Het is lastig huurders te vinden voor een gebouw dat op maat is gemaakt Ziekenhuis let beter op ondervoeding Aan alle bewoners van 's-Gravenpolder en omgeving Ons onderhoud vraagt even uw aandacht: B PZC Woensdag 14 februari 2007 27 De kantoren boven het NS-station staan al ruim een jaar leeg, Eigenaar TNT Real Estate heeft nog geen serieuze koper gevonden. foto Willem Mieras Leegstaande panden trekken laatste tijd nieuwe huurders. door Lilian Dominicus GOES - De kantorenmarkt in Goes lijkt weer in beweging. Voor wie bedrijfsruimte zoekt, is er nog wel genoeg keuze. Maar panden die langere tijd leeg hebben gestaan trekken langzamerhand nieuwe huurders. Dat geldt overigens niet overal. Zo staat het stationsgebouw in Goes al een jaar te koop. Om de ruim 1600 vierkante meter aan kantoorruimte te behoeden voor verloedering, heeft eigenaar TNT Real Estate gezorgd voor huurder die het pand tijdelijk bewonen. Er heeft zich nog geen serieuze koper gemeld voor het verouderde pand. „Als het niet verkoopt, zoeken we naar andere mogelijkheden", aldus woordvoerder C. Havinga. Het huidige pand werd in 1982 ge bouwd als vervanging van het oude stationsgebouw uit 1868. Het is van de hand van architect Koen van der Gaast. Ander verhaal is lie de France, het markante gebouw met het groene koperen dak. Het pand is nu voor circa 70 procent gevuld, schat een woordvoerder van Faasse 8c Fer- mont. De makelaar coördineert samen met Sinke Komejan de verhuur van het kantorenpand. Het bouw werk aan de entree van Goes stond lange tijd bijna leeg. Nu is de bovenkant helemaal ingevuld. Bouwfonds zit op de tweede ver dieping en ook de derde verdie ping heeft huurders. Abab Accoun tants, op de begane grond, zat al langer in het gebouw. Het is wel trekken om nieuwe huurders te vinden, beaamt J. Visser, vastgoed adviseur van Sinke Komejan. „Er is best wel leegstand. Het aanbod is vrij constant, de prijzen worden 'De Joachimikade is een unieke locatie met uitzicht over de historische haven' niet lager", zegt hij. „Maar aan de andere kant: de prijzen in het Sta tionspark liggen hoger. Ile de Fran ce ligt in het midden van het cen trum, althans voor bedrijven. Het ligt centraal op de weg naar Mid delburg, Antwerpen, Gent, Bergen op Zoom en Rotterdam." Hij schetst het probleem van de markt van bestaande kantoorpan den. Een nieuw kantoorgebouw wordt meestal op maat gemaakt, maar als het bedrijf dat erin zit om wat voor reden dan ook vertrekt, dan is het moeilijk nieuwe huur ders te vinden. „Er zijn op zich genoeg kandida ten, maar het moet ook passen. Ile de France is best groot, het gaat pas vanaf 260 a 270 vierkante me ter. Dat is veel." Een kleiner pandje aan de Joachi mikade, de Strafgevangenis, stond ook langere tijd deels leeg. Maar in middels is de ruimte alweer voor de helft ingevuld. Visser: „De Joachimikade is een unieke locatie. Je hebt er uitzicht over de historische haven van Goes. Het zit in de binnenstad. En er kan al gehuurd worden vanaf 150 vierkante meter." Lievensberg houdt eetpatroon patiënten beter in de gaten. door Astrid van den Hoek BERGEN OP ZOOM - Het Lievens- berg ziekenhuis in Bergen op Zoom pakt ondervoeding bij pa tiënten aan. Door strenger toezicht te houden op het eetpatroon kan ondervoe ding eerder herkend, behandeld en voorkomen worden. Bij opname wordt onderzocht in hoeverre een patiënt het riscio loopt om ondervoed te raken. Daarna wordt er in de gaten ge houden of de patiënt wel voldoen de voedingsstoffen binnenkrijgt. Diëtisten, voedingsassistenten, ver pleegkundigen en medisch specia listen werken hierbij samen. Om te herstellen van een ziekte of operatie zijn voldoende energie en voedingsstoffen nodig. Het pro bleem is dat de eetlust van een pa tiënt vaak vermindert tijdens de ziekenhuisopname. Het Bergse ziekenhuis komt daar om met een broodbuffetwagen. Pa tiënten kunnen de hele dag ge bruik maken van de gekoelde etenswaren en hoeven niet meer lang van tevoren hun maaltijdkeu ze te maken. Hierdoor kunnen ze, net als thuis, eten wanneer ze zin hebben. Dat verkleint het gevoel in een zieken huis te liggen. De eedust van de pa tiënten neemt daardoor toe, zo hoopt het ziekenhuis. In maart beginnen de geriatrische afdeling en de afdeling vaatchiru- gie met het project Ondervoeding. Aan het eind van dit jaar moeten alle afdelingen van het Lievens berg met de methode werken. Het ondervoedingsproject is opge zet naar aanleiding van een onder zoek waaruit blijkt dat 25 tot 40 procent van de patiënten in Neder landse ziekenhuizen ondervoed is. Slechts de helft van hen wordt be handeld. Ondervoeding kan onder meer lei den tot slechte wondgenezing, complicaties en grotere kans op doorligwonden. Uit onderzoek blijkt dat 25 tot 40 procent van de patiënten in een Nederlands ziekenhuis onder voed is. Slechts de helft daarvan wordt behandeld. 'ides DELTA levert in Zeeland Evides Water. van maandag 5 februari tot en met vrijdag 23 februari 2007 Op bovenstaande dagen gaat DELTA N.V. onderhoudswerkzaamheden verrichten ins-Gravenpolder en omgeving. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. Ook kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan normaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele-minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Informatie Wij informeren u over het juiste tijdstip van de werkzaamheden via een huis-aan-huis-bericht. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Klantenservice via het gratis nummer: 0800-5150 of op internet http://www.delta.nl/ e-mail: info@delta.nl |f DELTA N.V. aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67