Ouderen eisen meer actie van politie Veertien hectare nieuwe natuur langs Havenkanaal in Zierikzee Verzet tegen sloop schuilbunkertje Hoge concentraties broom in oostelijk deel Westerschelde INCLUSIEF ALLE DESIGN MONTUREN B PZC Woensdag 14 februari 2007 29 Niet optreden tegen hangjongeren zit veel Oost-Souburgers hoog. door Emile Calon OOST-SOUBURG - De Oost-Souburg- se ouderen willen dat de politie veel meer zichtbaar aanwezig is. En ze willen dat hun meldingen over misstanden serieus worden genomen. Niet alleen opslaan in de compu ter maar ook daadwerkelijk actie ondernemen, verzuchtte gister middag een van de aanwezigen tij dens een themamiddag van de ouderenbond ANBO over crimina liteit. Brigadier K. Schuit werd tijdens zijn voordracht over preventie ge confronteerd met tal van klachten. Variërend van brieven waarop nooit een reactie komt van de poli tie tot en met meldingen waarop niet wordt gereageerd. Met name het 'niet of laks optreden tegen hangjongeren' zit de Oost-Sou- burgse ouderen hoog. Zo klagen de bewoners van de flats Wilgen hof en Berkenhof al tijden over jongeren die in en voor hun portie ken hangen. „Maar daar gebeurt niets mee", kreeg Schuit als ver wijt te horen. Ook zouden volgens verschillende andere sprekers 'be kende groepjes jongeren' een soort van terreur uitoefenen. „Ze blokke ren garages waardoor de eigenaars niet kunnen parkeren." De ouderen hebben warme herin neringen aan de tijd van de veld wachter en de eigen wijkagent. Dat was de tijd dat ze elke dag de politie zagen. Nu gaan er volgens hen dagen voorbij zonder dat ze een geüniformeerd iemand zien. Schuit stelde dat de politie priori teiten moet stellen. Dat het met de 'Jongeren blokkeren garages waardoor de eigenaars er niet kunnen parkeren' beperkte bezetting niet mogelijk is om hele dagen een agent door Oost-Souburg te laten lopen of fiet sen. Hij verzekerde echter dat als het nodig is, de politie komt. „Als het dringend is komen we snel. Als het niet dringend is wat later. Maar we komen. We nemen con tact op." Die uitspraak ontlokte bij een aantal ouderen een wat scham per gelach op. Schuit hield de ouderen ook voor om voorzichtig te zijn met kost baarheden. Ze niet opbergen op de bekende plekken zoals het nachtkastje. Ook raadde hij aan toch vooral geen vreemden bin nen te laten en de sleutel niet on der de mat te verstoppen. VLISSINGEN - Kees Barten uit Vlissin- park. De eigenaar wil het slopen, gen maakt bezwaar tegen de sloop maar volgens Barten gaat het om van een 'vergeten' schuilbunkertje een stukje erfgoed, achter zijn huis aan het Bellamy- foto Lex de Meester door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De bodem in het oosten van de Westerschelde be vat een zeer hoog gehalte broom- houdende vlamvertragers. De con centraties behoren tot de hoogste die in Europa bekend zijn. Dit blijkt uit een notitie van het dagelijks provinciebestuur. In een brief aan de Internationale Schel- decommissie is aandacht gevraagd voor de situatie. Waar de vlamvertragers precies vandaan komen, is niet duidelijk. Enkele jaren geleden brandde bij Antwerpen een loods af waarin vlamvertragers waren opgeslagen. Het bluswater kwam in de Schel de terecht. Langs de Vlaamse Zee- schelde staan tapijtfabrieken die broomhoudende stoffen verwer ken. Richting Noordzee nemen de ge haltes af. Uit onderzoek van het Rijksinstituur Kust en Zee blijkt dat de broomhoudende vlamver tragers zowel in het slik als in plan ten en dieren aanwezig zijn. