Meningen Bitchschool voor Russische vrouw Karla Peijs gaat ook wel eens in de fout 1 O Donderdag 15 februari 2007 PZC Verlegen meisjes worden gekneed tot uitdagende loeders. door onze correspondent Remco Reiding MOSKOU - Meisjes in joggingbroe ken wapperen met hun haren, wie gen met hun heupen en steken hun borsten vooruit. „Goed zo", zegt lerares Jevgenia Stesjova. „Zo moet het." Deze erotische bewegingen zijn de laatste fase van wat Vladimir Rako- vski en zijn echtgenote psychologi sche training noemen. Op hun 'bitchschool' in Moskou kneden ze verlegen meisjes en zakenvrouwen net zo lang, totdat ze zelfverzeker de en uitdagende 'loeders' zijn voor wie elke man zou zwichten. „In elke vrouw schuilt een bitch", meent Rakovski. Maar laten we hem niet verkeerd begrijpen: een bitch is in zijn op tiek een dame met eigendunk, die voor zichzelf opkomt en haar vrou welijkheid gebruikt. „Ons doel is hen uit hun depressie te halen en hun zelfvertrouwen te geven", ver klaart Rakovski. Trainingen als die van Rakovski zijn in Rusland in opkomst. Veel vrouwen zoeken een man, of in elk geval een bete re. De zoektocht is lastig, want Rus land telt meer vrouwen dan man nen. Die scheve verhouding is een gevolg van de twee grootste bedrei gingen van de afgelopen eeuw. Het nazistische gevaar leidde tot de Tweede Wereldoorlog waarin miljoenen Russische mannen sneuvelden. De wodkafles maakt nog dagelijks slachtoffers. Rakovski, oud-ambtenaar op het ministerie van Noodsituaties, heeft zich in dienst gesteld van de manloze of ongelukkige dames. Twee keer per week stromen ze naar zijn cursussen in het Doebro- vka-theater. Vier jaar geleden vie len hier 129 doden tijdens een po ging van de autoriteiten om een gijzelingsactie van Tsjetsjeense re bellen te beëindigen. Rakovski trekt vooral veel succes volle carrièrevrouwen die in het kapitalistische Moskou zijn verge ten hoe het is om een aantrekkelij ke jongedame te zijn. „Mijn car rière verloopt succesvol, maar mijn persoonlijke leven niet", zegt de 30-jarige Olga. „Ik wil erachter zien te komen wat ik fout heb ge daan." Dat heeft Rakovski, die als een goeroe tussen de vrouwen loopt, na één van de achttien les sen al duidelijk gemaakt. „Ik moet gaan scheiden, want mijn echtgenoot is niet de juiste man voor mij", zegt Olga. „Voor dat ik trouwde had ik al van zulke cursussen gehoord. Was ik er toen maar gelijk heengegaan." De leerlingen betalen bijna 200 eu ro. „We helpen vrouwen de béste man uit te kiezen", verklaart Rako vski. Zo'n man is vermogend, zorg zaam en goed in bed. „De concur rentie is groot. In Moskou zijn er per succesvolle man wel 100 tot 150 vrouwen." Voor Nina, begin 30, begint de tijd te dringen. „Elke vrouw droomt er- 'Wij reiken instrumenten aan die mannen graag willen hebben' van een gezin te stichten. Ik wil mezelf beter leren kennen en me realiseren wat een man wil." Dat is niet moeilijk: met bil en borst wiegen, maar dat leert Nina later pas. „Wij reiken de instrumenten aan die mannen willen hebben", bevestigt Rakovski. Boven zweept zijn echtgenote jev genia de leerlingen nog eens op. Ze voeren op de krakende houten vloer een erotische dans uit. Vol gende week leren ze hun boezem tegen een argeloos slachtoffer aan te drukken om aandacht te krij gen. Als slot staat een stripteaseles op het programma. Anna (21) is voor het dansen geko men, de zogenoemde stripplasti- ka. „Ik vind het niet leuk dat som mige meiden hier alleen zijn, om dat ze een rijke man aan de haak willen slaan." Zijn die er dan? „Kijk maar om je heen, je haalt ze er zo uit en ze zijn met meer dan drie", zegt Maria (21) giechelend. Mannen mogen dus wel uitkijken voor de stroom manipulerende vrouwen die Rakovski heeft opge leid. De eerste klachten zijn er al. „Mijn vriend vindt het niet leuk dat ik hier kom", erkent Lidia. „Hij wilde hier naartoe komen, maar ik heb gezegd dat de bewakers hem zou den tegenhouden." Ze is een goe de leerling: ze beet