Zeeland Zorgsaam vertrouwt op kwaliteit PZC Terneuzen verbaast Rookvri> zich over uitspraak Sluise wethouder Oudejaarsvuurwerk in Antwerpen op 29 juni 11 12/13 Peer ZEEUWS-VLAANDEREN Kinderen maken kennis met blaasmuziek Hogere zee en lagere bodem: nadenken over- andere kustverdediging Woensdag 14 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Nieuw ziekenhuis Eeklo richt zich ook op Zeeuws-Vlaanderen. door Frank van Cooten TERNEUZEN - Het nieuwe fusiezie kenhuis AZ Alma bij Eeklo richt zich ook op patiënten uit Zeeuws-Vlaanderen. H. Bulté, voorzitter van de raad van be stuur, deelde dat onlangs mee. Directeur zorg van Ziekenhuis ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen, J. van der Heide, is ech ter niet bang voor concurrentie. „Feitelijk is er niets nieuws onder de zon. Meer Vlaamse ziekenhui zen richten zich ook op onze re gio. Ik geloof ook niet in con currentie. Zo is sprake van een goe de onderlinge samenwerking met het UZ in Gent. En we zijn zeker bereid voor samenwerking ook naar andere ziekenhuizen te kij ken." Van der Heide heeft echter behoor lijke kritiek op de praktijken van sommige zorgverzekeraars, die marktwerking en dus onderlinge concurrentie tussen ziekenhuizen in de hand werken. „Het is bekend dat ziekenhuiszorg in België goedkoper is", zegt Van FJ1 De patiënt moet zelf kiezen naar welk ziekenhuis hij wil, vindt di recteur J. van der Heide van ZorgSaam. Kwaliteit is belangrij ker dan de prijs. der Heide. „Dat is aantrekkelijk voor Nederlandse zorgverzeke raars. Zo zijn er contacten tussen CZ en het ziekenhuis in Gent. Dat is echter kortetermijnwinst. Wij zijn wars van een dergelijk markt mechanisme. Een keuze voor een ziekenhuis moet niet alleen op ba sis van prijs worden bepaald, maar ook op basis van kwaliteit. Geluk kig is inmiddels ook de Belgische minister in opstand gekomen. Wij richten ons op kwaliteit en samen hang. Laat de consument maar kie zen." De bouw van het nieuwe ftisiezie- kenhuis langs de Ringslaan bij Eek lo start in de herfst van 2008. Door de nieuwe naam AZ Alma worden de namen Elisabeth Zie kenhuis in Sijsele en Heilig Hart ziekenhuis in Eeklo niet meer ge bruikt. Zowel Heilig Hart als het Elisabeth Ziekenhuis heet voortaan Alge meen Ziekenhuis Alma. De oude namen zijn begin deze maand van de gevels gehaald. De Latijnse term Alma staat voor gezond, goed en verkwikkend. Het nieuwe ziekenhuis richt zich behalve op Zeeuws-Vlaanderen vooral op de brede regio tussen Gent en Brugge. Sinds de fusie zijn al 22 nieuwe artsen aangetrok ken. De bouw moet eind 2013 zijn afge rond. Het nieuwe ziekenhuis wordt een jaar later in gebruik ge nomen. door Raymond de Frel HULST - Marleen en Herman Hylkema uit Hulst (fo to) waren gisterochtend op hun gebruikelijke voeder rondje langs al hun huisdieren, toen hun monden openvielen van verbazing. Geen getjilp, geen gefladder, helemaal niets meer te zien en te horen. Nou ja, op een enkel wit zebravink je na dan, dat verdwaasd door de volière dwarrelde. Zeventig soortgenootjes en vier Japanse meeuwtjes waren gevlogen. Of gevallen. Dood, omdat ze zo veel commotie niet aankonden. „Ik weet zeker dat ik 's avonds voor het slapen gaan het hek goed had gesloten. Dit is het werk van een in breker, die verstand van zaken heeft. Van die spierwit te zebravinkjes zie je namelijk niet zo veel. Het moet haast wel iemand geweest zijn, die goed wist dat wij dit