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Een veertien hectare groot gebied langs het Havenka naal in Zierikzee gaat op de schop. In het kader van natuurontwikke lingsplan Tureluur wordt wat nu nog in gebruik is als landbouw grond omgevormd tot natuurge bied. Het gebied in kwestie staat bij de Dienst Landelijk Gebied (DLG) te boek als 'deelgebied 13' en vormt het sluitstuk van het herinrich tingsplan voor de zuidkust van Schouwen. Enkele jaren geleden is volgens dat plan begonnen met het omtoveren van het boerenland in de Prunjepolder tot natuurge bied. Een gebied dat zeer in trek is bij kustbroedvogels en waar zich inmiddels al een omvangrijke zilte vegetatie heeft ontwikkeld. Nadat de klus in de Prunje was geklaard staken de graafmachines de weg over en werd het gebied begrensd door Hoosjesweg, Inlaagweg, Boo- gerdweg en N59 onder handen ge nomen en vandaar gaat het langs de zuidkust verder richting Zierik zee. Daar wordt in het gebied rond de Steenovenseweg, vlakbij de Gal gepolder - ook wel de Zuidhoekin- lagen genoemd - de kroon op het werk wordt gezet. Het is de bedoeling dat de strook grond langs het Havenkanaal deels ontgraven wordt. „Het moet nat ter worden", zegt Brechje van Gils van de Dienst Landelijk Gebied. De grond in kwestie is eigendom van Vereniging Natuurmonumen ten, maar wordt nu nog gebruikt voor landbouwdoeleinden. „Het wordt per jaar verpacht en de ge bruikers weten dat het gebruik ein dig is", aldus Van Gils. In het ge bied staan twee boerderijen en die mogen ook gewoon blijven staan. Intocht Sint kost meer geld dan was verwacht MIDDELBURG - De intocht van Sin terklaas in Middelburg was bijna twee keer zo duur als verwacht. De tocht - mét de officiële Sinter klaas en mét een televisieuitzen ding - kostte uiteindelijk 150.000 euro. De raad had rekening gehou den met 85.000 euro. Vooral de ve^- le dranghekken kostten veel geld. Gemeente wil oude graven in Burgh slopen BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Schouwen-Duiveland wil in 2008 een deel van de graven op de oude begraafplaats in Burgh ruimen. De reden is een gebrek aan mogelijk heden om de begraafplaats uit te breiden. Het gaat om 29 algemene graven van voor 1945. Alarmnummer van het waterschap werkt wel MIDDELBURG - Het alarmnummer van Waterschap Zeeuwse Eilan den is bereikbaar en wie het belt krijgt ook de juiste mensen aan de lijn. Volgens het waterschap is uit onderzoek gebleken dat bestuurs lid M. Janse de alarmcentrale in Amsterdam aan de lijn heeft gekre gen. Dat is ook de bedoeling. Carnavalswagens in Sas zijn allemaal veilig SAS VAN GENT - De carnavalswa gens uit Sas van Gent zijn allemaal verzekerd en veilig bevonden. Dat meldt J. Vinke van de Sasse carna valsstichting De Ventjes. Verzeke raar Rialto zei vorige week dat steeds vaker ongekeurde en onveili ge sloopauto's worden gebruikt. Sed or DeA*d RdloI> Ralph Lauren EYEWEAR 2 VOOR! (rillen voorde prijs van I. Kies elke 2"' bril met een montuur van dezelfde dezelfde PENTAX standaard enkelvoudige of varifocale glazen. I heeft n vanaf slechts 99.-. Specsavers accepteert bovendien de vergoedingen aars. Heeft u bijvoorbeeld recht op 100.- vergoeding, dan kunt u dit met ons unieke 2 voor 1 aanbod. I' heeft dan twee brillen vanaf 0.-! jecsavers Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 - 64 22 60 nontuur v a 169.- met gratis PENTAX standaard enkelvoudige ot met PENTAX standaard Dit aanbod geldt voor één persoon. Niet geldig in combinatie met andere oonbiedingen. n montuur v.a. 99 - of een desigr i glasopties gelden vaste toesloge Idt bij aankoop vc en v.a 79.-. Voor,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69