L Viaduct Deltaweg snel noodzakelijk Klimaat slecht in gemeentehuis Borsele stelt paal en perk aan aquacultuur in buitengebied Twee keer dansen voor Warchild 26 Woensdag 14 februari 2007 PZC Maquettes van het gemeentehuis in Heinkenszand: links de bestaande toe stand; rechts de voorgestelde uitbreiding met brede overkapping. Borsele staat voor miljoeneninvestering in Heinkenszand. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - „Zo kan het niet langer." Jaap Gelok, burgemeester van Borsele, heeft het over de be huizing van zijn gemeente, over het gemeentehuis aan de Steneva- te in Heinkenszand. In 1973 bij de opening een modern, ruim opge zet gebouw; anno 2007 ouderwets en veel te klein. „Weet je", vertelt Gelok uit de overlevering, „bij de ingebruikna me is een deel nog verhuurd." In de bijna 35 jaar die sindsdien zijn verstreken, hebben gemeenten meer te doen gekregen. De wereld is ingewikkelder geworden, er zijn meer regels gekomen en de rijks overheid heeft veel taken overge dragen aan gemeenten. Met als ge volg dat het aantal gemeente-me dewerkers is gegroeid, ook in Bor sele. Gelok: „Alle ruimtes zijn be zet voor werkplekken. Zelfs de oude trouwzaal en vergaderruim tes. Overleggen vinden in hoekjes op de gang plaats. Er is geen priva cy." Een bijkomend probleem is de kli- pw Privacy is ver te zoeken in het be- staande gemeentehuis in Hein kenszand. Overleggen vinden noodgedwongen in hoekjes op de gang plaats. maatbeheersing. Vier, vijf weken in het jaar loopt de temperatuur zo hoog op dat er volgens wettelij ke normen niet meer gewerkt mag worden, dat het te warm is. Gelok concludeert stellig: „Er zal dus iets moeten gebeuren." Klunder Architecten uit Rotter dam is in de arm genomen om een plan te maken. Drie modellen zijn eruit gerold: complete nieuw bouw; uitbreiding en verbouwing met plaatsing van een bredere kap over het bestaande pand; of: uit breiding en verbouwing met een extra etage. De kosten lopen vol gens eerste schattingen uiteen van ruim 11 miljoen euro tot zo'n 7,5 miljoen euro. Het college van B en W heeft een voorkeur voor de goedkoopste oplossing: Uitbrei ding en verbouwing met een bre de kap. „Dat is ook het mooist", vindt Gelok. Of de Borselse raad daar net zo over denkt, zal op 15 maart blij ken. Het plan wordt vervolgens uit gewerkt, inclusief een tijdschema. Gelok zegt daar nog niks over, we tend dat investeren in een gemeen tehuis altijd gevoelig is. Ook in Borsele, waar nog vers in het ge heugen ligt dat jaren geleden vlak bij het gemeentehuis een oude boerderij tot raadsboerderij is om gebouwd. Om ruimte te winnen. Gelok kent die geschiedenis, maar: „Wie hier ooit is geweest, zal moe ten toegeven dat dit gebouw niet meer van deze tijd is." Wolphaartsdijkenaar heeft idee voor betere doorstroming verkeer. door Frank Balkenende WOLPHAARTSDIJK - Het verkeer op de Deltaweg tussen Goes en Noord-Beveland stroomt 's zo mers slecht door. Het probleem is bekend, maar er is voorlopig geen geld voor een oplossing. Toch pleit A. Eggebeen uit Wolphaartsdijk voor een snelle aanleg van een on gelijkvloerse kruising bij de Lange- weg-Deltaweg. „Het lijkt me tot nu toe de beste oplossing, zowel voor het recreatieverkeer als voor Roode Wijk." Eggebeen, uitvoerder in de bouw, bestudeert het verkeersprobleem al jaren. De Deltaweg (N256) zit 's zomers behoorlijk