Milde straf mariniers VS zijn blij met akkoord Korea Chavez is moderner Man schiet in wilde weg zes mensen dood in VS Generaal VS: Geen bewijs rol Iran in Irak PZC Woensdag 14 februari 2007 9 Minstens zes doden bij bomaanslagen Algerije ALGIERS - Minstens zes mensen zijn om het leven gekomen toen een reeks bommen explodeerde bij drie politiebureaus in Algerije. Tientallen raakten gewond door de aanslagen ten oosten van de hoofdstad Algiers. De bommen ex plodeerden vrijwel gelijktijdig. Bij enkele aanslagen ging het om auto bommen. De 'al-Q_aeda Organisa tie in de Islamitische Maghreb' eis te de verantwoordelijkheid op. Zuid-Afrika begint met landhervormingen JOHANNESBURG - Zuid-Afrika is be gonnen met een landhervormings programma' om grond aan de zwarte bevolking te geven. De overheid heeft beslag gelegd op een boerderij, die is opgeëist door buren. De eigenaar ontving een be drag van 3,7 miljoen euro. Onge veer 90 procent van de landbouw grond is in handen van de blanke minderheid. Europarlement eist einde ClA-vluchten STRAATSBURG - Het Europees Parle ment (EP) wil dat de CIA niet lan ger burgers illegaal oppakt en ver voert. De landen van de Europese Unie zouden schadevergoeding moeten uitkeren aan de minstens 21 burgers die illegaal door de Amerikaanse geheime dienst zijn meegenomen. Een EP-commissie bekritiseerde eerder veertien EU-landen omdat zij te weinig de den tegen geheime vluchten. Seselj op 28 februari weer voor de rechter DEN HAAG - Vojislav Seselj moet 28 februari weer voor een hoorzitting voor het Joegoslavië-Tribunaal ver schijnen, zo hebben de rechters be sloten. Hij was eind vorig jaar bijna een maand in hongerstaking. Zijn proces op verdenking van oor logsmisdaden begint opnieuw als hij voldoende is hersteld. De ultra nationalist Seselj is de leider van de Servische Radicale Partij. 'Honderden potvissen in Middellandse Zee' CATANIA/HAMBURG - In de Middel landse Zee leven veel meer potvis sen dan tot nog toe gedacht. Al leen al in de wateren rond Sicilië zwemmen vermoedelijk honder den exemplaren, aldus Italiaanse wetenschappers. Deskundigen gingen tot nog toe uit van enkele tientallen. Milieube schermingorganisaties reageerden echter sceptisch. Nederlander in Benin veroordeeld HILVERSUM - Een Nederlandse wel zijnswerker van Rotaryclub Culem- borg is in het Afrikaanse land Be nin veroordeeld tot vier weken ge vangenisstraf Dat heeft een woord voerder van Wilde Ganzen giste ren gezegd. Een Nigeriaanse dominee beschul digde de welzijnswerker ervan geld achter te houden dat bedoeld zou zijn om een school te bou wen. Het geld is deels van Wilde Ganzen afkomstig en deels van de Rotary. Rechtbank Hasselt spreekt vonnis in zaak rond prins Laurent. BRUSSEL - Drie Belgische ex-mari- niers zijn gisteren door de recht bank in Hasselt schuldig bevon den aan verduistering van marine- geld en valsheid in geschrifte. Geen van hen hoeft de cel in. De rechtszaak zorgde in België voor grote opschudding, omdat de jongste zoon van koning Albert, CARACAS - „Aló, presidente!" (Hal lo, president!), de radio- en televi sie-uitzending van de Venezolaan se president Hugo Chavez, krijgt een nieuw uitzendschema. Dat heeft het ministerie van Com municatie in Caracas gisteren laten weten. Tot nu toe werd Aló, presidente! el ke zondag uitgezonden op de staatstelevisie en -radio. De wekelijkse toespraak van de Ve nezolaanse president duurde altijd zeker vier, maar soms wel acht uur. Vanaf morgen maakt Chavez zijn radioprogramma dagelijks en het duurt dan nog maar 90 minuten. De talkshow komt alleen op don derdag op televisie. Het nieuwe uitzendschema komt tegemoet aan 'de eisen van het nieuwe revolutionaire tijdperk', al dus de bekendmaking. Laurent, als getuige was opgeroe pen. In totaal moesten twaalf oud-mariniers en aannemers zich verantwoorden voor het verduiste ren van 2,2 miljoen euro overheids geld. De drie veroordeelde ex-mari niers kregen voorwaardelijke cel straffen plus geldboetes. Prins Laurent zelf stond niet te recht, maar zijn naam werd wel veelvuldig genoemd tijdens de rechtszaak. Zijn villa bij Brussel, zou in de jaren negentig voor veel geld