Huygens twijfelt over Hoek Ameziane goed in de markt Wielrenner Traksel uit ziekenhuis ontslagen Sranang na nipte zege stevig op tweede plek Hoofdklasse B zit in de stress PZC Woensdag 14 februari 2007 43 Topschutter kan ook in België aan de slag als revalidatietrainer. door Frits Bakker HOEK - Jan Huygens, topspits bij Hoek met vijftien goals in de com petitie, staat op een tweesprong in zijn carrière. Het wordt in de ko mende weken kiezen tussen voet bal (nog een jaar Hoek) en trainer worden. De 31-jarige Belg kan aan de slag als hersteltrainer bij een be kende club in zijn land. „Ik wil wel graag blijven bij Hoek, omdat ik het een mooie club vind, maar mijn toekomst is ook belang rijk." Huygens is in onderhande ling over een functie in de trainers- staf van een club die tegen het hoogste niveau in België aanzit. „Ik heb voor de winterstop ook al met Hoek gesproken. Daar waren we normaal gesproken vrij snel uit gekomen, als die andere kans zich niet had voorgedaan. Dat heeft me aan het twijfelen gebracht. Het is een vrij grote club waar ik kan gaan werken, maar of ik het doe, hangt ook nog af van promotie naar een hogere klasse." De naam van de club wil hij nog niet prijsgeven. Het zou wel eens FC Dender kunnen zijn, de club van ex-Hoek-speler David Destor- me, die bovenaan staat in de twee de klasse en aast op promotie naar het hoogste niveau. Een prettige bijkomstigheid is dat het stadion van FC Dender zowat in de achter tuin van Huygens staat. De topschutter van de hoofdklas se, die onder meer tegen Huizen en WOG drie keer scoorde in één wedstrijd en in Affligem een prak tijk heeft als osteopaat, hoopt de beslissing snel te nemen. „Het heeft er niets mee te maken dat we met Hoek in een slechte perio de zitten", benadrukt hij. „Het elftal draait inderdaad niet PW De 31-jarige Belgische spits Jan Huygens wil graag bij Hoek blij ven. „Maar ik heb ook een aan bod voor een functie in de trai nersstaf bij een topclub." meer zoals voor de winter. Dat slaat ook op mij over. Ik voel me wel goed, maar krijg minder bal len aangespeeld. En als er dan eens een kans komt, is het niet al tijd raak. Ik ben ook maar een mens." Zelf staat de spits nu twee wedstrij den droog. Zijn laatste goal dateert van de derby voor de winter tegen Kloetinge. Vooral nu blijkt hoe af hankelijk Hoek is van zijn produc tieve spits. Zelden komen andere aanvallers tot scoren: Istvan Bakx, Dennis van der Welle en Wilco de Valk staan op twee treffers. ]an Huygens houdt de deur wijd open om er nog een jaar aan vast te knopen in Hoek. De nieuwe om geving bevalt uitstekend bij de Belg, die tot vorig jaar alleen in ei gen land voor een tiental clubs heeft gespeeld. „Ik heb al vroeg gesproken met Hoek over volgend seizoen. Ze wil len me graag houden en ik wil in principe blijven. Alleen gaat het ook om mijn toekomst in de sport. Het is verleidelijk, wat ik eventueel kan gaan doen. En het ligt op het sportief/medische vlak, waar na mijn carrière als voetbal ler de kansen liggen om me verder te ontwikkelen." HOEK - Voor Taoufik Ameziane is volop belangstelling van andere clubs. De Marokkaanse middenvel der van Hoek (30) blijkt nog altijd goed in de markt te liggen. „Ik weet dat er veel clubs voor me op de tribune zaten tegen Sparta Nijkerk, maar toen speelde ik mijn slechtste wedstrijd van de laatste tien jaar." Ameziane is ook in onderhande ling met Hoek over een langer ver- - blijf Dat geldt ook voor het meren deel van de selectie. Pieter de Mun- nik, Ferry Alfons en Djamel Buyse zijn wel al tot een akkoord geko men. De Munnik ziet dat als een morele verplichting na een jaar vol blessureleed. „Ik heb iets goed te maken tegenover de club." Istvan Bakx, de amateurinternatio nal die