Etiket zeer zwakke li PCO juichend over Waterdunen Y-^rr Een tulp voor Sonja De krant 10 weken voor €15,-! D7r 2 Donderdag 15 februari 2007 PZC WILLEM VAN DAM Het stond in de krant en dus is het waar: er is een tulp naar Sonja Bakker vernoemd. Eerlijk gezegd had ik tot voor kort alleen maar op feest jes van haar vernomen. En omdat ik uitsluitend het soort feest je frequenteer waar met gulle hand ongezonde hapjes worden geserveerd en met soepele pols glazen met nóg ongezondere dranken worden gevuld, wordt haar naam in mijn omgeving uitsluitend ijdel gebruikt. Schijnt niet terecht te zijn. Sonja Bakker is door de dikkerds heilig verklaard; ze heeft allerlei wonderdiëten overtroffen en scoort hoog op de bestsellerlijsten. Kijk maar bij de Bruna. Op haar succesnummer Bereik je ideale gewicht!, op 3 haar recen te Bereik en behoud je ideale ge wicht! en daartussen geklemd, op 2, Is Youp leuk? Leuke meid, die Sonja - jaloers- makend slank, blond haar, blau we ogen. Vanaf de kaft kijkt ze me stralend aan. Ze heeft het zelf - qua gewicht - ook niet altijd gemakkelijk gehad. Hóe lang volgde ze niet allerlei diëten? Niks hielp. Tot ze haar eigen methode ontwikkelde. Sonja is een ster geworden. Haar boeken gaan als de welbeken de warme broodjes (mogen die wel of niet worden beboterd?) over de toonbank van de Bruna's en de Readers Shops. Over al in het land houdt zij signeersessies: het vet verdwijnt, waar Sonja verschijnt. Behalve in Zeeland. Want wat vogelde het eerbiedwaardige Centraal Bureau voor de Statistiek onlangs uit? De Zeeuwen, hoe ijverig zij ook voortploegen, zijn de dik- sten van het land. Erg? Welnee, blinken we toch nog érgens in uit. Ik schuif Sonja terzijde, reik naar een ander rekje, reken af en voeg me in het Goese gewoel. Met onder mijn arm de natio nale kookbijbel: de Dikke van Dam Het vet verdwijnt, waar Sonja Bakker verschijnt COLOFON DIRECTIE Directeur: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen pjansen@pzc.nl Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl INTERNET vmw.pzc.nl CENTRALE REDACTIE Goes, Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500. Fax: 0113-315609. redactie@pzc.nl KANTOREN Middelburg, Buitenruststraat 18, postbus 8070, 4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen, W. Alexanderlaan 45, postbus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee, Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111 -454651 Hulst, Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, 0114-371379 ADVERTENTIES Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520 Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570 Personeelsadvertenties: 076-5312240 Business to business; onroerend goed: 076-5312277 Kleintjes: 076-5312104 Familieberichten: 076-5312550, ma t/m vrij 9.00-17.00 uur; zo 16.00-18.00 uur Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Auteursrecht voorbehouden. O Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrek te gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt voor on ze (abonnementen) administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevan te diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van de Koninklij ke Wegener NV of door ons zorgvuldig ge selecteerde derden. Als u op deze infor matie geen prijs stelt, kunt u dit schrifte lijk melden bij: Abonneeservice, Postbus 99, 7300 AB Apeldoorn. KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis 0800-0231231 maandag tot en met vrijdag 7.00-17.00 uur, zaterdag 8.00-12.00 uur. Kenmerken zwakke scholen - Een zeer zwakke school heeft altijd te maken met een combi natie van problemen; bijvoor beeld: zwakke directie, geïso leerde ligging, relatief veel leer lingen uit achterstandssituaties. - De op de lijst genoemde scho len in Zeeland scoren volgens de inspectie vooral laag op het terrein van leerlingenzorg en planning van het onderwijs. - Het aantal kleine plattelands- scholen dat als zwak wordt aan gemerkt groeit, terwijl het aan tal zwakke stadsscholen af neemt. Ondersteuning van buiten de school door onafhankelijke des kundigen is vaak essentieel voor verbetering van het onder wijs. - Zeer zwakke scholen hebben gemiddeld twee tot drie jaar nodig om de kwaliteit van het onderwijs op een aanvaardbaar niveau te krijgen. - De problematiek van de huidi ge zeer zwakke scholen (plan ning, leerlingenzorg) is aanzien lijk ernstiger dan die van de scholen uit de periode 1998-2002. De onderwijsin spectie wil nog onderzoeken hoe dat komt. - Het oordeel 'zeer zwak' van de onderwijsinspectie leidde op veel scholen tot een omslag. Vaak kwam het oordeel voor di rectie en teamleden als een complete verrassing. Als ze zich de ernst realiseerden, leid de dat snel tot verbeteringen. Woensdagmiddag. Bij de Vrije School in Middelburg staan nog wat ouders na te praten. Over dat stukje in de krant: dat ook hun school bij de zeer zwakke scholen van Zeeland hoort. Leuk om te lezen, bij het ontbijt. door Ondine van der Vleuten T awel, Fifi Visser uit Middel- I burg - drie kinderen op de I Vrije School - heeft het stukje in de krant gelezen. „Mijn eer ste reactie was: daar gaan we weer. Als je kind op een Vrije School zit, moet je al zo vaak wat uitleggen. 