zijn opgeknapt op kosten van Politie drijft dader winkel binnen en schiet hem dood. SALT LAKE CITY - Een gewapende man heeft vannacht in een winkel centrum in de hoofdstad van de Amerikaanse staat Utah, Salt Lake City, zes mensen doodgeschoten om vervolgens zelf door de politie te worden gedood. Bij het incident vielen tenminste vier gewonden. Drie van hen verkeren in kritieke toestand. Onder hen een 16-jarige en een 50-jarige man. Volgens de lokale autoriteiten liep de dader, gekleed in een regenjas en met rugzak, om kwart voor ze ven in de avond (lokale tijd) het twee verdiepingen tellende winkel centrum Trolley Square binnen. Na in het wilde weg op het winke lende publiek te hebben gescho- de marine. Laurent ontkende tij dens zijn ondervraging op 9 janua ri dat hij van de fraude op de hoog te was. Hij beweert dat hij volledig vertrouwde op zijn vroegere advi seur, nu een van de veroordeel den. Die zou zelf ook geld achter over hebben gedrukt. Door de rechtszaak is in België de discussie over het koningshuis op gelaaid. Er gaan stemmen op om de koning een puur ceremoniële rol te laten vervullen. En Laurent zou moeten werken voor zijn geld. ten, werd hij door de politie een kinderkledingzaak binnengedre- ven. Tijdens de schietpartij waren zeker honderd mensen in het win kelcentrum aanwezig. „Ik zag de agenten de winkel bin nen stormen en de schutter even later op de grond vallen", aldus ooggetuige Barrett Dodds, eige naar van een antiekzaak in het winkelcomplex. Volgens diverse ooggetuigen schoot de man ten minste twintig keer op het in pa niek wegrennende publiek. Ruim drie uur na het bloedige schietincident was de politie nog steeds op zoek naar mensen die zich in winkels verstopten, wach tend op een veilig moment om naar buiten te gaan. „Dit is een gi gantisch complex met zo'n tachtig winkels, dus het duurt even voor dat je overal geweest bent", aldus een winkeleigenaar. Olie en stroom in ruil voor stopzetten atoomprogramma. PEKING - De Verenigde Staten zijn 'erg tevreden' over het akkoord met Noord-Korea over het stop pen van het nucleaire programma van dat land. Het akkoord tussen het streng-communistische Noord-Ko- rea, de VS, Rusland, China, Zuid-Korea en Japan behelst de af bouw van het nucleaire program ma in ruil voor zware stookolie en stroom. Noord-Korea en de VS praten vol gende maand verder over ophef fen van het beslag dat de VS heeft gelegd op banktegoeden van 20 miljoen euro. Noord-Korea moet de VS in ruil informatie geven over tot nu toe geheime nucleaire activiteiten. Rusland gaat praten over het kwijtschelden van de schuld van Noord-Korea uit de tijd van de Sovjet-Unie, zo'n 6 mil jard euro. Het akkoord voorziet erin dat Noord-Korea binnen twee maan den een aantal nucleaire facilitei ten stillegt en verzegelt in afwach ting van ontmanteling. Inspec teurs van het Internationaal atoomagentschap IAEA zullen dat ter plekke controleren. Noord-Korea en de VS streven naar diplomatieke banden. De VS heffen sancties tegen Noord-Korea op. Noord-Korea en Japan zullen praten over de ontvoering van Ja panse burgers door Noord-Korea. Zie verder 12 en 13 Wl Volgende maand wordt bekeken of Noord-Korea zich aan de af spraken over het afbouwen van het atoomprogramma houdt. Zo ja, dan krijgt het nog meer hulp. BAGDAD - Het feit dat er in Irak wa pens Made in Iran zijn gevonden en dat er Iraniërs zijn opgepakt, is geen bewijs voor betrokkenheid van het Iraanse regime bij de aan slagen in Irak. Dat stelt de Ameri kaanse generaal Peter Pace, voorzit ter van het beraad van stafchefs. Pace keen zich tegen drie hoge Amerikaanse militairen, die zon dag zeiden dat er bewijzen zijn voor Iraanse betrokkenheid bij aan slagen. Die hebben 170 Amerikaan se militairen het leven gekost en 620 verwond. Het vinden van wa pens zegt niet dat de Iraanse over heid ook een rol speelt, zegt Pace, tevens adviseur van president Bush. De woordvoerder van Bush, Tony Snow, beweerde eerder dat de Iraanse regering de wapenzen dingen had toegestaan. Iran wijst het verwijt van betrokkenheid bij de strijd in Irak fel van de hand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9