soort vogeltjes in de achtertuin hebben", zegt Mar leen. Zij sluit eigen onnauwkeurigheden uit, net als dat één van hun honden wellicht per ongeluk het hek heeft opengeduwd. Marleen: „Eén van de hon den stond in de volière toen we de diefstal ontdek ten, maar die kan onmogelijk zelf de deur van het slot hebben gehaald. Die deur is vergrendeld met een dikke pin. We hebben de politie ingeschakeld. Wat nu? Sparen voor nieuwe vinkjes. We hebben al twin tig jaar zebravinkjes, ze horen gewoon bij ons. En een lege volière is toch ook geen gezicht?" foto Camile Schelstraete ANTWERPEN - Het Antwerpse stads- - bestuur laat op vrijdag 29 juni als nog het traditionele oudejaarsvuur werk afsteken. Al jaren is het ge bruikelijk dat op oudejaarsavond vanaf een ponton op de Schelde een groot vuurwerk de lucht in gaat. Afgelopen 31 december trok er echter een fikse storm over Ant werpen. Uit veiligheidsoverwegin gen werd het spektakel afgelast. Of liever uitgesteld, want er zou een andere datum geprikt worden. Er gingen echter meteen stemmen op om het vuurwerk een jaar over te slaan. Dat zou Antwerpen 20.000 euro besparen, want dat kost zo'n vuurwerk. Het vuurwerk gaat echter door, en wel op 29 juni, omdat dit de laat ste schooldag voor de zomervakan tie is. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. 77 7" het alfabet van Zeeland ANTWERPEN - Het Antwerpse Sportpaleis is voortaan rookvrij. Rokers kunnen roken onder de lui fel bij de ingang. Op vertoon van hun toegangskaartje kunnen ze weer naar binnen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen zijn nogal verbaasd over de uitspraken van wethouder C. Bolijn van Sluis over het taxivervoer voor gehandicap ten in Zeeuws-Vlaanderen. Deze categorie inwoners zou aan vankelijk geen gebruik meer kun nen maken van het goedkope taxi tarief van het Collectief Vraagaf hankelijk Vervoer (CVV). Met de provincie is echter een overgangs regeling afgesproken. Volgens Bolijn maakt de gemeente Terneuzen goede sier met deze re geling, wat in Terneuzen tot raads vragen leidde van C. Freeke (LCF). „Tijdens het overleg met de provin cie hebben Bolijn en wethouder C. van Schaik, gezamenlijk hun standpunten bepaald", reageert het Terneuzense college. „De op merking dat Terneuzen met de eer is gaan strijken, kan niet geplaatst worden." De overgangsregeling komt erop neer dat mensen met WMO-indi- catie, verstandelijk gehandicapten en rolstoelgebruikers die voor hun vervoer afhankelijk zijn van een taxi, maar een te hoog inkomen hebben, gebruik kunnen blijven maken van Taxicom, tegen de oude tarieven. Aan de hand van de gebruiksgegevens van vorig jaar is geïnventariseerd om welke men sen het gaat. De overgangsregeling geldt tot en met 2009. In 2010 moeten alle bus sen voor openbaar vervoer toegan kelijk zijn voor rolstoelgebruikers. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Pijnlijk foutje voor een bestuur der die bijna uier jaar landbouw- gedeputeerde is. Toine Poppe- laars had het deze week voor een gezelschap fruittelers over steun van de provincie om de afzet van de Conference-appel te stimule ren. „Pst", werd hij vriendelijk ge corrigeerd, „de Conference is geen appel maar een peer." De gedeputeerde schaamde zich diep, maar de fruittelers tilden niet zwaar aan zijn verspreking. Ze vonden hem wel een toffe peer. Nu weer sparen voor nieuwe vinkjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53