Blunders justitie beloond HET WEER: 12/13 41 Trajectcontrole brengt geld op Dode vrouw aangespoeld bij Westkapelle Carnaval én Valentijnsdag in Venetië i in Ki Droog en zacht Maurice de Hond is gekelderd in de peiling AZ pakt punt in Istanboel, Ajax lijdt nederlaag Donderdag 15 februari 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 40 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 - www.pzc.nl VENETIE - Venetië verwacht dit jaar voor het car naval 1,2 miljoen bezoekers. Toeristen werden gisteren op het San Marcoplein verwelkomd door dit paar dat zich bij de keuze voor zijn masker door Valentijnsdag had laten in spireren. Het carnaval in Venetië, beroemd om zijn kleurrij ke maskers, duurt twaalf dagen. foto Chris Helgren Geen maatregelen maar promotie betrokkenen bij Schipholbrand. door Jan Salden DEN HAAG - De justitieambtenaar die voor zijn minister Hirsch Bal- lin informatie over de brandveilig heid van het cellencomplex op Schiphol verzweeg, heeft promo tie gemaakt. Een andere betrokken ambtenaar is weliswaar uit zijn functie ontheven, maar werkt nog steeds binnen de top van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Dat blijkt uit vertrouwelijke notulen en gesprekken met bron nen binnen het gevangeniswezen. De Tweede Kamer verwachtte juist dat er maatregelen zouden worden genomen tegen de falende ambtenaren. GroenLinks is verbijs terd en zal de minister om ophel dering vragen. Hirsch Ballin had eind oktober aangekondigd een aantal topamb tenaren versneld te vervangen in verband met een brand in een cel lencomplex op Schiphol. Hij was namelijk door zijn eigen ambtena ren op het verkeerde been gezet. De drie topfunctionarissen had den ontkend dat met de directeur van de gevangenis was gesproken over de risico's van een eventuele brand. Dat bleek echter wel het ge val. Hirsch Ballin noemde die gang van zaken 'onaanvaardbaar'. Premier Balkenende zei dat er ze ker sancties voor de ambtenaren zouden volgen. Volgens bronnen binnen DJI zijn de drie verantwoordelijke ambte naren weliswaar uit hun functie ontheven, maar nog steeds binnen de top van de gevangen isdienst Drie ambtenaren die minister Hirsh Ballin informatie onthiel den over het cellencomplex op Schiphol-Oost zijn beloond met overplaatsing en promotie. werkzaam. Volgens een bron bin nen de dienst leeft er breed onge noegen over de behandeling van het drietal. „Twee bewakers wor den door justitie als verdachte aan gemerkt, omdat ze mogelijk fout hebben gehandeld tijdens de brand. De verantwoordelijken ma ken promotie." Een justitiewoordvoerder wijst er op dat de minister aan de Tweede Kamer heeft toegezegd 'de herbe zetting van sleutelposities te be spoedigen'. „Dat is ook gebeurd." GroenLinks-ffactievoorzitter Halse- ma toont zich verontwaardigd. „Dit gedrag behoort te worden be straft, niet beloond." Trajectcontrole is een goede zaak Gedwongen verhuizing van probleemgezinnen werkt HBB1S32% Zie pagina 11 EN Meningen: 10 en 11. Economie: 14, 15 en 17. Beurs: 16. Agenda: 35, 38 en 39. Cultuur: 36 en 37. Televisie: 46 en 47. door Marcel Modde GOES - De trajectcontrole in de Westerscheldetunnel heeft vorig jaar 55.000 weggebruikers een be keuring gekost. Het systeem werd eind 2005 in gebruik genomen. Volgens L. Maat van het Bureau Verkeershandhaving gaat het om 1,5 procent van het totale aantal passanten. Landelijk ligt dat percentage ge middeld op 2,5 procent. Op snel wegen zonder trajectcontrole houdt 10 tot 15 procent zich niet aan de maximumsnelheid. Op de Zeelandbrug reden 900 mensen te hard tussen de drie meetpunten. Daarbij gaat het en kel over de maanden november en december. Tot die tijd was het sys teem buiten werking door een bot sing. Op dertien wegen in Nederland is trajectcontrole ingesteld. Dat aan tal wordt de komende jaren uitge breid. Voor Zeeland zijn vooralsnog geen nieuwe plannen. Wel wordt een begin gemaakt met de vervanging van flitspalen door digitale came ra's. Landelijk werden in totaal 1,7 miljoen bekeuringen uitgeschre ven op de diverse trajecten. door Wendy van den Hurk WESTKAPELLE - Op de Westkapelse zeedijk is gisterochtend rond tien uur het lichaam van een onbeken de vrouw gevonden. De politie on derzoekt haar identiteit en de doodsoorzaak. De vrouw kan niet langer dan drie dagen in het water hebben gele gen, heeft een eerste lijkschou wing uitgewezen. De politie zoekt in lijsten met vermiste personen naar gelijkenis. Volgens woordvoer der A. Don gaat de politie ervan uit dat de vrouw uit Nederland komt. „Gezien de stromingen moet de gevonden vrouw in Zee land te water zijn gegaan." Als vandaag de identiteit nog niet is vastgesteld, wordt verder ge zocht aan de hand van vingeraf drukken en de karakteristieken van het gebit. De politie heeft nog geen bruikbare tips gekregen. Die zijn welkom via 0900-8844. Op de website van politie Zeeland staan foto's en een uitgebreid signale ment: www.politie.nl/zeeland. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 i 1 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1