vol met toeris ten. Als het verkeerslicht bij de Langeweg op rood springt, staan de auto's soms tot op snelweg A58 in de file. Dat wordt alleen maar Reimerswaal krijgt jongerenwerker kruiningen - Reimerswaal krijgt een jongerenwerker. Het is voor het eerst dat er in de gemeente één wordt aangesteld. Reimers waal heeft al een kandidaat op het oog. De jongerenwerker moet een schakel vormen tussen de gemeen te en de jeugd. Door onder meer het organiseren van activiteiten moet overlast worden voorkomen. De jongerenwerker begint waar schijnlijk per 1 april. VV Kapelle houdt bazaar in De Vroone kapelle - Voetbalvereniging Kapel le houdt zaterdag voor de tweeën dertigste keer de jaarlijkse bazaar in De Vroone in Kapelle. Sjoelen, darten, schieten, balrollen, bus gooien, het kan allemaal. Het rad van avontuur draait constant. Vele door Kapelse winkeliers gesponsor de prijzen zijn te winnen. De ba zaar is open van 13.30 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 23.00 uur. erger als Goes de wijk Waterstad (1500 woningen) ontwikkelt. „Dan krijg je veel meer verkeersbe wegingen via Wilhelminadorp naar het kruispunt Deltaweg-Lan- geweg. Het verkeer loopt daardoor nog sneller vast." De gemeente Goes ziet die bui al langer hangen. Wethouder M. Die- leman pleitte vorig jaar al voor aan pak van de Deltaweg, met name de kruispunten. Hij schreef gede puteerde A. Poppelaars een brand brief als reactie op de brede ge- biedsvisie Zuid-Beveland. In die vi sie krijgt de aanpak van de Delta weg geen voorrang. De provincie verwacht dat de aanleg van de Zoomweg-Noord (A4) bij Bergen op Zoom de Midden-Zeeland-rou- te over de eiland zal ontlasten. Wolphaartsdijkenaar Eggebeen denkt dat een viaduct bij de Lan geweg en een verkeersplein bij de Zandkreekdam de problemen op de Deltaweg oplossen. Naam voor toekomstig plein Yerseke-West KRUININGEN - Moerplein. Zo gaat het toekomstige plein tussen het zorgcentrum en het multifunctio neel centrum in het project Yerse- ke-West heten. De gemeente Reimerswaal heeft die naam gekozen omdat het plein een schakel wordt tussen de be bouwing en het natuurgebied Yer- seke Moer. Het Moerplein zal een mooi uitzicht op dit natuurgebied bieden. Jongerenraad gunt theatergroep subsidie SINT-MAARTENSDIJK - De jongeren- raad adviseert burgemeester en wethouders van Tholen om 750 eu ro subsidie toe te kennen aan de Theatergroep Sint-Maartensdijk. Het jeugdgezelschap, dat momen teel in de huiskamer repeteert voor de musical Grease, wil met het geld onder meer stukken aan kopen en een betere oefenruimte afhuren. Goes is daarvan allerminst over tuigd. Ook Eggebeen niet. „Ik zie dagelijks hoeveel vrachtwagens daar rijden. Zelfs sluipende chauf feurs die over de Aardebolleweg naar het Veerse Meer rijden." Eggebeen propageert daarom de aanleg van een viaduct, zodat het verkeer over de Deltaweg lekker doorstroomt. Om inwoners van Wilhelminadorp en de buurt schap Roode Wijk niet kilometers te laten omrijden, bevat zijn plan de aanleg van een verkeersplein vlak ten zuiden van de Zandkreek dam. Vanaf dat plein tekent hij een kaarsrechte aansluiting op de Aar debolleweg. Een beter alternatief voor de rondweg die het water schap en gemeente voorbereiden via de Langeweg. Kwistenburg en Aardebolleweg, denkt Eggebeen. Landbouwverkeer blijft op huidige wegen rijden. Een dure