Centrale postbezorging in Veerse recreatieparken Begraafplaatsen worden groter Hl ELLEN TEN DAMME Diamanten Stel kijkt terug op rijk Snuffelmarkt Goes maakt kansje t t 7 i .;i bij uitbreiding koopzondagen leven van werken en gezelligheid 26 Donderdag 15 februari 2007 pzc W De sfeer op de begraafplaats in Serooskerke wordt niet aangetast door de uitbreiding. foto Ruben Oreel Gemeente Veere begint volgende week met kappen van bomen. door Maurits Sep serooskerke - De begraafplaatsen van Serooskerke en Vrouwenpol der krijgen meer ruimte. In Seroos kerke wordt plaats gemaakt voor 1070 nieuwe graven, in Vrouwen polder voor 580 graven. De uitbrei dingen kosten 174.500 euro. De gemeente Veere begint volgen de week met het rooien van bo men. Tijdens begrafenissen wordt het werk even stilgelegd. Er worden geen graven geruimd. Dat is door de gemeenteraad wel overwogen omdat dat goedkoper is, maar daarvan is afgezien. De voorkeur is gegeven aan uitbrei ding. De gemeente wil dat inwo ners in hun eigen dorp ter aarde besteld kunnen worden. Op de begraafplaats van Seroosker ke, aan de Vrouwenpolderseweg, verdwijnen bomen aan de west rand. Daar komt een nieuwe strook beplanting die na de uitbrei ding in het midden van het terrein ligt. De bomen moeten verdwij nen om ervoor te zorgen dat de be graafplaats toch één geheel blijft. IJl De begraafplaats in Serooskerke krijgt ruimte 1070 nieuwe gra ven, die in Vrouwenpolder voor 580. De kosten voor de uitbrei ding bedragen 174.500 euro. Middelburgs echtpaar De Groot-van Belzen zestig jaar getrouwd. door Henk Postma middelburg - Zestig jaar hebben ze lief en leed met elkaar gedeeld. Zaterdag vieren Boudewijn de Groot (82) en Cornelia van Belzen (80) dat met hun 23-hoofdig nage slacht. Het diamanten paar, dat sinds kort in huize Swerfrust woont, zat er gisteren, op de trouwdag, alvast feestelijk bij. Hij keek met gepaste trost terug op zijn werk bij de Vitrite, en het plezier dat hij beleef de aan tuinieren. Zij op het groot Langs het nieuwe gedeelte komt een zware bomenrij terug, als een omlijsting van de begraafplaats. In Vrouwenpolder moet het volks tuinencomplex plaats maken voor nieuwe graven. Volgende week wordt begonnen met het rooien van bomen aan de noordzijde van de begraafplaats aan de Zoekweg. Tussen de nieuwe graven en het sportveld worden weer bomen ge plant. De uitbreidingen zijn ontworpen door het bureau Groen en Spelen. Bij het ontwerp heeft de architect rekening moeten houden met de sfeer van de bestaande begraaf plaatsen en met de privacy van de bezoekers. De hoofdroute wordt geasfalteerd. Graven komen met de ruggen naar elkaar toe te liggen. Er worden geen graven gestapeld. De begraafplaatsen in Serooskerke en Vrouwenpolder zijn de eerste twee in een reeks van uitbreidin gen. In Westkapelle is de procedu re al enkele jaren geleden begon nen, maar omdat een omwonende bezwaar heeft ingediend, is het werk daar nog niet begonnen. De gemeente weet ook niet wanneer dat wel kan. Zeker is wel dat de begraafplaats van Domburg in 2008 aan de beurt is. Daarna volgen die van Koudekerke in 2009, van Veere in 2010, van Zoutelande in 2014 en van Oostkapelle in 2016. Ze heb ben dan voor enkele tientallen ja ren voldoende ruimte. Dorpsraden en gemeente bereiken akkoord met TNT. door Emile Calon oostkapelle - De bewoners van woningen op recreatieparken in de gemeente Veere kunnen in de nabije toekomst hun post bezorgd krijgen. Niet in de brievenbussen aan de deur, maar wel op één of enkele centrale plaatsen in hun park. De gemeente gaat de bewo ners vragen of ze deze oplossing acceptabel vinden. Voorzitter S. Lous van de dorps raad van Oostkapelle is redelijk te vreden over deze oplossing die be reikt is door overleg tussen TNT, de gemeente en de dorpsraden. Hij vindt het nog steeds jammer dat TNT weigert huis-aan-huis post te bezorgen in de parken. Volgens Lous zijn alleen in het Oosterpark bij Oostkapelle zo'n 120 woningen waar mensen soms langere tijd aaneengesloten verblij ven. Daarnaast gaat het ook om Hogere windmolens in Sloegebied toegestaan heinkenszand - De gemeente Bor- sele heeft de toegestane hoogte van windmolens gewijzigd. Volgens het oude bestemmings plan uit 1994 mogen de molens vijftig meter hoog zijn, maar er worden inmiddels veel hogere windmolens gebouwd. De ge meente heeft de maximale hoogte daarom nu vastgesteld op honderd meter langs de randen van het Sloegebied en 175 meter in het midden. Vrouw belandt met auto in de sloot middelburg - Een automobiliste is dinsdagavond met haar auto in de sloot langs de Moeringweg in Mid delburg beland. Zij raakte gewond en is voor controle naar het zieken huis gebracht. De vrouw was al uit de auto be vrijd toen hulpverleners arriveer den. De auto is weggetakeld door bergingsbedrijf Kuzee. Dunopark, Breezand 1 en 2 bij Vrouwenpolder en Joossesweg bij Westkapelle. Die mensen die daar tijdelijk wonen, ontvangen sinds eind 2005 daar geen post. TNT be roept zich daarbij op de Postwet uit 1988, waarin de minister aan geeft dat post wordt bezorgd op adressen die officieel als perma nente bewoning aangemerkt staan. De gemeente Veere en de verschil lende dorpsraden hebben van al les geprobeerd om TNT over te ha len de dienstverlening terug te brengen tot het oude niveau, zo dat tijdelijke bewoners van die parken ook post ontvangen. Het bedrijf weigert dat echter. Zelfs brieven van de gemeente en de ra den naar de minister-president hebben daar niets aan kunnen ver anderen. |T1 TNT is bereid post voor mensen die langere tijd op een recreatie park wonen, op centrale punten af te leveren. Tot nu toe werd daar helemaal niet bezorgd. Eén actiecomité tegen ontpolderen zaamslag - De verschillende actie comités die strijden tegen de ont- poldering van landbouwgronden langs de Westerschelde, bundelen de krachten. De vijf groepen gaan samen verder onder de naam Redt onze Polders. Het gaat om de Zuid-, Everinge- en Van Hattum- polder op Zuid-Beveland en om de Hedwige-, Hellegat-, Eendragt- en Willem-Leopoldpolder en de Braakman-Zuid in Zeeuws-Vlaan- deren. door Frank Balkenende goes - Er is nog hoop voor de Goe- se snuffelmarkt, tweede pinkster dag op de Grote Markt. Als de ge meenteraad vandaag instemt met de uitbreiding van vier naar acht koopzondagen, kan de ronuiiei- markt met 140 kramen doorgaan. De WD stelt vanavond in de ge meenteraad vragen over de kwes tie en komt mogelijk met een amendement op de de verorde ning voor de winkeltijden. Vol gens wethouder S. van 't Westein de (WD, economie en cultuur) is dergelijk zwaar geschut overbodig. „Als de raad instemt met uitbrei ding van het aantal koopzondagen van vier naar acht, kan de snuffel markt gewoon doorgaan." De Stichting Goes Promotie ver Beleidsambtenaar P. Kleijfhout van de gemeente Veere benadrukt dat er nog wel flink wat overleg ge voerd moet worden eer een centra le bezorging daadwerkelijk plaats vindt. Zo moet het college van burge meester en wethouders nog ak koord gaan, net als de verschil lende verenigingen van eigenaren. Ook moet nog bekeken worden wat de kosten zijn die aan dat cen traal bezorgen zijn verbonden. De ambtenaar doelt dan met name op de aanschaf van brieven bussen die centraal in zo'n vakan tiepark geplaatst worden. Hij vindt namelijk dat het uit esthe tisch oogpunt de brievenbussen eenvormig moeten zijn om te voorkomen dat er een ratjetoe ont staat. Ook moet nog gekeken wor den waar die bussen moeten ko men. Kleijfhout durft niet te voorspel len wanneer de centrale postbus sen geplaatst worden. Volgens hem kan dat nog wel eens heel wat maanden duren. Geld voor opknappen van fort Ellewoutsdijk ellewoutsdijk - De vereniging Na- tuurmonumenten gaat fort Elle woutsdijk opknappen. Dankzij een schenking van 75.000 euro van chemieconcern Dow Benelux in Terneuzen kunnen om te begin nen vochtproblemen worden aan gepakt. Dat gebeurt komende zo mer. Doel is het fort geschikt te maken als een recreatief trefpunt aan de Westerschelde. Fort Elle woutsdijk is overigens nu al dage lijks te bezoeken. langt dat de gemeente de snuffel markt beschouwt als een evene ment en niet als ambulante han del. Van 't Westeinde denkt dat de nieuwe verordening aan die wens kan voldoen. „Het is de bedoeling de extra vier koopzondagen voor speciale evenementen te bestem men. Een snuffelmarkt voldoet aan die voorwaarde." In voorgaande jaren was er geen probleem, omdat de Ondernemers Organisatie Goes nooit alle vier de koopzondagen claimde. Daardoor was er tweede pinksterdag op de Grote Markt altijd plaats voor de snuffelmarkt, die duizenden men sen naar Goes lokt. Dit jaar zijn al le koopzondagen al ingenomen en dreigt de snuffelmarkt te sneuve len. THEATERCONCERT STADSSCHOUWBURG MIDDELBURG ZATERDAG 24 FEBRUARI 20.00 UUR T: 0900-3300033 - www.theaterverkoopzeeland.nl brengen van de kinderen, en het ken, en het creëren van gezellig- werk bij de boer op het land. heid. Want het stel weet van aanpak- foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28