Sluis' afval niet naar Knokke Nieuwe woonwijk in Hoek is nu bouwrijp in oosten van de Westerschelde Showband Sas krabbelt op PZC Woensdag 14 februari 2007 29 Delta Milieu wil niet van contract met gemeente af. door Frank van Cooten SLUIS - De kans dat het Sluise groente-, fruit- en tuinafval ver werkt gaat worden in de verbran dingsinstallatie net over de grens in Knokke is uitermate klein. De gemeente Sluis is gebonden aan een contract met Delta Milieu dat tot 2017 loopt. Afkopen van dit contract kost de gemeente veel geld, deelde wet houder L. Wille de leden van de raadscommissie ruimte gistera vond mee naar aanleiding van vra gen van L. Flikweert (CDA) en W. Gijsel (Gemeentebelangen). Ge zien de financiële positie van de gemeente lijkt het Wille vrijwel onmogelijk onder dit contract uit te komen. „Ik ga de raad geen worst voorhouden." Vanuit de raad wordt al jaren ge roepen het gft-afval in Knokke te laten verwerken. Dit scheelt aan zienlijk in transportkosten. Raads lid Gijsel zag onlangs nieuwe mo gelijkheden, toen Knokke aangaf over capaciteit te beschikken om het Sluise afval te verwerken. Dit afval wordt nu verwerkt in de installatie in Moerdijk. Delta Mi lieu wil niet van het contract met Sluis af „Delta maakt winst per ton aangeboden gft-afval. Ontbin den van het contract leidt tot fi nancieel nadeel voor Delta. De per spectieven zijn daarom niet gun stig", zei Wille. Delta heeft daarnaast fors geïnves teerd in de overname van het afval van de Zeeuwse gemeenschappelij ke afvalverwerker OLAZ. Delta Mi lieu kocht het contract van OLAZ met Moerdijk af voor 55 miljoen euro. Wille deelde de commissie gistera vond ook mee geen enkel risico te willen nemen met de vaststelling van vogel- en habitatrichtlijnen in Natura 2000. De hele kust van West- Zeeuws-Vlaanderen valt straks onder deze regeling. Nog on duidelijk is tot hoe ver de grens De Sluise raad hoopte dat het gft-afval in Knokke verwerkt zou kunnen worden. Dat is niet haal baar omdat Sluis Delta dan een fikse afkoopsom moet betalen. van beschermd natuurgebied loopt. De grens bij de dijk beperkt het re creatief gebruik van het strand en dat is iets wat Sluis niet wil. „Wel licht maakt het niet uit, maar we willen geen enkel risico nemen. De grens zien we liever bij de laag- waterlijn, zodat activiteiten op het strand kunnen blijven gebeuren. Als recreatiegemeente moeten we natuurlijk blij zijn dat natuurgebie den worden aangewezen maar het mag niet zo zijn dat er straks geen strandhokje meer op het strand mag staan." Brabant kijkt af van Hulster carnaval Hoog gehalte vlamvertragers door Patricia de Ryck HULST - „Het zou echt een bak zijn als een Zeeuws-Vlaams num mer de carnavalskraker van Om roep Brabant zou worden", ver telt Edy van Driel oftewel 'Bennie Hek' lachend. Het nummer 'Solo- naise' dat hij samen met zijn band De Houdoes en blazersen semble de Foxy Horns heeft opge nomen voor het Hulsters carnaval doet het, tot verbazing van de bandleden, ook goed in Noord-Brabant. Bennie Hek De Houdoes spe len in 1999 voor het eerst samen. „Ik zat bij dezelfde studentenver- HOEK - Het uitbreidingsplan Wind- lust in Hoek is bouwrijp gemaakt en wordt nu verder ontwikkeld. Windlust wordt een nieuwe woon wijk aan de Molendreef, die plaats biedt aan ongeveer dertig wonin gen. Nadat alle huizen zijn gebouwd, wordt de woonomgeving definiti- tief afgewerkt. Hieronder valt ook het afvoersys teem van schoon hemelwater. Het eniging als bassist Ries Jacobs en gitarist Jesse Broek. .Toen ons dis puut tien jaar bestond, werd ons gevraagd of we wilden optreden. Het dak ging eraf" Drummer Joris Verstraeten komt er later bij. „Ik ontmoette hem tij dens carnaval. Hij heeft een keer tje meegespeeld en dat beviel ons goed." Edy van Driel komt oor spronkelijk uit Terneuzen, maar hij viert al jaren carnaval in Hulst. „Als grapje heb ik midden jaren negentig een carnavalsliedje ge schreven en dat vertolkt op het biljart. De daaropvolgende jaren deed ik dat weer, omdat iedereen regenwater wordt in tegenstelling tot traditionele wijken niet via de riolering, maar bovengronds afge voerd. Het hemelwater wordt vervolgens opgevangen in wadi's, die in ver binding staan met nabijgelegen wa terlopen van het waterschap. Die voeren het water dan verder af Naar verwachting zal de nieuwe woonwijk Windlust eind 2009 zijn volgebouwd. het zo leuk vond. Toen de 'verkie zing van het Hulster carnavals lied' kwam, moest ik daar natuur lijk ook aan mee doen. Vorig jaar deed ik met de band mee. Ons nummer sloeg aan, maar het was niet carnavalésk genoeg. Vandaar dat we de 'Solonaise' nu opgeno men hebben met de Foxy Horns." De 'Solonaise' is een kronkel uit het hoofd van Bennie Hek. „Het is een dansje dat in een zatte bui is bedacht. Ik stond samen met Jo ris alleen in een café. Hij wilde lie ver aan de bar staan en ik had zin om te dansen." foto Camile Schelstraete SAS VAN GENT - Showband Sas van Gent heeft zich ingeschreven voor de voorrondes van het wereldkam pioenschap voor show- en mar- chingbands, die 30 juni in het Bel gische Lokeren gehouden worden. Met de deelname aan de voorron des zet de Sasse showband een nieuwe stap in de verdere uitbouw van de vereniging. Vorig jaar zag het er even wat minder uit voor de muziekvereniging. Ledenwer ving en de komst van oud-leden hielp de band er echter bovenop. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De bodem in het oosten van de Westerschelde be vat een zeer hoog gehalte broom- houdende vlamvertragers. De con centraties behoren tot de hoogste die in Europa bekend zijn. Dit blijkt uit een notitie van het dagelijks provinciebestuur. In een brief aan de Internationale Schel- decommissie is aandacht gevraagd voor de situatie. Waar de vlamvertragers precies vandaan komen, is niet duidelijk. Enkele jaren geleden brandde bij Antwerpen een loods af waarin vlamvertragers waren opgeslagen. Het bluswater kwam in de Schel de terecht. Langs de Vlaamse Zee- schelde staan tapijtfabrieken die broomhoudende stoffen verwer ken. Richting Westerschelde-monding nemen de gehaltes af. Uit onder zoek van het Rijksinstituut Kust en Zee blijkt dat de broomhouden de vlamvertragers zowel in het slik als in planten en dieren aanwezig zijn. Bij Terneuzen gevangen aal vertoonde een piek die niet terug te vinden was in het slik ter plek ke. Noordstraat 13. Axel Tel. 0115-562772 Brillenoogmeting, contactlenzen Verkrijgbaar bij uw contactlensspecialist: Vraag naar de gekleurde contactlenzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57