oplossing, erkent hij, maar op de lange duur 'de beste'. Jongeren uit Schore komen aan zet schore - Jongeren uit Schore moe ten maar eens vertellen wat ze in hun dorp willen. Volgende week woensdag kunnen ze hun hart luchten op een bijeenkomst van de gemeente Kapelle en stichting Jeugdwerk Kapelle in het dorps huis. Ook oudere bewoners zijn welkom, vanaf 20.00 uur, om mee te praten over speelterreintjes, jeugdactiviteiten en de jongeren- ontmoetingsplek (jop). Wrakken: schroot of cultureel erfgoed colijnsplaat - Zijn scheepswrak ken schroot of cultureel erfgoed? Fred Groen van wrakduikstichting De Roompot probeert vanavond die vraag te beantwoorden op een themabijeenkomst van stichting Promotie Colijnsplaat-Kats in de Colijnsplaatse vismijn. Aanvang 18.00 uur met vismaaltijd, de le zing is om 20.00 uur. Kosten 12,50 euro, aanmelden 0113-69.55.54. JSfoto pdaiiiP Bij een bijzondere dag hoort een bijzondere trouw datum 20-07-2007 Op deze dag ontvangt u 5 extra vergrotingen in de maat 20x28. Neem deze advertentie mee. Ook in andere maanden hebben we leuke acties. Informeer naar onze redelijke prijzen. tel 0113572518 www.fotodelzenne.com goes - Het evenement Dans voor Warchild vindt aanstaande vrijdag twee keer plaats in de Grote of Ma ria Magdalenakerk in Goes. Met het festijn willen Jean-Paul Polfliet (16) en Wim den Toom (18) geld ophalen voor Warchild. Ze nodigden alle basisscholen in de gemeente GoeS uit om te ko men dansen om 13.00 uur, maar bijna allemaal hadden ze al iets te doen. Om die reden vindt het eve nement om 15.45 uur nogmaals plaats. Alle jongeren die het leuk vinden om te dansen zijn welkom. De entree bedraagt één euro. Kleinschalige initiatieven blijven mogelijk door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Borsele stelt in het buitengebied paal en perk aan nieuwe initiatieven voor aquacul tuur, zoals het kweken van vis of wormen en het telen van lamsoor of zeekraal. Dit blijkt uit het gisteren door het college van B en W goedgekeurde ontwerp-bestemmingsplan Bor- sels Buiten. Borsele wil wel ruimte bieden aan ondernemers die wil len investeren in aquacultuur. De provincie wil deze bedrijfstak ten slotte niet voor niets stimuleren als nieuwe motor voor de Zeeuw se economie. Grootschalige projecten binnen de eigen grenzen zien B en W van Borsele echter niet zitten. Een wor menkwekerij van bruto dertig hec tare, zoals het Goese bedrijf Topsy Baits in de Kapelse Willem Anna- polder wil beginnen, maakt in Bor sele geen kans. Aquacultuurprojec- ten worden in Borsele bijna net zo behandeld als intensieve veehoude- 1^ Nieuw ontwerp-bestemmings- plan voor Borsels platteland moet landbouwers de ruimte bie den en bewoners voldoende rechtszekerheid. rij. De tegemoetkoming richting aquacultuur is dat er per bedrijf één of drie hectare kweekbassin mag komen. Hoofdpunten van het ontwerp-be stemmingsplan Borsels Buiten zijn het platteland vitaal houden en de bewoners rechtszekerheid bieden. Zo kunnen fruittelers vooruit met het vrijgeven van regenkappen en hagelnetten. Wie hobbyvee houdt, mag een stal bouwen van 25 vier kante meter. Twee extra woningen maken in oeroude boerenschuren wordt mogelijk. Minicampings mo gen onder voorwaarden van 15 naar 25 plaatsen. Borsels Buiten komt na inspraak eind juni in de gemeenteraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 66