Sport gezond voor portemonnee Sterspeler Eto'o zoekt ruzie met Frank Rijkaard pzc Woensdag 14 februari 2007 41 Basisplus sportmedisch onderzoek Bij het Sportmedisch Adviescentrum Zeeland nemen de sportartsen zeven verschillende onderzoeken af. Het basisplus sportmedisch onderzoek is een van de uitgebreidste keuringen. Lengte PZC Donia Odijk bron: Sportmedisch Adviescentrum Ze Afrikaan slaat terug na kritiek van trainer over geweigerde invalbeurt. barcelona - Coach Frank Rijk aard moet deze week bij Barcelona al zijn psychologische kwaliteiten aanwenden om een flinke rel rond sterspeler Samuel Eto'o te sussen. De aanvaller uit Kameroen gooide gisteren olie op het Catalaanse vuur. Hij haalde uit naar Rijkaard en naar zijn Braziliaanse ploegge noot Ronaldinho vanwege hun 'respectloze' uitlatingen. Aanlei ding voor de commotie rond Eto'o is diens vermeende wangedrag in de thuiswedstrijd tegen Racing Santander. Volgens Rijkaard wei gerde de Afrikaanse spits, eindelijk terug na een knieblessure, in de slotfese een invalbeurt na een kor te warming-up. „Hij wilde niet, maar vertelde niet waarom", liet Rijkaard verontwaardigd weten. „Dat vind ik een schande. Elke mi nuut, elk moment kan belangrijk zijn." Die opmerkingen vielen verkeerd bij Eto'o. „Op een persconferentie vertellen dat ik niet wilde spelen, is het gedrag van een slecht mens", sprak de Kameroener on omwonden. „Ze kunnen zeggen wat ze willen, maar ik kom altijd de verplichtingen aan mijn ploeg genoten na." Volgens Eto'o, die zichzelf in het Frank Rijkaard heeft er in zijn se- lectie een probleem bij. Aanval ler Eto'o noemt de trainer een slecht mens na uitlatingen op persconferentie van de club. verleden door boude beweringen wel vaker in de problemen bracht, is het incident tekenend voor de machtstrijd die op dit moment woedt bij Barcelona. „Ik zit mid den in een oorlog waarmee ik niets te maken wil hebben. Er zijn twee kampen bij Barcelona, daar van ben ik nu de dupe." Eto'o had ook geen goed woord over voor Ronaldinho. „Hij zegt dat ik meer aan het ploegbelang moet denken, maar hij moet eerst eens naar zichzelf kijken", beet Eto'o terug. Foppe de Haan blij met loting van Jong Oranje stockholm - Bondscoach Foppe de Haan heeft: verheugd gerea geerd op de loting van Jong Oran je voor het kwalificatietoernooi van het EK in 2009. Het nationale team voor spelers onder 21 jaar werd in Stockholm gekoppeld aan Estland, Macedo nië, Noorwegen en Zwitserland. Die vier ploegen hebben zich niet geplaatst voor het EK van komen de zomer in Nederland. Korfballers in poule met debutant op WK zeist - Het Nederlands korfbal-- team is op het komende WK inge deeld bij Portugal, Spanje en debu tant Hongkong. Het WK vindt plaats van 1 tot en met 18 november in het Tsjechi sche Brno. Het toernooi heeft on der de zestien deelnemers nog een debutant: Rusland. Nederlands grootste concurrent België speelt in de eerste ronde tegen Australië, Zuid-Afrika en Polen. Milanese clubs spelen in CL met publiek milaan - Inter en AC Milan spelen' hun Champions League-wedstrij den gewoon thuis in San Siro, mét publiek. Dat heeft de Uefa bekendgemaakt. In het stadion in Milaan zijn on der meer elektronische toegangs poortjes geplaatst. San Siro vol doet nu aan de verscherpte veilig heidsvoorschriften, die de Italiaan se regering instelde na de dood van een politieagent bij rellen. Atlete aangeklaagd na bijten van agenten parijs - De Franse meerkampster Eunice Barber is aangeklaagd voor het beledigen en bijten van twee politieagenten. De politie beschuldigt de atlete er van dat ze vorig jaar maart bij de rellen in de Parijse buitenwijken weigerde te stoppen bij een politie controle. De wereldkampioene ver springen in 2003 zou in hysteri sche woede zijn ontstoken en daar bij de agenten hebben gebeten. Drinkende spelers bij Alemannia aangepakt aken - Het bestuur van de Duitse voetbalclub Alemannia Aachen heeft twee spelers gestraft voor al coholmisbruik in het verkeer. International Jan Schlaudraff en Marius Ebbers kregen beiden een flinke boete. Ebbers werd ook ge schorst voor de competitiewed strijd tegen Bayern München. Het tweetal was in de nacht van zaterdag op zondag betrokken bij een ongeval. Oostenrijkse Hosp wint goud op WK ski in Are ski are - Nicole Hosp heeft bij het WK ski in het Zweedse Are goud gewonnen op de reuzenslalom. De Oostenrijkse realiseerde met 2.31,72 de beste tijd over twee man ches. Anja Parson, al goed voor. drie eindzeges, kwam in de twee de run ten val. Na de eerste afda ling stond de Zweedse favoriete en titelverdedigster nog zevende. Ze- raakte niet geblesseerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43