Anglicaanse Kerk staat op kruispunt Prettige prijzen. Vorstelijke service Dat is Ben de Graaff. Ben de Graaff £onWSl- topijt&parket PZC Donderdag 15 februari 2007 1 1 uw MENING Als een gezin in zijn woonomgeving overlast veroorzaakt, kan een verhuizing naar een huis aan de rand van een dorp of stad een oplossing zijn. Woningcorporatie Castria in de gemeente Tholen wil speciaal voor dat doel enkele woningen aan de rand van één of meer kernen bouwen. Is dat een goede oplossing? (dit is een selectie van reacties via www.pzc.nl) Aan de ene kant zeg ik ja, aan de andere kant zeg ik nee, want daarmee los je het probleem niet op, denk ik. Je kunt het gezin beter goed begelei den en meehelpen om de problemen op te lossen. Daar boek je op de lange termijn meer winst mee dan probleemgezinnen allemaal bij el kaar te zetten. Ellen Ramondt Het zijn momentopnames, daar bedoel ik mee, in die straat of wijk is het dan opgelost. Maar je verschuift het probleem. Als het probleem bij de wortel wordt aangepakt, door bijvoorbeeld het gezin de juiste hulp te bieden, of om te kijken waarom het gezin een probleemgezin is, dan kan het gezin in de loop van de tijd weer gewoon worden. Dat kan wel een hele tijd duren en dat is weer het probleem in Nederland. Niemand heeft geduld en er is weinig tijd om de mensen goed te kunnen helpen, doordat we de hulpaanvragen amper aan kun nen. Lion van Zetten Probleemgezinnen die extreme overlast veroorzaken en die zich niet wil len aanpassen, moeten ondergebracht worden in containerwoningen. Daarna moeten ze naar een industrieterrein gebracht worden. Goedwil lende burgers zullen daar heel blij om zijn. Dat werkt effectief Willem Cornelis Murre Leiders proberen scheuring te voorkomen. JANCWANI BEACH - Leiders van de Anglicaanse Kerk proberen de ko mende dagen tijdens een conferen tie in Tanzania een scheuring in hun kerk te voorkomen. Anglicaan se kerken in Afrika en Azië heb ben gedreigd de banden met ande re landelijke kerken te verbreken uit ongenoegen over de wijding van een homoseksueel tot bis schop en de inzegening van rela ties tussen partners van hetzelfde geslacht. De ongeveer 38 anglicaanse leiders komen een week lang bijeen in een hotel ten noorden van Dar es Salaam, de grootste stad van het Afrikaanse land. Naar verwachting zal de discussie vooral gaan tussen conservatieve anglicanen uit Afri ka, Azië en Latijns-Amerika en de vooruitstrevende leiders uit vooral de Verenigde Staten en Europa. Rowan Williams, aartsbisschop van Canterbury en geestelijk lei der van de 77 miljoen anglicanen in de wereld, erkende dinsdag bij 'Ik hoop dat de leden van de kerk voor ons zullen bidden' zijn aankomst in Tanzania dat de kerk op een kruispunt staat, maar hij hoopte dat de bijeenkomst een eenheidsfront zal smeden. „Ik hoop dat de leden van de kerk voor ons zullen bidden, als wij als leiders van de Anglicaanse Kerk sa menkomen en dat Gods wil wordt uitgevoerd", zei Williams. De anglicaanse kerken in Aziëj Afrika en Latijns-Amerika, waai de kerk in tegenstelling tot het Westen een grote bloei door maakt, wijzen homoseksualiteit af Zij voeren daarvoor passages uit de Bijbel aan, waarin homosek sueel geslachtsverkeer wordt ver oordeeld. Sinds de anglicanen in. de Verenigde Staten in 2003 de ho moseksueel Gene Robinson tot bis schop van New Hampshire wijd den, dreigen die kerken zich af te splitsen. De anglicanen in de Vere nigde Staten en Europa daarente gen menen dat de kerk zich vooral op sociale problemen als de armoe de in de ontwikkelingslanden, aids en het dalend ledental