als een volleer de 'bitch' van zich af en kreeg haar zin. Zie ook: www.ruslandblog.nl GPD De problemen met de HSL hebben een schaduw gelegd over het vertrek van minis ter Peijs uit Den Haag. Haar laatste debat met de Tweede Kamer was niet het leukste. Enkele maan den geleden, tijdens het overleg over de begroting van Verkeer en Waterstaat, kreeg minister Peijs (CDA) nog uit alle hoeken van de Tweede Kamer lof toegezwaaid. Na een wat moeilijk begin was ze in haar rol als minister gegroeid, concludeerden regeringspartijen en oppositie. Gisteren, twee dagen voor haar afscheidsreceptie in de Ridderzaal, werd ze aan de tand gevoeld over de Hogesnelheidslijn (HSL). Die wordt steeds duurder en laat steeds langer op zich wach ten. De Kamerleden oordeelden ditmaal een stuk negatiever over de bewindsvrouw die over twee weken in Zeeland als commissaris van de koningin aan de slag gaat. WD-Kamerlid De Krom sprak van 'een kras op haar politieke er fenis'. Van der Ham (D66) hoopte op een goede uitleg, omdat de kwestie anders 'een smet op haar blazoen' zou zijn. Overigens was bij voorbaat duide lijk dat Peijs niet op de valreep zou worden weggestuurd. Dat zouden de toekomstige regeringspartijen CDA, PvdA en Christenunie niet toelaten. En het zou ook heel raar zijn als de WD, nog enkele dagen regeringspartij, impliciet het door haarzelf gesteunde beleid zou af keuren door een eventuele motie van wantrouwen te steunen. Bovendien had Peijs dinsdag, in een brief aan de Kamer, al een knieval gemaakt. Ze gaf toe dat ANALYSE door Ernst Jan Rozendaal haar ministerie 'een onjuiste in schatting' had gemaakt over het veiligheidssysteem ERTMS. Het ri sico voor de planning werd 'onder schat', waardoor de HSL pas in de cember gaat rijden en in oktober volgend jaar met de gewenste snel heid van 300 kilometer per uur. De openheid van de brief en de manier waarop ze gisteren het de bat aanging, tekenen de politica Peijs. Ze zei het 'helemaal niet ver velend' te vinden nog over deze kwestie met de Kamer te moeten debatteren. „Ik wil hier juist van daag over praten. Ik zou het pas vervelend vinden als u over een paar maanden met mijn opvolger conclusies zou moeten trekken over die minister van toen. Ik zit hier om mijn verantwoordelijk heid te nemen." Cruciale vraag was niet of Peijs zou worden weggestuurd, maar of zij dat dreigende smetje of die kras zou kunnen wegredeneren. Ze ging vol in de aanval door de HSL te vergelijken met infrastruc tuurprojecten in het buitenland (bijvoorbeeld de Kanaaltunnel en de metro in Washington) waar de kostenoverschrijding wel 80 pro cent was. Zo slecht doen we het in Nederland niet, wilde ze maar zeg gen. Vervolgens wees ze op haar openheid. Er waren fouten ge maakt, maar ze had ze meteen aan de Kamer gemeld. Tenslotte be toogde ze dat de tekorten op de HSL hooguit enkele tientallen mil joenen bedragen en niet 220 tot ruim 400 miljoen euro, zoals de Kamer had laten uitrekenen. Ze kwam er mee weg, maar het ging niet van harte. PvdA-Kamer- lid Dijksma vond de redenering over het geld 'schimmig'. De Krom hoopte maar dat er 'geen lij ken meer in de kast' liggen, voor SP-Kamerlid Roemer was de be antwoording 'niet bevredigend' en Duyvendak (GroenLinks) bleek niet overtuigd door de 'niets-aan- de-hand-show'. Zeeland wordt al met al niet opgezadeld met een be schadigde minister. Wel mogen de hoge verwachtingen die haar be noeming heeft gewekt iets worden getemperd. Net als andere politici blijkt Peijs fouten te kunnen ma ken. Dat ze zelf de eerste is om dat te erkennen, blijft verfrissend. Evenals haar gevoel voor humor, dat haar ook gisteren niet in de steek liet. Meisjes in joggingbroeken wapperen met hun haren, wiegen met hun heupen en steken hun borsten vooruit. Deze erotische bewegingen zijn de laatste fa se van wat Vladimir Rakovski en zijn echtgenote psychologische training noemen. foto Remco Reiding/CPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10