PZC Zeeland Nieuwsblad wil Midden-Zeeland veroveren 37 31 f,ff Ifgjl]- Studenten maken lesmateriaal over verwerking van overlijden Leefkuil blijft echt openbaar Donderdag 15 februari 2007Reageren? reactie@pzc.nl Porgy en Bess viert jubileum met klinkende namen WALCHEREN Jongeren vragen om outdoor-skatepark in Zeeland Huis-aan-huisblad begint met editie voor Middelburg en Veere. door Nadia Berkelder middelburg - Het Walcherse huis-aan-huisblad De Faam krijgt concurrentie. Op 28 februari valt bij inwoners van Middelburg en Veere een nieuw wekelijks nieuws blad in de bus. Een maand later volgt een Vlissingse editie. In Goes, Noord-Beveland, Borsele en Kapelle verschijnt de krant in het najaar. Het blad, de Middelburgse en Veer- se bode, wordt gemaakt door uitge verij Vorsselmans, een bedrijf dat nu actief is in West-Brabant en de gemeente Tholen. De bladen voor Zeeland worden vanuit Middel burg gemaakt. Het bedrijf heeft een pand gekocht op het Dam plein. Teamleider en eindredacteur L. Elenbaas denkt dat er naast De Faam nog wel ruimte is voor een nieuwsblad op Walcheren. „Vooral op het gebied van nieuws. We wil len echt een lokaal nieuwsblad zijn. We willen bereiken dat men sen bij de brievenbus zitten te wachten tot de volgende bode komt." In vergelijking met De Faam zal de bode meer nieuws en achtergron den brengen, denkt Elenbaas. „Maar er komen natuurlijk ook veel advertenties in, want daar moeten we van bestaan." Nog een pluspunt: „Wij komen echt overal. We slaan geen brievenbus over, ook niet in het buitengebied en midden in de polder." De Middelburgse en de Veerse bo de zijn gecombineerd in één edi tie. „Beide gemeenten komen on- pw Een Brabantse uitgeverij begint eind februari een nieuw huis- aan-huisblad in Zeeland. Verschil lende edities zullen Walcheren en Noord-Beveland bedienen. geveer evenveel aan bod", zegt Elenbaas. „Het is de bedoeling om aan beide gemeenten evenveel aan dacht te besteden. Veere is eigen lijk te klein om rendabel een eigen editie voor te maken. Voor Vlissin- gen komen we wel met een eigen editie. Die verschijnt een maand la ter." Vier jaar geleden is op Walcheren ook al geprobeerd om een nieuw huis-aan-huisblad van de grond te krijgen. Ook dat blad - De Tijding - wilde meer nieuws brengen dan de Faam. Het blad hield het een jaar vol en hield vervolgens op te verschijnen. De Middelburgse bode houdt het langer vol dan De Tijding, denkt Elenbaas. „Wij beginnen vanuit een heel andere positie. Vorssel mans bestaat al meer dan honderd jaar, daar zit een gedegen organisa tie achter. Wij denken dat we een betere start kunnen maken dan ie mand die helemaal uit het niets be gint." Alle Zeeuwse bodes worden ge maakt vanuit Middelburg. Voorlo pig werken er vijf mensen op het kantoor: drie redacteuren en twee advertentieverkopers. De krant ver schijnt - net als De Faam- op woensdag, maar Elenbaas ver wacht dat hij bij veel adressen al op dinsdag wordt bezorgd. Bibberend naar boven in de Vlissingse binnenstad 0f\> door Wendy van den Hurk vlissingen - Ze hoeven in elk geval geen trappen te beklimmen, de bewoners van de Schutterijflat in Vlissingen. Een noodlift brengt ze naar boven en beneden. En dat levert be halve angststuipen ook de nodige lachsalvo's op. l'Escaut renoveert dit jaar de Schutterij flat. De woningen worden vanbinnen opgeknapt, maar ook vanbuiten: het gebouw krijgt hogere gale rijen, nieuwe balkonplaten, een nieuw dak en een nieuwe lift. Die laatste komt in mei en tot die tijd moeten bewoners het doen met een noodlift. Om daar in te komen, moeten bewoners een zware metalen deur openschuiven en eventue le evenwichtsstoornissen overwinnen in de lift. „Leuk is anders", oordeelt mevrouw Arde- wijn. „Sommige buren durven niet en blijven binnen. Ik niet hoor. Kom maar eens met ons mee. Ja, het maakt een lawaai. Maar eng? Dit is nog niks! De lift hangt maar aan één kabel. Als je in je eentje bent, wiebelt-ie helemaal van links naar rechts!" Bij l'Escaut is dat bericht ook binnengekomen. „Daarom hebben we een liftboy ingehuurd", vertelt Thea de Feijter. „Een soort Abeltje, die op en neer loopt om mensen in de lift te helpen. Toch krijgt hij nog maar drie aanvragen per dag." Daar zit mevrouw Michielsen van vier hoog ze ker niet bij. „Nee nee, ik loop wel. Op mijn ge mak lukt dat best. Ik neem liever geen risico." foto Ruben Oreel Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland vlissingen - Hoe leg je een kind uit wat doodgaan is? Of een ver standelijk gehandicapte? Studen ten van de Hogeschool Zeeland maakten daarvoor projecten, een dvd, boeken en een spel. Docent Social Work en traumades- kundige L. Smit van de HZ: „Dit materiaal biedt aanknopingspun ten voor gesprekken in de klas. Daar blijkt behoefte aan als leerlin gen geconfronteerd worden met bijvoorbeeld een zelfdoding." ■Fjj Meer informatie: www.zeeuwssteun- puntvoorverliesenrouw.nl. nieuw- en sint joosland - Eind vorig jaar besloot de Raad van Sta te al dat de leefkuil in Nieuw- en Sint Joosland openbaar moest blij ven. Nu heeft ook de provincie zich daar officieel bij neergelegd. Alleen als omwonenden opnieuw naar de rechter stappen, kan de kuil nog worden afgesloten. Omwonenden van de leefkuil wil den het parkje kopen en afsluiten. Daarmee wilden ze een einde ma ken aan de overlast die hangjonge ren veroorzaakten. Drie jaar gele den verkocht het college van B en W het parkje aan de Veerstraat. De gemeenteraad weigerde vervol gens om het af te sluiten. De om wonenden gingen in beroep bij de provincie. Omdat die de omwo nenden gelijk gaf, stapte de ge meenteraad weer naar de rechter. De rechter draaide het besluit van de provincie terug en deze uit spraak werd weer bij de Raad van State aangevochten door de omwo nenden. Inwoners van het dorp protesteerden tegen de afsluiting. Tip? redactie@pzc.nl Vaart De gemeente Schouwen-Duive- land heeft bij de inwoners een slechte reputatie als het gaat om snelle afhandeling van bouwaan- vragen. Burgers met bouw- en verbouwplannen klagen al jaren steen en been want de wachttij den voor een vergunning zijn lang en de procedures zijn ook niet altijd even helder. De gemeente op haar beurt be looft ook al jaren beterschap. En - zo heeft een fanatiek kluss ende Haamstedenaar nu ervaren - daar wordt tegenwoordig voort varend aan gewerkt. Althans... de bouwvergunning voor de aanpassing van de gara ge laat nog steeds op zich wach ten. Maar onlangs plofte bij de ongeduldige klusser al wel een mededeling op de mat dat 180 eu ro betaald moet worden. De afde ling die de rekeningen moet ver sturen, heeft de vaart er dus wél goed in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27