Zeeland Verdeelde reacties op plan 'aso-huizen' Ontwikkeling Zeeland staat al tien jaar stil GC Laatste week lli extra kortingen LhJ Grote Markt 11 -13 Goes telefoon 0113 227607 Stichting Werkt voor Ouderen staat altijd voor mij klaar. Plan voor maritiem museum in oud postkantoor Terneuzen 0118-448 448 W PZC Donderdag 15 februari 2007 29 Uitvoerbaarheid van idee wordt door diverse fracties betwist. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het plan van Castria Wonen om huurders die overlast veroorzaken te huisvesten in huizen aan de rand van één of meer Thoolse dorpen, roept ge mengde reacties op. „Te gemakke lijk", vindt ABT. „Prijzenswaar dig", oordeelt de PvdA. Fractievoorzitter A. van de Sande van de Christenunie zet vraagte kens bij de uitvoerbaarheid van het plan. „Wie wil zulke wonin gen in zijn achtertuin? Mensen to lereren in deze tijd niet eens een ontmoetingsplaats voor jongeren naast hun deur, laat staan huizen voor probleemgezinnen." Van de Sande zegt ook nog niet overtuigd te zijn van de noodzaak. „Het is zo rigoureus. Ik wil wel eens weten of er geen andere oplossingen te bedenken zijn." Voorman J. Boulogne van Al gemeen Belang Tholen (ABT) wijst het idee af. „Als buren een conflict met elkaar hebben, moet je ze rond de tafel zetten en tot een oplossing komen. Je kunt toch proberen om mensen die overlast veroorzaken tot bezinning te brengen? Het is wel erg ge makkelijk om ze meteen in huizen Het plan van Castria Wonen om probleemgezinnen onder begelei ding bij elkaar te plaatsen aan de rand van Thoolse dorpen, levert verdeelde reacties op. aan de rand van het dorp te stop pen." Voorzitter E. Schouten van huur dersvereniging Samen Sterk staat in dubio. „Aan de ene kant heb ik mijn twijfels, omdat je mensen in een hokje stopt. Een groot voor deel is echter dat ze gelijktijdig met het betrekken van de nieuwe woning maatschappelijke hulp krij gen aangeboden. In die zin waar deer ik het initiatief zeer." Ook J. Oudesluijs (PvdA) is posi tief over het hulpverlenende effect dat uitgaat van het initiatief. „Als je mensen door ze in zo'n woning te plaatsen de kans geeft even tot rust te komen om daarna weer naar een normale situatie toe te werken, kan ik het alleen maar prijzen. Als het maar om een tijde lijke oplossing gaat." Provincie heeft mensen met een langetermijnvisie nodig. door René Schrier NEELTJE JANS - Zeeland heeft tien jaar stagnatie achter de rug. Het be stuur heeft al die tijd op de rem ge trapt. Zeeland heeft koplopers no dig die het veranderingsproces op gang trekken. Dat betoogde J. Rotmans, hoogle raar Veranderkunde, woensdagoch tend op een congres op Neeltje Jans over samenhang tussen de mens, de economie en de omge ving. Hij voegde er aan toe dat de urgen tie hoog is, maar dat niemand daar in Zeeland van doordrongen is. Rotmans: „Geen provincie is zo kwetsbaar voor klimaatverande ring als Zeeland. Over 250 tot 300 jaar bestaat deze provincie uit wa ter. Als je ziet wat er allemaal op je afkomt, wordt er maar weinig ac tie ondernomen." Rotmans heeft een jaar lang ge werkt aan een onderzoek naar de vragen of Zeeland moet, kan en wil veranderen. Hij schetst daarin dat zich in de geschiedenis van Zeeland steeds golfbewegingen hebben voorgedaan. Zeeland zit nu al weer enige tijd in een neer gaande lijn en het wordt volgens hem tijd daarin verandering te brengen. Inmiddels is een soort denktank gevormd van een stuk of twintig Zeeuwen die met elkaar moeten brainstormen over welke richting Zeeland op moet. Het moet vol gens Rotmans vooral een visionai re club zijn, die met concrete pro jecten