PZC Snuffelmarkt Goes sneuvelt .LANDEN-THOLEN 11 12/13 Dorpshuis Kats breidt uit Waterschap verstevigt waterkanten Peer Woensdag 14 februari 2007Reageren? reactie@pzc.nl Kinderen maken kennis met blaasmuziek Hogere zee en lagere bodem: nadenken over andere kustverdediging Promotiestichting en horeca sturen gemeente protestbrieven. door Frank Balkenende GOES - De snuffelmarkt, tweede pinksterdag vaste prik op de Grote Markt in Goes, sneuvelt dit jaar door het stringente koopzondagen- beleid van de gemeente. Organisa tor P. Moens krijgt geen onthef fing. Hij, de horeca en de Stichting Goes Promotie zijn zwaar teleurge steld. Moens, Goes Promotie en de lokale afdeling van Koninklijke Ho reca Nederland hebben het ge meentebestuur protestbrieven ge stuurd. „Dit evenement besteden we al jaren uit en nu vervalt ook de ontheffing voor tweede pink sterdag, terwijl de snuffelmarkt vijf- tot achtduizend mensen trekt. Goes Promotie moet ervoor zorgen dat de stad bruist, maar met dit gemeentelijk beleid lukt dat niet", zegt coördinator A. Schuurbiers van de Stichting Goes Promotie. Ook de horeca is geïrriteerd, want zonder snuffelmarkt komen er tweede pinksterdag minder men sen naar de stad. Dat scheelt een hoop omzet. „Een lege markt op hoogtijdagen? Dat kan toch niet. De gemeente heeft de markt autovrij gemaakt en nu mag er geen snuffelmarkt plaatsvinden. Goes Promotie en de horeca proberen de stad juist te laten leven, maar door het huidige gemeentelijk beleid wordt dat ern stig bemoeilijkt", reageert voorzit ter M. Moison van de Goese hore ca. Het probleem is dat de gemeente Goes op dit moment maximaal vier koopzondagen toestaat. Mor gen praat de gemeenteraad over uitbreiding met nog eens vier, on der de voorwaarde dat onderne mers (lêes: middenstand) die aan vragen voor speciale evenemen ten. De snuffelmarkt die Moens van evenementbureau Zuid-West-Ne derland al jaren op de Grote Markt zet, wordt beschouwd als am bulante handel waarvoor een koopzondag moet worden aan gevraagd. Die zijn echter al verge ven voor dit jaar. Dus krijgt de markt met 140 kramen geen ont heffing. Moens: „In het verleden hadden we ook een rommelmarkt op He melvaartsdag, maar daar krijg ik al jaren geen ontheffing meer voor. En nu dit. Het is zo kinderachtig." Het koopzondagenbeleid in Goes betekent het einde van de snuf felmarkt op tweede pinksterdag. Horeca en Goes Promotie protes teren daar fel tegen. Goes Promotie werpt in haar be zwaarschrift tegen dat de snuffel markt moet worden gezien als een evenement en daarom moet wor den toegestaan. Schuurbiers: „Een bijkomstigheid is dat als de markt niet doorgaat, wij een ander evenement moeten neerzetten, want een lege markt op tweede pinksterdag kan niet. Maar dat kost wel geld en ons bud get is al niet royaal." WD-raadslid D. van de Velde stelt morgen in de vergadering van gemeenteraad vragen over de kwestie. Wethouder S. van 't Westeinde (WD, economie en cultuur) kon gisteren niet reageren. Met pensioen Wij geven u de helft cadeau! door Astrid van den Hoek KATS - Dorpshuis De Vriendschap in Kats wordt uitgebreid. De ge meente Noord-Beveland wil in het pand ruimte maken voor bui tenschoolse opvang. Aan de achterzijde komt een extra opslagruimte. De Vriendschap gaat ook flink schuiven met de in deling binnen, zodat de peuter speelzaal een betere plek in het dorpshuis krijgt. „Het dorpshuis is al zon dertig jaar oud, dus we moeten het wat aanpassen aan de eisen van deze tijd", zegt B. Melis van de gemeen te Noord-Beveland. De uitbreiding van het Katse dorpshuis moet voor de zomerva kantie klaar zijn. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. I het alfabet van Zeeland MIDDELBURG - De zeedijken verke ren na het groot onderhoud van de laatste jaren in prima staat, maar de havenhoofden, kribben en kreukelbermen kunnen nog wel een opknapbeurt gebruiken. Waterschap Zeeuwse Eilanden is daarmee nu begonnen om de vei ligheid van het gebied erachter te waarborgen. Als eerste wordt de Brilletjesdijk bij Ovezande versterkt. Het water in de Brilletjes zorgt voor afkal ving van de dijkteen. Dat tast de stabiliteit van de dijk aan. Ook de weg die erop ligt, vertoont daar door scheuren. Als versterking wordt breuksteen op een kunst stof filterdoek gelegd. Na de Brilletjesdijk zijn de kreukel bermen langs de Westerschelde aan de beurt. Vervolgens wordt op de Westelijke Kanaaldijk in Stave- nisse een onderhoudsweg aange legd. De glooiing van de nol bij Rammekens en de sluis bij de Val- le bij Colijnsplaat zijn daarna aan de beurt. Bij de sluis komt een damwand om de oever tegen te houden. Alle werkzaamheden wor den in opdracht van het water schap uitgevoerd door aannemer Van de Biggelaat uit Kerkdriel. Het werk moet op 15 juni klaar zijn. Z££DwsS2!ZZ2!X!3iH Tip? redactie@pzc.nl Pijnlijk foutje voor een bestuur der die bijna vier jaar landbouw- gedeputeerde is. Toine Poppe- laars had het deze week voor een gezelschap fruittelers over steun van de provincie om de afzet van de Conference-appel te stimule ren. „Pst", werd hij vriendelijk ge corrigeerd, „de Conference is geen appel maar een peer." De gedeputeerde schaamde zich diep, maar de fruittelers tilden niet zwaar aan zijn verspreking. Ze vonden hem wel een toffe peer. GOES - De Goese homeopathisch huisarts J. Bou- aan de Kloetingseweg. Pogingen om de oud-dok man is met pensioen. Dat staat te lezen op een ter te vragen naar de achterliggende gedachte aan de vlaggenmast bevestigd bord in de tuin van deze even slimme als opmerkelijke manier van de - inmiddels - verkochte woning/praktijk om te laten weten dat mensen niet meer bij hem terechtkunnen, leverden gisteren niets op. Ook op zijn voicemail geeft Bouman aan met pen sioen te zijn, een boodschap inspreken is niet mo gelijk. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65