Zeeland PZC Van Gelder bekijkt impasse Sluis Man opgepakt voor incest Wegpiraat Terneuzense vrouw van haar handtas beroofd Donderdag 15 februari 2007Reageren? reactie@pzc.nl ZEEUWS-VLAANDEREN longeren vragen om outdoor-skatepark in Zeeland Porgy en Bess viert jubileum met klinkende namen 37 Sluis-Aardenburg Zelfstandig heeft pittige brief geschreven. door Frank van Cooten middelburg - Commissaris van de koningin, W. van Gelder, be-, moeit zich persoonlijk met de klacht dat het gemeentebestuur van Sluis afspraken rond de herin deling geschonden zou hebben. De Stichting Sluis-Aardenburg Zelfstandig vindt het onbehoorlijk dat een aantal vastgelegde afspra ken in het startdocument door het huidige college van burgemeester en wethouders is geschrapt. De af spraken hadden onder meer be trekking op behoud van het servi ce-niveau en bepaalde voorzienin gen in de voormalige gemeente Sluis-Aardenburg. De stichting schreef hierover een pittige brief aan gedeputeerde A, Poppelaars. Die heeft de brief doorgespeeld naar Van Gelder, om dat de commissaris de om budsfunctie in zijn portefeuille heeft. Volgens Van Gelder is het vrij ge bruikelijk dat hij een klacht van een Zeeuw in zijn rol als ombuds man op zich neemt. „Ik vraag het bestuur van Sluis om opheldering. Met die gegevens breng ik een ad vies uit." Van Gelder gaat nog niet in op de inhoud van de brief „Ik pas eerst hoor en wederhoor toe." Wanneer het advies komt, weet hij nog niet. Hij stopt per maart als commissaris van de koningin. „Ik hoop dat het gemeentebestuur van Sluis mij in de gelegenheid stelt dit af te handelen." Oppositiepartijen CDA, VVD en Gemeentebelangen Sluis hebben begrip voor de actie van de stich ting. Zij verwerpen de houding van wethouder Wille. Op diverse plaatsen in Oostburg en omgeving is gisteren een Valen- tijnsboodschap opgehangen door de Stichting Sluis-Aardenburg Zelf standig. Op het gemeentehuis is door de stichting een Valentijns kaart bezorgd voor wethouder L. Wille. In de boodschap wordt 'Koning Wille' opgeroepen het hu welijk niet stuk te laten gaan. „Laat ons samen verder gaan, in plaats van te scheiden." De oppositiepartijen CDA, WD en Gemeentebelangen hebben be grip voor de houding van de stich ting. „Als de startnotitie ruim vier jaar geleden niet tot stand was ge komen, was de fusie van Sluis-Aar denburg met Oostburg geen reali teit geworden", aldus C. van de Vij ver van de WD. De reactie van Wille, hij deed de actie van de stichting vorige week af als een carnavalsstunt, is bij de oppositie in het verkeerde keelgat geschoten. De wethouder moet zich schamen, vinden de drie Slui- se fracties. „En waar hij de arrogan tie vandaan haalt te doen alsof het bestuursakkoord niet meer be staat, is voor ons een raadsel", vult W. Gijsel (Gemeentebelangen) aan. „Een minachting van de Sluis-Aardenburgse bevolking." goes - De Politie Zeeland heeft maandag een 35-jarige man uit Ber gen op Zoom aangehouden op ver denking van het plegen van seksu ele handelingen met zijn 14-jarige dochter. Het meisje, dat in Zeeuws-Vlaande- ren woont, is in de afgelopen zo merperiode een aantal malen door haar vader seksueel misbruikt. De man is in verzekering gesteld en wordt deze week nog voorgeleid aan de rechter-commissaris. terneuzen - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag op de Guido Gezellestraat een 27-jarige Franse automobilist van de weg gehaald. De Fransman reed met een snelheid van ruim 100 kilometer per uur, waar 50 het maximum is. Hij kreeg 600 euro boete. Zijn auto is als borg in be slag genomen. Tipredocve&pzcnl Vaart Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. -»en abonnement spaart u sneller! v- v "Lr 0231231. het alfabet van Zeeland terneuzen - Een 57-jarige Terneu- zense vrouw is dinsdagavond op de verbindingsstraat tussen Burg Geillstraat en Scheldekade in haar woonplaats beroofd van haar handtas. Ze werd benaderd door een jonge man, die plotseling haar handtas vastgreep. De vrouw liet niet los en werd enkele meters over straat gesleurd. Daardoor moest ze haar tas toch loslaten, waarna de overvaller er vandoor ging. De Terneuzense liep een pijnlijke arm op. De gemeente Schouwen-Duive- land heeft bij de inwoners een slechte reputatie als het gaat om snelle afhandeling uan bouwaan- vragen. Burgers met bouw- en verbouwplannen klagen al jaren steen en been, want de wachttij den voor een vergunning zijn lang en de procedures zijn ook niet altijd even helder. De gemeente op haar beurt be looft ook al jaren beterschap. En - zo heeft een fanatiek klus sende Haamstedenaar nu erva ren - daar wordt tegenwoordig voortvarend aan gewerkt. Althans... de bouwvergunning voorde aanpassing van de gara ge laat nog steeds op zich wach ten. Maar de afdeling die de reke ningen moet versturen heeft de vaart er wél goed in. Onlangs plofte bij de ongeduldi ge klusser een mededeling op de mat dat 180 euro betaald moet worden. Hergebruik afvalwater gezinnen primeur voor Nederland door Eugène Verstraeten terneuzen - Gedeputeerde W. van Zandbrink gaf gisteren het officiële startsein voor het ge bruik van huishoudelijk afvalwater voor de pro ductie van proceswater voor Dow Benelux. Het is voor het eerst in Nederland dat gezui verd huishoudelijk afvalwater op zon grote schaal wordt hergebruikt. In het project wer ken waterbedrijf Evides, waterschap Zeeuws-Vlaanderen en Dow Benelux samen. Het afvalwater is afkomstig van alle gezinnen uit de gemeente Terneuzen. Het wordt door het waterschap na zuivering geleverd aan Evi des. Die levert het water vervolgens weer door aan Dow, dat het gebruikt voor de productie van stoom. Het afvalwater verdwijnt dus voortaan niet meer in de Westerschelde. Dat is milieuvriende lijker en kost een stuk minder. Dow voorzag tot nu toe in watervoorziening door gebruik te maken van warm Westerscheldewater. Het nieuwe systeem kost heel wat minder energie. „Ondanks dat je dat op het eerste gezicht wel licht niet zou denken, is water schaars in Zee land", meldde directeur H. de Kraa van Evides. „Het is dan ook logisch dat we voortdurend op zoek zijn naar nieuwe waterbronnen." het filteren van het afvalwater van Terneuzense gezinnen voor Dow. foto Peter Nicolai Evides heeft een nieuwe filterinstallatie voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53