zaterdag voor de wedstrijd tegen Ajax verrassend was gepas seerd, heeft nog niet beslist. „Het gaat even wat minder, maar ik heb het naar mijn zin. Dus normaal ge sproken blijf ik, want andere con crete opties zijn er niet." Stefan van Dender had in principe een afspraak voor twee jaar. „We moeten het nog wel bekrachti gen." Keeper Robbie de Moor verwacht snel een beslissing. „We hebben ge sproken, het is een kwestie van tijd." LEIDEN - De ongeregeldheden na IJsselmeervogels-Quick Boys op 3. februari dreigen het competitiever loop van de hoofdklasse B van de zaterdagamateurs te beïnvloeden. Er is nog altijd geen datum voor het beslissingsduel om de eerste- periodetitel, tussen Quick Boys en IJsselmeervogels en ook het door gaan van Spakenburg-Quick Boys op zaterdag 24 maart is niet zeker. Er gaan in Spakenburg geruchten dat de aanhang van IJsselmeervo gels dat duel wil aangrijpen om wraak te nemen op aanhangers van de Katwijkse opponent. De gemeente Bunschoten-Spaken burg overweegt de wedstrijd te ver bieden. door onze sportredactie HASSELT - Wielrenner Bobbie Trak sel is gisteren ontslagen uit het zie kenhuis van Hasselt. Hij was daar opgenomen na een val vrij dagnacht in de zesdaagse van Has selt. Traksel bleek uiteindelijk een gekneusde rib te hebben opgelo pen. Hij moet voorlopig rust hou den. Traksel werd naar het ziekenhuis vervoerd nadat hij bloed had opge hoest. Vanwege de gekneusde rib liep hij risico een klaplong op te lo pen. „Ik ben vandaag nog bij een andere dokter geweest die hetzelf de heeft geconstateerd", zei Trak sel gisteravond. De renner van de Belgische ploeg Palmans-Collstrop moet in ieder geval tot vrijdag rust houden. „De kans bestaat dat ik de capaciteit van die long verlies als ik nu inspanningen ga leveren." De 65e editie van de etappekoers Parijs-Nice, die dit jaar van 11 tot en met 18 maart wordt verreden, gaat voor het eerst westelijk langs het Centraal Massief Dat maakte de organisatie gisteren bekend. De eerste drie etappes lijken voor al een prooi te worden voor de sprinters, maar vanaf dag vier - na het vertrek uit Limoges - wordt het parkoers bergachtig. De 'rit naar de zon' eindigt in het berg achtige achterland van Nice. De organisatie heeft wildcards ver strekt aan de twee ploegen Astana Bobbie Traksel en Agritubel. Namens Nederland doet Rabobank mee aan de wed strijd. Ook het Belgische Quick Step, dat onlangs onder vuur kwam te liggen, is gewoon van de partij. door onze sportredactie GOES - FM Sranang heeft zich in de hoofdklasse steviger op de twee de plaats genesteld. De fiitsallers uit Goes wonnen met 3-2 van KWS/De Feestfabriek uit Bergeijk en zagen de nummer één Marra- kech gelijkspelen tegen nummer drie Verest Sport. Over twee weken spelen de Goese- naren zelf tegen de koploper uit Bergen op Zoom. Bij winst komt FM Sranang op gelijke hoogte met de Brabanders. Verest Sport, de nummer drie op de ranglijst, heeft vier punten minder dan de Zeeuw se hoofdklasser. In Sportpunt Zeeland had Sra nang het lastig tegen KWS/De Feestfabriek. De thuisploeg kwam via Ugur Kahveci op een i-o-voor- sprong, maar gaf die marge ook weer uit handen. De Brabanders kwamen dankzij twee treffers met: 2-1 voor. De Goesenaren ontworstelden zich vervolgens aan de druk en kwamen via Ibrahim el Uarichi op gelijke hoogte. Jihad Azzagari schoot iets later de winnende tref fer binnen. Een niveau lager pakte eersteklas ser SSV/E1 Toro drie punten tegen,. De Driesprong. Het duel in Goes eindigde eveneens in een nipte ze ge: 5-4 voor SSV. De Zeeuwen staan op de zevende plek in de eer- ste klasse. jaktazi Topscorer Jan Huygens weet nog niet of hij volgend seizoen nog bij Hoek speelt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45