de beveiliging gaan regelen. Het beeld staat wel in het volle zicht op de Schelde- boulevard. Dus de kans dat dieven daar met snijbranders aan het werk gaan, is niet zo groot." Dat het zo lang heeft geduurd komt volgens Bos omdat Puckey zich flink op de opdracht heeft ver keken. „Het is veel moeilijker ge worden dan hij dacht. En hij had nooit eerder zo'n grote klus. Het beeld voor Terneuzen ziet hij zelf als zijn meesterwerk. Maar Puckey doet zoiets nooit meer." LU extra kortingen ~T~ Donderdag 15 februari nog 6 dagen uitverkoop Vrijdag 16 februari nog 5 dagen uitverkoop O Zaterdag 17 februari nog 4 dagen uitverkoop Dinsdag 20 februari nog 3 dagen uitverkoop f r\ Woensdag 21 februari nog 2 dagen uitverkoop Donderdag 22 februari nog I dag uitverkoop m Donderdag 22 februari laatste dag winter uitverkoop! Wij zijn 23 februari tot en met 28 februari gesloten. I maart grote zomeropening! Grote Markt 11-13 telefoon 0113 227607 heropening vrijdag 16 februari Babyhuis Casita Noordstroat 21 4531 GB Terneuzen www.babyhuiscasita.nl Dronken Vlissinger raakt rijbewijs kwijt 'RNEUZEN - Ruim drie keer de toe- ^r.me hoeveelheid alcohol, had I ^-jarige Vlissingse automobi- Q men hij dinsdag op de "!r> werd aangehouden. bewijs inleveren. VLISSINGEN - Hoe leg je een kind uit wat doodgaan is? Of een ver standelijk gehandicapte? Studen ten van de Hogeschool Zeeland maakten daarvoor projecten, een dvd, boeken en een spel. Docent Social Work en traumades- kundige L. Smit van de HZ: „Dit materiaal biedt scholen aankno pingspunten voor gesprekken in de klas, om een les te vullen, het onderwerp wat uit de taboesfeer te halen. Daar blijkt in de praktijk behoefte aan te zijn als leerlingen geconfronteerd worden met bij voorbeeld een zelfdoding." Meer informatie: www.zeeuws- steunpuntvoorverliesenrouw.nl of L Smit van de HZ. Provincie heeft mensen met een lange termijnvisie nodig. door René Schrier neeltje jans - Zeeland heeft tien jaar stagnatie achter de rug. Het be stuur heeft al die tijd op de rem ge trapt. Zeeland heeft koplopers no dig die het veranderingsproces op gang trekken. Dat betoogde woensdagmorgen J. Rotmans, hoogleraar Verandcrkun- de, op een congres op Neeltje Jans over samenhang tussen de mens, de economie en de omgeving. Hij voegde eraan toe dat de urgen tie hoog is, maar dat niemand daar in Zeeland van doordrongen is. Rotmans: „Geen provincie is zo kwetsbaar voor klimaatverande ring als Zeeland. Over 250 tot 300 jaar bestaat deze provincie uit wa ter. Als je ziet wat er allemaal op je afkomt, wordt er maar weinig ac tie ondernomen." Rotmans heeft een jaar lang ge- Veranderingsdeskundige Rot- mans betoogt dat Zeeland keu zes moet maken voor de toe komst en zich meer moet richten op het water. werkt aan een onderzoek naar de vragen moet, kan en wil Zeeland veranderen? Hij schetst daarin dat zich in de geschiedenis van Zee land steeds golfbewegingen heb ben voorgedaan. Zeeland zit nu al weer enige tijd in een neergaande lijn en het wordt volgens hem tijd daarin verandering te brengen. Inmiddels is een soort denktank gevormd van een twintigtal Zeeuwen, een zogenaamde arena, die met elkaar moeten brainstor men over welke richting Zeeland op moet. Het moet volgens hem- vooral een visionaire club zijn, die met concrete projecten komt. Kerkcentrum viert koperen feestje OOSTBURG - Arbeidspastor Wim Nabbe zette ooit, on der de paraplu van het Platform Sociale Zekerheid in Oostburg, koffieochtenden op voor de minima. Het huidige bestuurslid Nico Peterse: „De kerken, het maatschappelijk werk en de vakbonden vonden dat we de belangen van die groep moesten behartigen." Daar kwam het ontmoetingscentrum Open Kring uit voort en ook de kledingbeurs, voorloper van de plaat selijke Kringloopwinkel. Tegenwoordig worden de bijeenkomsten gehouden in het Kerkcentrum. En niet meer voor minima al leen. „Hoofddoel is mensen over de drempel halen, gezelligheid, een luisterend oor bieden en vooral de eenzaamheid doorbreken," zegt coördinatrice Lauri- ne Vandepitte (foto, rechts). Zij vond Valentijnsdag bij uitstek geschikt voor een 'koperen' feestje. Eén van de hoogtepunten was het zingen van het jubi leumlied: „De mini's en de maxi's blij, men maakte en men kletste wat. Men hoorde er weer bij!" foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57