komt. Naar de mening van Rotmans moet water leidend zijn voor de ruimtelijke inrichting van Zeeland. Zeeland moet niet met de rug naar het water toe gaan staan, maar met het gezicht. Daarbij is het van belang, gaf hij aan, be staande belangen en structuren te doorbreken. Verder constateert Rotmans dat be houd kennelijk belangrijk is voor Zeeuwse beleidsmakers. Maar dat is juist het manco van het bestuur in Zeeland; er wordt geen duidelij ke richting gekozen. -T~ Donderdag 15 februari nog 6 dagen uitverkoop Vrijdag 16 februari nog 5 dagen uitverkoop O Zaterdag 17 februari nog 4 dagen uitverkoop Dinsdag 20 februari nog 3 dagen uitverkoop f r\ Woensdag 21 februari nog 2 dagen uitverkoop Donderdag 22 februari nog I dag uitverkoop (tot 17.00 uur) Donderdag 22 februari laatste dag winter uitverkoop! lu Wij zijn 23 februari tot en met 28 februari gesloten. I maart grote zomeropening! "Van te voren maakte ik me wel een beetje zorgen: hoe zou het gaan als ik na mijn operatie niet meer alles in huis zelf zou kunnen doen? Maar dat bleek nergens voor nodig. Maandag kwam ik uit het ziekenhuis en dinsdag had ik al huishoudelijke hulp. Da's toch fijn? Die zekerheid dat ze altijd voor me klaar staan, dat vind ik erg prettig. Er komt altijd dezelfde mevrouw, Bianca, op dezelfde dag in de week. En ze gaat nooit weg voor we samen een kopje koffie hebben gedronken. Gezellig hoor! Dan merkje toch dat het ze niet om winst gaat, maar dat ze een sociale doelstelling hebben." Kies ook voor hulp die werkt. Stichting Werkt voor Ouderen Voldoende ruimte in catacomben van monumentaal pand. door Wout Bareman TERNEUZEN - Eigenaar H. Beaart van het voormalige postkantoor op de kop van de Nieuwstraat in Terneuzen heeft plannen voor de vestiging van een Vliegende Hol landermuseum in de catacomben en op de begane grond van het monumentale gebouw. Het zou kunnen worden gecombi neerd met een klein studiecen trum annex bibliotheek rond het spookschip en kapitein Willem van der Decken. Het idee is Beaart aan de hand ge daan door Terneuzenaar A. Meeu- sen. Die noemt de locatie uniek en ziet mogelijkheden om niet alleen de legende van De Vliegende Hol lander onder de aandacht te breng en, maar ook de ontwikkeling van de Kanaalzone, het Kanaal Gent- Terneuzen, de Westerschelde en de industrie. De Heemkundige Vereniging Ter- neuzen (HVT), die momenteel sa men met het Schoolmuseum werkt aan de oprichting van een veel ruimere museumstichting, is op de hoogte van de plannen. Be stuurslid W. Broekhuysen: „Er zijn legio mogelijkheden voor ves tiging van een serieus, breed opge zet museum. We praten er al jaren over en wij vinden dat er nu einde lijk eens spijkers met koppen moe ten worden geslagen. Dit plan heeft heel veel potentie. Maar alles draait natuurlijk om de kosten. De combinatie met bijvoor beeld een museumcafé biedt mis schien een opening." Onderzocht wordt onder meer in hoeverre het Vliegende Hollandermuseum straks financieel op eigen benen kan staan. De HVT heeft ook het oude stadhuis in de Noordstraat en een voormalig bankgebouw in de Nieuwstraat op het oog. Hergebruik afvalwater gezinnen primeur voor Nederland TERNEUZEN - Dow Benelux gebruikt sinds gisteren afval water van Terneuzense gezinnen voor de productie van proceswater. Het is voor het eerst in Nederland dat ge zuiverd huishoudelijk afvalwater op zo'n grote schaal wordt hergebruikt. Afvalwater verdwijnt nu niet meer in de Westerschelde. foto Peter Nicolai :l voor meer informatie over Stichting Werkt voor Ouderen naar: Of kijk op www.werktvoorouderen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31