van de plaatselijke gemeenten moet rich ten. ANP/RTR LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Ziekenhuis Dirksland Ik reageer op berichten over het Oosterscheldeziekenhuis in Goes (PZC, 9-2). Tweeënhalf jaar gele den werd bij mijn moeder een nieuwe knie geplaatst. Vanaf het begin ging alles mis. Je gaat op con trole, er worden foto's gemaakt, bloed afgenomen en alles is steeds maar goed. Als de klachten te lang duren, word je als een 'bijzonder geval' gezien en mag je op een avondspreekuur komen. Daar zit ten vier artsen die zeggen dat alles goed is. Zo gaat dit 2,5 jaar. Dan is het genoeg. Je komt in het Van Wheel-Bethesda ziekenhuis in Dirksland terecht. Je mond valt van verbazing open. Slechts een paar foto's worden er gemaakt en dan blijkt dat er tijdens de opera tie veel aan het licht komt. Er was één arts nodig om de problemen te achterhalen: Alles was ontsto ken, de botstukjes vielen er uit. Grote bewondering heb ik voor de arts die nauwkeurig heeft geope reerd. Hier is de verzorging gewel dig. Daar kan het Oosterscheldezie kenhuis een voorbeeld aan ne men. C. Meerman-Hendrikse Wielingenstraat 3, Zierikzee Kindercentrum Hoezo plannen uitwerken tot kin dercentra en proefcentra realiseren nabij de grens (PZC, 13-2)? Zou het niet beter zijn dat de politiek eerst een enquête houdt onder de ouders van de naar het buitenland schoolgaande kinderen, om de werkelijke redenen te inventarise ren? Er moet eens gerealiseerd worden, dat er vaak andere rede nen voor deze keus ten grondslag liggen! Opvoeden is en blijft een primaire taak van de ouders, met ondersteuning van de scholen. Waarom dan een opvoedcentrum nodig? B. Thomaes Hoofdplaatseweg 1 a, Biervliet Schitterend frisé tapijt voor alle mten in uw huis. 100% nylon, antistatisch. 400 cm breed. 7 jaar garantie. In 16 kleuren leverbaar. Incl. vakkundig leggen.' Zeer degelijk stoer boude tapijt voor een ongelooflijk lage prijs. Leverbaar in ie kleuren. Geschikt voor het hele huis. 100% synthetisch. Antistatisch. 400 cm breed, 5 jaar garantie. Incl. vakkundig leggen.' Prachtig marmoleum- in met een zeer slijtvaste .everbaar in 10 trendy kleuren, prima te combineren in de diverse kamers in uw huis. 400 cm breed. 7 jaar garantie. Incl. vakkundig leggen.' Inbetween m hoog). Zeer actueel >e gordijnstof in eigentijds dessin. Inclusief meten, maken en hangen. Vloerdelen ca. 2 m lang en 19 cm breed Zowel zwevend als massief te leggen, 10 jaar garantie op fabncagefouten. Grabs meten, vloercontrole en afleveren! Vakkundig leggen met alle garanties door onze eigen parketteurs is ook mogelijk. Eiken 3 strook 3632, Zichtbaar en voelbaar houtstructuur. 8 mm dik. 15 jaar garantie. p/m> ongelegd direct leverbaar. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★it Al meer dan 35 jaar biedt Ben de Graaff u een ruime keuze aan tapijt, parket, laminaat, houten vloeren, vinyl en gordijnen. Voor sfeer en kwaliteit in uw woning bent u bij Ben de Graaff altijd aan het juiste adres. Deskundig advies én de uitstekende service van onze vakmensen maken het verschil. Tot ziens bij Ben de Graaff! Bonaparte^ Hgggj) CEZHfCC Ben de Graaff Servicegarantie Leggen en hangen zonder zorgen Wij komen als het uitkomt U kunt thuis betalen met m BREDA Fatimaplein 10, telefoon 076-5013650 CULEMBORG Anth. v. Diemenstraat 10, telefoon 0345-532743 Echte vakmensen. Je ziet 't verschil! parade tapijt tretford Heuga féxtó© iepergo tapijt karpetten gordijnen parket laminaat planken vloeren vinyl www.bendegraaff.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11