Landelijke politie lijkt onvermijdelijk Beugeltandartsen vragen veel te veel voor werk KRAS.NL nnoiilsk] [IlltSfllclII Kerkgangers parkeren 'hufterig' Miss Piggy's tegen fout vlees Cf 1 ftüSE^li Klassiek SICILIË CALABRIE, NAPELS APULIE Grand Tour ITALIË 6 Woensdag 14 februari 2007 PZC De huidige politie is te versnipperd, stelt professor Fijnaut. DEN HAAG - Nederland heeft drin gend één landelijk politiekorps no dig. Dat zegt de Tilburgse hoogle raar criminologie prof Cyrille Fijnaut, schrijver van het boek 'De geschiedenis van de Nederlandse politie' dat gisteren is verschenen. Fijnaut: „Wil een klein land ade quaat reageren op terrorisme, zwa re criminaliteit, een milieucrisis of grote onlusten, dan is het onver mijdelijk dat de politie als één een heid moet kunnen opereren." De hoogleraar zegt meermaals on dervonden te hebben hoe versnip perd de huidige organisatie is. „Het viel me op bij het onderzoek naar de beveiliging van Pim For- tuyn en opnieuw bij mijn werk voor het rapport over terreurbes trijding. De politie leeft bij de gra tie van goede informatie. Elk Professor Cyrille Fijnout: „De tijd dringt." korps legt dat op eigen wijze vast. Dat werkt op z'n minst rem mend." Een wetsvoorstel van de ministers Remkes van Binnenlandse Zaken en Hirsch Ballin van Justitie om de politie te centraliseren is na de verkiezingen in de ijskast terecht gekomen. „Maar de korpsen heb ben in het nieuwe regeerakkoord slechts een jaar de tijd gekregen om te bewijzen dat ze wel voldoen de kunnen samenwerken. De tijd dringt dus", aldus Fijnaut. De komst van bijvoorbeeld de Natio nale Recherche vindt hij niet meer dan een lapmiddel. „Nederland heeft altijd naar Engeland gekeken. Maar daar heeft de politie-inspec- tie onlangs ook geconstateerd dat het grootste deel van de korpsen te klein is om goed te zijn." Fijnaut begint zijn 'De geschiede nis van de Nederlandse politie' in de tijd van de Franse bezetting. Hij eindigt in 1993, het jaar waarin het huidige bestel van 25 regiokorp sen en het Korps Landelijke Politie diensten ontstaat. Rode draad is de aaneenschakeling van pogingen de politie te reorganiseren naar lan delijk model. Ideeën die meestal stranden door politieke tegenstel lingen en machtstrijdjes. BUNSCHOTEN-SPAKENBURG - De po litie gaat in Bunschoten-Spaken burg parkeerexcessen aanpakken. Kerkgangers parkeren 's zondags hun auto's op invalidenplaatsen, stoepen en fietspaden. Maar ook op andere dagen parke ren mensen bij de 'hotspots' in het dorp niet op de juiste wijze. Dat heeft een woordvoerder giste ren laten weten. Door het fout parkeren ontstaan veel irritaties en gevaarlijke situa ties. De zegsman spreekt van 'huf terig gedrag'. „Het gaat zo ver dat we vinden dat we moeten ingrij pen." Een groep agenten gaat op verschillende dagen en avonden Bunschoten-Spakenburg in om boetes uit te delen. DEN HAAG - Vijftig Miss Piggy's dienden gisteren bij de Tweede Kamer een burgerinitiatief in tegen Fout Vlees. Zij vragen de politiek te kiezen voor een diervriendelijke veehouderij. Milieudefensie en de Jongeren Milieu Ac tief (JMA) begonnen in september vorig jaar met de actie en verzamelden de vereiste veertigduizend handtekeningen. foto Cees Zorn/GPD Vertrek op vrijwel iedere dinsdag van 3/4 t/m 23/10 Supercompleet naar het hart van Italië! Want bij KRAS boekt u vanaf 599 een 8-daagse reis naar dit prachtige deel van Bella Italia. Bovendien is bij deze prijs ook 6 x ontbijt en diner inbegrepen. Het golvende groene heuvellandschap van Toscane en het bergachtige karakter van Umbrië vor men het decor voor indrukwekkende steden, die gelden als 'de schatkamers van kunst en cul tuur'. Vanuit onze gezellige vakantieplaats Bolsena, gelegen aan het gelijknamige meer, bezoeken we onder meer Perugia, de stad van de heilige Franciscus: Assisi, Tarquinia, de pausenstad Orvieto en niet te vergeten de Italiaanse hoofdstad Rome. Kortom; een pracht van een reis! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen, 6x ontbijt en diner. Reisnummer EZ 24.017, zie www.kras.nl/24017 Vertrek vrijwel iedere woensdag van 11/4 t/m 17/10 Wat dacht u van een rondreis boordevol Siciliaanse cultuur? Die boekt u bij KRAS al vanaf slechts 699! Vele interessante steden wachten op u.We beginnen in Taormina.de stad die met recht de 'Parel van Sicilië' wordt genoemd. Daarna trekken we via het bedevaartsplaatsje Tindari langs de noordkust van het eiland naar de 'gelukkige stad' Palermo. Natuurlijk bewonderen we hier het Noormannenpaleis met de mooie Dom. Nadat we Segesta hebben bezocht rijden we zuidwaarts naartempelruTnes van Agrigento, die u werkelijk versteld zullen doen staan. Laatste hoogtepunt van de reis is Syracuse, met haar vele culturele schatten. En dit alles onder het wakend oog van de Etna... Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen, 7x ontbijt en diner. Reisnummer EZ 24.128, zie www.kras.nl/24128 Vertrek vrijwel iedere woensdag van 11/4 t/m 24/10 Ontdek ongerept Zuid-ltalië! In het diepe zuiden van Italië lijkt het alsof tijd heeft stilge staan... middeleeuwse dorpjes, woeste berggebieden en machtige steden. We doorkruisen Calabrië, Basilicata, Campanië en Apulië, met ieder een eigen sfeer, beeld en smaak, Prachtige steden als schilderachtig Sorrento, bruisend Napels, bijzonder Pompei en Lecce staan op ons programma en ook in vele unieke dorpjes als Alberobello, Matera, Martina Franca en Caserta nemen we een kijkje. En wat dacht u van het schitterende Paestum, met enkele indrukwek kende tempels, het forum en de oude stadsmuren? Gaat u mee op deze 'viaggio particolare'? Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen, 7x ontbijt en diner. Reisnummer EZ 24.009,zie www.kras.nl/24009 Tarieven van orthodontisten moeten met een derde omlaag. DEN HAAG - Beugeltandartsen ver dienen veel te veel geld. Patiënten betalen daarom onnodig veel. De tarieven die orthodontisten reke nen voor een behandeling moeten daarom met bijna een derde (29 procent) omlaag. Dat stelt de Nederlandse Zorgauto riteit (NZa) die de wettelijke, maxi male prijzen vaststelt die medici mogen vragen voor hun werk. „Al jaren voeren wij discussie of orthodontisten niet te duur zijn", aldus A. van der Laan van de NZa. „Twee jaar terug is al een verlaging van 8 procent opgelegd. Nu is uit onderzoek gebleken dat de tarie ven nog veel meer omlaag kun nen. Ook al houden wij rekening met een meer dan fatsoenlijk sala ris voor de beroepsgroep, dan nog staat de winst die zij maken niet in verhouding tot de onkosten." De NZa wil de tarieven in twee jaar tijd afbouwen tot een fatsoen lijk niveau. De zorgautoriteit over legt nog met de beroepsgroep. Per 1 juli zou een eerste tariefsver laging van 2,5 procent moeten wor den doorgevoerd. Uiteindelijk moet een behandeling met uit- neembare beugel die nu nog 1100 euro kost in 2009 zo'n 900 euro De NZa wil de tarieven afbou wen tot een fatsoenlijk niveau. Een uitneembare beugel gaat dan geen 1100 maar 900 euro kosten. kosten. Patiënten moeten dan zo'n 25 miljoen euro minder kwijt zijn aan de beugeltandarts dan nu. Orthodontisten en reguliere tand artsen die orthodontiebehandelin- gen uitvoeren zijn verplicht zich aan de aanwijzing te houden. Ook al weigert de beroepsgroep mas saal contracten af te sluiten met zorgverzekeraars en moeten pa tiënten de rekeningen eerst zelf voorschieten en die zelf declareren bij hun verzekeraar. „Orthodontis ten kunnen niet zomaar zelf bepa len wat ze voor een behandeling vragen", aldus Van der Laan. Volgens de Nederlandse Maat schappij ter bevordering van Tand heelkunde (NMT) zijn de ortho dontisten 'verbijsterd'. „De Neder landse beugels zijn de goedkoop ste van West-Europa." Vertrek vrijwel iedere dinsdag van 3 /4 t/m 23/10 Alle hoogtepunten van Italië in één fantastische rondreis! Vanaf Rotterdam vliegen we naar Rome, waar onze Grand Tour u allereerst meeneemt naar het veelbezongen Napels en het bedol ven Pompei. Via Tivoli en Bolsena rijden we naar het bedevaartsoord Assisi, de stad van de heili ge Franciscus. Na het hooggelegen Perugia door naar Ravenna, eens de hoofdstad van het West- Romeinse Rijk. Ook het belastingvrije ministaatje San Marino staat op het programma, net zoals het prachtige Venetië! Eenmaal in Toscane staan we uiteraard stil bij de steden Florence, Lucca en Pisa, maar ook Siena wordt niet overgeslagen. We eindigen tenslotte in het onnavolgbare Rome! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen, 12 x ontbijt en diner Reisnummer EZ 24.016, zie www.kras.nl/24016 "kijk voor pi ljs/actievoorwaarden op kras nl waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900 9697 Met o.a. Rome, Orvieto, Perugia en Assisi Super verzorgd! 8-daagse vlieg-/rondreis Italië Met o.a. Taormina, Palermo, Agrigento en Syracuse Scherp geprijsd! 8-daagse vlieg-/rondreis Italië Met o.a. Pompei, Sorrento, Napels, Caserta en Lecce Nergens voordeliger! 15-daagse vlieg-/rondreis Italië Met o.a. IMapels, Pompei, Florence, Rome en Venetië Ml V Exclusief bij KRAS! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6