Zeeland PZC Horeca uurtje langer open SCHOUWEN-DUIVELAND 11 12/13 Team Roparun in touw voor sponsorgeld Carnavalsfeest in Serooskerke Wij geven u de helft cadeau! Peer Uitje naar molen De Graanhalm tijdens Week van de Techniek Kinderen maken kennis met blaasmuziek Hogere zee en lagere bodem: nadenken over andere kustverdediging Woensdag 14 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Kroegen op het eiland sluiten straks allemaal op hetzelfde tijdstip. door Melita Lanting zierikzee - De sluitingstijd voor horecabedrijven op Schou- wen-Duiveland wordt verruimd van 2.00 uur naar 3.00 uur. Zierik- zeese bedrijven die nu nog een nachtvergunning hebben tot 4.00 uur, raken die in 2009 kwijt. Voor alle gelegenheden die niet honderd procent commercieel zijn (sportkantines, dorpshuizen, jeugdsozen etc.) geldt straks een sluitingstijd van 1.00 uur. Tijdens het laatste (extra) ope ningsuur worden geen nieuwe be zoekers meer binnengelaten. Al leen de klanten die voor 2.00 uur al binnen zijn, mogen blijven. Met dit eenrichtingsverkeer (alleen nog naar buiten en niet meer er in) hoopt het gemeentebestuur de overlast van vertrekkende jonge ren wat te verminderen. Tot nu toe stonden alle cafébezoe kers in één keer op straat. Straks zal het wat geleidelijker gaan en daardoor zal de overlast waar schijnlijk ook afnemen. Door alle openingstijden van commerciële horeca in alle kernen gelijk te trek ken, wordt bovendien voorkomen dat jongeren diep in de nacht nog vanuit Renesse of Bruinisse naar Zierikzee trekken om daar het avondje stappen nog verder voort te zetten. Uit de verschillende dis cussiebijeenkomsten die het colle ge heeft georganiseerd over dit on derwerp, bleek dat juist die nachte lijke verplaatsingen van jongeren tussen de kroegen veel ergernis en overlast geven. Bij de horeca bestond al lang de wens om de sluitingstijden wat op te rekken en ook de uitgaande jon geren wilden niets liever. „Maar ook politie en Justitie hebben ons geadviseerd om de sluitingstijden naar 3.00 uur te verruimen", zegt burgemeester J. Asselbergs. „Wel onder de voorwaarde dat we het eenrichtingsverkeer zouden invoe ren." Het college ziet vooralsnog geen reden om de sluitingstijden nog verder op te rekken naar bij voorbeeld 4.00 uur. „De politie kan tot 3.00 uur garanderen dat er voldoende politietoezicht is op het eiland." Voor de dorpshuizen, clubhuizen en sportkantines geldt straks een kortere openingstijd. Tot nu toe moeten zij officieel om 2.00 uur sluiten, maar dat wordt in de nieu we situatie om 1.00 uur. Assel- Op veler verzoek sluiten alle ca- fés op Schouwen-Duiveland straks om 3.00 uur. Het laatste uur mogen stappers alleen naar bergs verwacht niet dat dit tot pro blemen zal leiden. „Met alle res pect, maar een jeugdsoos is ook geen kroeg." Niet-commerciële ho reca kan wel voor bijzondere fees ten en partijen een nachtvergun ning aanvragen. Deze vergunnings mogelijkheid vervalt voor de com merciële horeca. De nieuwe sluitingstijdenregeling moet nog goedgekeurd worden door de gemeenteraad. Asselbergs wil deze zomer gebruiken als proefperiode, om te kijken of de nieuwe regeling werkt. „Cruciaal daarbij is dat het ingestelde een richtingsverkeer voldoet aan de verwachtingen." Na de zomer volgt een evaluatie. Lopers en fietsers goede doel willen record van vorig jaar evenaren. zierikzee - Het team met fietsers en lopers van de gemeente Schou wen-Duiveland voor de Roparun 2007 is druk bezig met het binnen halen van sponsorgelden. De teller reikte vorig jaar tot het re cordbedrag van 45.000 euro. De le den hopen dat resultaat dit jaar ze ker te kunnen evenaren. Het team bestaat dit keer uit acht lopers en zes fietsers. Verder zijn er drie chauffeurs, een fysiothera peut, een teamcaptain en een lid voor de algemene ondersteuning bij betrokken. De Roparun is de langste non stop estafetteloop ter wereld en leidt van Parijs naar Rotterdam. Het belangrijkste doel van dit spor tieve evenement is geld bijeenbren gen voor mensen met kanker. Naast sponsorwerving werkt het regionale team een intensief trai ningsprogramma af om op zater dag 21 april goed voorbereid aan de start te verschijnen. Nelli Cooman, ex-wereldkampioe ne sprint en inwoonster van deze gemeente, zwaait het team uit. BURGH-HAAMSTEDE - Leerlingen van openbare ba sisschool De Kirreweie in Burgh-Haamstede brachten gisteren een bezoek aan korenmolen De Graanhalm. De kinderen werden ontvangen door molenaar Piet-Jan Landegent die hen alles vertelde over de geschiedenis van de molen, over de techniek van het malen en over de stand van de wieken. Het uitje was onderdeel van de Week van de Techniek waar alle groepen van De Kirre weie aan meedoen. Het programma bood ook een gastles over Petrol Chemie. Een vertegen woordiger van Bureau Top kwam vertellen wat zo leuk is aan een technische opleiding. Ook ma ken de leerlingen deze week zelf allerlei techni sche werkstukken. foto Dirk-Jan Gjeltema SEROOSKERKE - Het moet een knalfuif worden voor iederen. Aan de vooravond van het échte carna val houdt de dorpsgemeenschap Serooskerke (Schouwen-Duive land) aanstaande vrijdag haar jaar lijkse feestelijke carnaval disco in het dorpshuis. De inwoners van Serooskerke kun nen hun caranavalskleding alvast uit de kast halen, want een ver kleedpartij is verplicht, zo meldt het bestuur. Roy Kloet zorgt voor de carnavalsmuziek. Daarnaast is er een playbackshow en verschil lende spelletjes. Uiteraard ont breekt een verkiezing voor carna valsprins en -prinses niet. De disco begint om 19.00 uur en duurt tot 21.00 uur. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 023123-1. het alfabet van Zeeland Tip? redactie@pzc.nl Pijnlijk foutje voor een bestuur der die bijna uier jaar landbouw- gedeputeerde is. Toine Poppe- laars had het deze week voor een gezelschap fruittelers over steun van de provincie om de afzet van de Conference-appel te stimule ren. „Pst", werd hij vriendelijk ge corrigeerd, „de Conference is geen appel maar een peer." De gedeputeerde schaamde zich diep, maar de fruittelers tilden niet zwaar aan zijn verspreking. Ze vonden hem wel een toffe peer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59