Zeeland Ter Reede levendig trefpunt voor alle senioren uit Vlissingen en omgeving Fokkerij krijgt even lucht Fusie Woongoed Middelburg met Clavis wordt opnieuw onderzocht Op noodlocatie Hema komen appartementen Middelburg 640269 W PZC Donderdag 15 februari 2007 2 7 Het Zeeuws Senioren orkest vindt in de hal van woon- en zorgcentrum Ter Reede een aandachtig gehoor. foto Lex de Meester Woon- en zorgcentrum exploiteert atrium als cultureel luilekkerland. door Henk Postma VLISSSINGEN - „Ik ga hier van m'n hele leven niet meer weg. Zelfs al zouden drie mooie meiden er om vechten me mee te mogen ne men." Het Zeeuws Senioren Or kest trekt alle registers open. Maar Cor Pols (69) heeft even wat an ders aan z'n hoofd. Half wegge draaid van de dichtbezette rijen stoeltjes voor het podium in het midden van de hal, knoopt hij een geanimeerd gesprek met een mede bewoonster aan. Het atrium van woon- en zorgcen trum Ter Reede in Vlissingen in vol bedrijf Het is een trefpunt voor senioren, waar elke dag, van 's ochtends vroeg tot 's avonds soms heel laat van alles is te bele ven. Op deze middag trakteert het Zeeuws Senioren Orkest een aan dachtig publiek op een repertoire van klassieke en jonge deunen. De winkeltjes verderop in de hal - van supermarkt tot kapsalon, en van bakkerij tot internetcafé - draaien ondertussen op volle toeren. Cor Pols, die zes hoog boven het podium woont, heeft het hier reu ze naar de zin. „Als actieve oudere hoef je hier vrijwel nergens de deur voor uit, of je nu aan fitness wil doen of als vrouw een potje da mesbiljart wil spelen. Zowat alles wat je je als oudere op je nek wil halen, kan je hier gewoon doen. Zelfs de foxtrot, de Engelse wals of de cha-cha-cha dansen." Die weelde is niet alleen voorbe houden aan de bewoners van Ter Reede. Senioren, en zelfs jongeren uit heel Vlissingen en omgeving kunnen er terecht om van een keur aan zorg en onstpanningsmo- gelijkheden gebruik te maken. „We sturen daar bewust op aan", zegt activiteitenbegeleider Jaap 'Je hoeft hier zelfs de deur niet uit om de Engelse wals of cha-cha-cha te dansen' Berrevoets van Stichting Werkt voor Ouderen. Hij is er verant woordelijk voor dat het atrium niet alleen door klaverjas-, bridge-, sjoel- of koersbalclubjes wordt ge bruikt, maar dat je er bijvoorbeeld ook terecht kan voor een concert of dansvoorstelling. Van Beveren doet een greep uit het programma voor de komende weken: een pianorecital door Svjatoslav Prenyakov, winnaar van de Prinses Christina Prijs; een op treden van De Zeeuwse Bigband onder leiding van Anja Sinke; of een concert door het Middelburgs Mannenkoor. En de Ter Reedense Courant, waarvan in wijde omtrek steeds 1200 exemplaren worden verspreid, kondigt alvast een ander hoogtepunt aan: op 8 mei staat Wibi Soerjadi er op de planken. Ja wel, de enige echte. Lies Geldof (60) uit Koudekerke zal daar dan zeker bij zijn. Nu ge niet ze stilletjes van het Senioren Orkest. Straks maakt ze nog even een praatje met de vrouwen die ze van de danscursus kent. En ze komt vast gauw weer eens langs om, samen met vriendinnen, gezel lig te eten in het restaurant. Man met 29 herders krijgt tot 1 april tijd om nieuwe plek te zoeken. VEERE - Hondenfokker R. Boers uit Biggekerke loopt vanaf 1 april het risico dat hij dagelijks 200 euro aan de gemeente Veere moet gaan betalen. Tot die tijd kan hij op zoek gaan naar een onderkomen voor zijn 29 herdershonden. Dit volgt uit een voorlopige voor ziening die de Raad van State giste ren heeft getroffen. Boers is er slechts even mee uit de brand. De gemeente eist van hem dat hij on middellijk zijn hondenfokkerij ont ruimt die hij sinds enkele jaren bij zijn woning aan de Valkenisseweg exploiteert, op straffe