Zeeuwse Nachtwacht Natuur- en landschapscampings pleiten voor gelijke behandeling van kampeerbedrijven S PZC Woensdag 14 februari 2007 2 7 In de stads- en commerciewerf van de Museumhaven Zeeland werkt een groepje trouwe vrijwilligers aan de laatste fase van de restauratie van de ARM 17, de oudste Zeeuwse hoogaars. foto Dirk-Jan Gjeltema Gemeente gaat met kampeernota op stoel zitten van ondernemer. door Esme Soesman ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland moet in de Kam peernota geen onderscheid maken tussen reguliere en niet-reguliere kampeerbedrijven. Eigenaren van deze laatste categorie campings vre zen dat hun bedrijven door dat stempel in hun ontwikkeling wor den belemmerd. „Recreatie is voor ons een serieuze zaak, waaruit het inkomen ge haald moet worden", aldus vier Schouwen-Duivelandse camping- boeren in een brief aan de gemeen teraad. Daarmee lopen zij vooruit op de discussie die in maart op nieuw over de nota kamperen ge voerd zal worden. Het gaat om de eigenaren van natuurcamping Ag- ri-Nova, landschapscampings de Zonnehoeve en Kijkuit in Zonne- maire en Recreatieboerderij Van Langeraad in Kerkwerve. Stuk voor stuk bijzondere bedrij ven met veel groen en ruimte, die evenveel kansen moeten krijgen als reguliere campings, menen de betrokkenen. Dat gebeurt niet als deze ondernemingen onder de noemer niet-regulier worden ge schaard, vrezen zij. Deze betite ling, door de gemeente gebruikt om bedrijven te duiden die recrea tie als neventak van het bedrijf hebben, zou een volwaardige ont wikkeling van deze campings wei eens in de weg kunnen staan. Het viertal vindt daarnaast dat de Kampeernota alleen in hoofdlij nen het beleid moet uitzetten, waarna het aan de ondernemers zelf is geboden mogelijkheden al dan niet aan te grijpen. „De markt werking zal zijn werk doen en u zult zien dat er echt niet van alles De eigenaren van landschaps-, boerenbos- en natuurcamping willen als regulier bedrijf worden aangemerkt om tot volle was dom te kunnen komen. hetzelfde komt". Ondernemers zul len namelijk iets speciaals moeten bieden om klanten aan zich te bin den. De ondernemers pleiten er dan ook voor dat er grote vrijheid komt ten aanzien van het soort kampeermiddelen dat geplaatst kan worden. De maximale afme ting van kampeermiddelen moet - met het oog op steeds groter word ende voorzieningen - realistisch zijn. Verder zou het aan onderne mers zelf moeten zijn of ze al dan niet hun slagbomen in de winter omhoog zetten. Mits zij voldoen aan eisen die worden gesteld aan voorzieningen en landschappelijke inpassing. Dat laatste zien de on dernemers als 'must'. Wrakken: schroot of cultureel erfgoed COLIJNSPLAAT - Zijn scheepswrak ken schroot of is het nu juist cultu reel erfgoed? Fred Groen van wrakduikstichting De Roompot probeert vanavond die vraag te beantwoorden op een themabijeenkomst van stichting Promotie Colijnsplaat-Kats in de Colijnsplaatse vismijn. De bijeenkomt begint om 18.00 uur met een vismaaltijd. De lezing start om 20.00 uur. Kosten 12,50 euro, aanmelden via 0113-695554- Strao in Scharendijke voor dertigste keer SCHARENDIJKE - Een jubileumjaar voor Strao in Scharendijke. Het Schouwse evenement vindt daar op 10 maart voor de dertigste keer plaats. Om twaalf uur verzamelen de ver sierde paarden op het Zwarte Plein, gevolgd door de strandrit en het voeten wassen aan de Brou- wersdam. Na het ringsteken in de Dorpsstraat is er een optocht on der leiding van muziekvereniging Nut en Uitspanning. Uitbreiding busvervoer naar Airport Rotterdam ZIERIKZEE - Het openbaar vervoer van en naar Airport Rotterdam wordt uitgebreid. Gemiddeld eens per tien minuten vertrekt een bus van het centraal station in de ha venstad naar de terminal van het vliegveld. Reizigers die met de eer ste vlucht om 7.00 uur vanaf het vliegveld moeten vertrekken kun nen vanaf 4 maart ook met het openbaar vervoer. De dienstrege ling is uitgebreid op verzoek van reisorganisaties en klanten. Gemeente wil overleg met horeca Zierikzee ZIERIKZEE - De gemeente wil struc tureel overleg hebben de horeca van Zierikzee. „Wij willen hier veel tijd in steken", zegt burge meester J. Asselbergs. „Het werkt in Renesse erg goed en daarom willen we proberen om in Zierik zee ook goede afspraken te ma ken." De horeca in Renesse en het gemeentebestuur hebben sinds enige tijd structureel overleg. Dat heeft onder meer geleid tot een nauwe samenwerking in het sus- team, een team beveiligers dat er in de zomer op toeziet dat jonge ren na horecabezoek geen vernie lingen plegen. Oecumenische gelegenheidscantorij BURGH-HAAMSTEDE - Voor de litur gie tijdens de zogeheten Stille Week voor Pasen oefent in de Schouwse Westhoek een gelegen heidscantorij onder leiding van Willie den Hollander. Belangstellende zangers en zange ressen zijn van harte welkom. De groep repeteert op de maandag avond vanaf 26 februari in gebouw Revasa aan de Kerkstraat 22 in Burgh. De uitvoeringen worden gegeven op vier avonden in de Stille Week van zondag 1 tot en met woensdag 4 april vanaf 19.30 uur in verschil lende kerken in de Westhoek. Voor nadere informatie: telefoon nummer 0111-651988.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61