'Waarom kies je daar nou voor?' Dat vage imago van geitenwollen- sokkenmutsenbreiers kleeft de school een beetje aan. En dat wordt dan weer fijn bevestigd door zo'n onderzoek! Alsof het on derwijs niet goed is! Er gaan hier genoeg kinderen vandaan met een havo- of vwo-advies, vwo-plus zelfs!" Jazeker, er is verontwaardiging bij het groepje moeders op het school plein, dat juist heel bewust voor deze school gekozen heeft. Want je moest even doorlezen, maar dan stond het er toch: In het geval van de Vrije School gaat het om een rapportage van de Onderwij sinspectie van half oktober 2005. Een school krijgt twee jaar de tijd om zich te verbeteren. In die twee jaar zijn er tussentijdse evaluaties om te kijken of het goed gaat. In april verwachten de ouders dat 'hun' school weer een voldoende haalt. Een dikke voldoende, zelfs. En toch stonden ze woensdag op eens weer te kijk als zwakke school. Omdat ze nog op het lijstje staan. Christie Rosseel, moeder van Fenna (8) en Viola van 6: „Zonde, voor de leerkrachten die zo hard geploeterd hebben! Alsof er niets veranderd is!" Twee jaar geleden was er geen verontwaardiging, maar schrik. Het oordeel van de Onder wijsinspectie kwam hard aan. Fifi Visser: „Iedereen had het er over. Net als nu. Er is meteen een ouderavond georganiseerd. Hoe zit het, hoe staan we er tegenover, wat gaan we eraan doen? De school heeft er een knauw van ge had. Het drukt een stempel. Waar om haal je jouw kind er niet af?, dat soort vragen krijg je. Als ouder moet je af en toe lullen als brug man om je keuze te verantwoor den." Nienke Slump, moeder van Lotte- ke van 10, Marijn van 8 en Josefien Ik neem de krant 10 weken voor 15 en Ik neem een proefabonnement van aansluitend neem ik een vast abonnement. 10 weken voor 15. Ik betaal vervolgens per kwartaal 61,50 Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, j ia automatische incasso (ik heb de laatste 3 mnd geen proef gehad) Stuur de bon naar PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Gratis Sudoku-spelcomputcr bij vast abonnement mei automatische betaling Naam voorletters m/v Straat 1 Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Geboortedatum Ingangsdatum Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld vz Rekeningnummer in mijn rekening af te schrijven. Handtekening «I cotoloh treil u naflere i door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De provinciale ad viescommissie omgevingsbeleid (PCO) is laaiend enthousiast over het plan Waterdunen. 'Een uitste kend voorbeeldproject', noemt de commissie het, dat voortvarend aangepakt moet worden. Bij Waterdunen, in het gebied tus sen Breskens, Groede en Nieuw- vliet, gaat het om inrichting van nieuwe natuur en recreatievoorzie ningen, in combinatie met kustver- sterking. Het levert de regio 150 nieuwe arbeidsplaatsen op. Het is een eensgezind advies van de PCO; ook de vertegenwoordi ger van agrarische standsorganisa tie ZLTO staat erachter. Opmerke lijk, gezien het feit dat een aantal boeren in de streek zich tegen Wa terdunen verzet. Volgens de commissie worden in het plan verschillende doelen op een evenwichtige manier verwe ven en landschappelijk ingepast. „Dit is op een creatieve wijze ge beurd, met een bijzonder aantrek kelijk plan als resultaat." De PCO beklemtoont dat het pro ject van veel betekenis is voor West-Zeeuws-Vlaanderen. Het is een 'belangrijk vliegwiel' voor de regionale economie. Naast nieuwe arbeidsplaatsen is er extra omzet te verwachten van 21 miljoen euro per jaar. De gemeente krijgt meer inkomsten via toeristenbelasting en onroerend zaakbelasting. „Het plan toont aan dat er een ge bied met getijdennatuur ontwik keld kan worden in combinatie met recreatieve functies en kustver dediging en dat dit een positieve ontwikkeling is voor een regio." De Vrije School in Middelburg gaat uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2