van dwang sommen die tot 50.000 euro kun nen oplopen. De Raad van State gunde de man zes weken uitstel. De fokkerij is volgens de milieu wetgeving illegaal. De gemeente wil er geen milieuvergunning voor geven omdat niet aan de geluids voorschriften kan worden vol daan. Boers heeft al diverse waar schuwingen gehad. Op 1 juni komt de hondenfokker hoe dan ook op straat te staan. Op last van de kantonrechter mag de verhuurder Boers die dag op straat zetten. De Raad van State heeft Boers op aandringen van de ge meente geen uitstel van de dwang som gegeven tot 1 juni. Maar tot 1 april heeft het rechtscollege de druk van de ketel gehaald. DECQRETTE WOON .TEUEH^ NU 20% KORTING OP DECORETTE UNI GORDIJNSTOFFEN Werknemers Clavis en politici zien meer heil in regionale fusie. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De directie en de on dernemingsraad van Clavis én de gemeente Terneuzen buigen zich gedrieën over een onderzoeksop dracht naar de mogelijk- en wense lijkheden voor een fusie van Cla vis met Woongoed Middelburg. De resultaten van dat onderzoek vormen de basis voor het advies dat de gemeente Terneuzen aan het ministerie van Volkshuisves ting geeft. De minister bepaalt of 1 een ftisie van twee woningbouw verenigingen de toets der kritiek kan doorstaan. Met die uitleg van wethouder C. Liefting moesten de leden van de Terneuzense raadscommissie Omgeving het gisteravond doen. De overgrote meerderheid van de commissie toonde zich uiterst be zorgd over de voorgenomen fusie van de Terneuzense stichting met de Middelburgse corporatie. Een pleidooi van de onderne mingsraad van Clavis tijdens de in spraakronde gooide meer olie op het vuur. De OR bleek niet alleen beducht voor verlies van werkgele genheid, maar toonde zich ook be zorgd over de regionale gebonden heid op termijn en het weglekken van vermogen naar de provincie hoofdstad. De ondernemingsraad ziet meer in samenwerking met de twee andere Zeeuws-Vlaamse cor poraties. Op termijn kan zo'n pact misschien leiden tot één corpora tie, denken de werknemers. Veel commissieleden hangen de zelfde filosofie aan. J. Verdurmen (TOP/Gemeentebelangen) fulmi neerde: „Het is toch bezopen dat één man het beleid kan bepalen." De gewraakte directeur E. van Ex- ter wilde na afloop van de vergade ring niet reageren. „Ik ben in ge sprek met de OR en de gemeente, er komt een onderzoek en pas daarna is het tijd voor communica tie met de media." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Op de plek in de Vlis- singse Walstraat waar de Hema al tweeënhalf jaar tijdelijk is geves tigd, komen appartementen terug. Het plan ligt bij de gemeente, ver telt makelaar Bert Bimmel. „Daar zijn ze enthousiast, en dat zijn wij ook. We zorgen dat het complex qua gevelstructuur past bij dat van de omgeving. Ook aan de achterge vel, zodat het geheel mooi aansluit op het Scheldeterrein." De begane grond blijft commer ciële ruimte. Daarboven verrijzen twee maissonettes en tien appar tementen die in formaat verschil len, Bimmel: „Kleine appartemen ten, maar ook royale penthouses met een fors dakterras. Alle wonin gen gaan deze zomer in de ver koop." Zes jaar geleden was Bimmel al be zig met de locatie. „Totdat de He ma er naartoe werd gedirigeerd. Maar vanaf nu gaat het snel. De Hema hebben we in twee dagen uit elkaar gehaald. Het wachten is op een bouwvergunning, dat het plan welstandstechnisch en plano logisch in orde is en nog een ar cheologisch onderzoek. Na de jaar wisseling gaat de eerste paal de grond in en rond Kerstmis 2008 wordt het opgeleverd." ACB Vastgoed uit Sint Willebrord, die het complex ontwikkelt, was niet bereikbaar voor commentaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29