Hiddink vecht tegen emoties 43 40 en 41 Robinho raakt ook uitgekeken op Real Madrid Thomas Dekker tekent voor eerste Nederlandse wielersucces Hoek-spits Huygens kan ook als trainer aan de slag in België Wie echt wil gaan spor ten, kan bij SMA te recht voor adviezen MADRID - Real Madrid lijkt dit sei zoen te grossieren in ontevreden spelers. Na de ophef over het min of meer gedwongen vertrek van Ronaldo en de afgeserveerde spelers Beek- ham en Cassano deed de Brazili aanse spits Robinho gisteren zijn beklag over trainer Fabio Capello. De 22-jarige speler vindt dat hij te- weinig kansen krijgt van Capello. Robinho kreeg dit seizoen in ne gen van de gespeelde 22 wedstrij den een basisplaats en scoorde slechts eenmaal. „Hij heeft geen vertrouwen in me, daarom speel ik niet." De aanvaller weet nog niet of hij de club gaat verlaten aan het eind van het seizoen. „Het enige dat ik weet, is dat ik op de bank zit bij Capello. Als dat zo doorgaat, moet ik bekijken wat het beste is voor mij." lomer met in de finale onder meer de beklimming van de Coll de Puig Major (800 meter). Dekker won met zijn zege de Tro- feo Pollen^a. Voor de Nederlandse klassementsrenner, die in Italië is gaan wonen om zich in het klimmen te specialiseren, was het pas zijn tweede optreden sinds hij op 8 september in de Ronde van Polen een middenhandsbeentje had gebroken. Hij moest door vormverlies eerder dat jaar ook de Ronde van Frankrijk aan zich voorbij laten gaan. „Ik heb natuurlijk al best wat koersen gewonnen, maar nog niet zoveel in een sprint met zo'n sterke groep", zei Dekker gisteren na de etappe. Hij was bergop als laatste van de kopgroep aan de laatste twee kilometer begonnen en passeerde één voor één zijn me devluchters. „Winnen is niet zo makkelijk. Zeker niet in een koers met tweehonderd renners. Als je zo lang stil hebt ge staan als ik kun je dit wel goed gebruiken." foto Dani Cordona Voetbalcoach toont in rechtszaal ook zijn kwetsbare kanten. door Rik Elfrink DEN BOSCH - Met een emotioneel slotbetoog van Guus Hiddink is gisteren in Den Bosch een einde gekomen aan de behandeling van de rechtszaak tegen hem en zijn fiscaal adviseur Simon van den Boomen. Tegen Hiddink werd vorige week tien maanden, tegen zijn adviseur veertien maanden celstraf geëist. De normaliter onverstoorbare voet balcoach toonde bij de Bossche rechtbank zijn kwetsbare kant. „Mijn integriteit en privéleven zijn in het geding. Dat vind ik nog veel erger dan alle pesterijtjes en provo caties van de ambtenaren van de Fiod-ECD", aldus Hiddink, die re gelmatig naar adem moest happen en vocht tegen de emoties. „Ik heb mijzelf nooit op een voet stuk geplaatst", benadrukt de coach. „Langs het podium waarop ik acteer, loopt altijd een spoor dat mij met beide benen op de grond houdt. Een privéspoor met diepe duurzame relaties." Hiddink is niet bang dat hij de cel in moet. „Ik heb geen angst voor de gevolgen. Wel ben ik boos." Nadat Hiddink zijn woorden uit sprak, overhandigde hij de recht bank en de officier van justitie een brief Daarin wordt volgens de trai ner uitgelegd hoe de relatie tussen hem en zijn huidige levenspartner zich sinds 1997 heeft ontwikkeld. Hiddink betwistte eerder al na drukkelijk dat hij in het najaar van 2002 stelselmatig bij zijn partner Guus Hiddink houdt in de rechts zaak tegen hem en zijn adviseur emotioneel slotbetoog. Hij voelt zich door de affaire aangetast in zijn integriteit en privéleven. in Amsterdam zou zijn verbleven. Volgens officier van justitie Loos moet Hiddink daarom in Neder land belasting afdragen. „De pantoffels van Hiddink ston den in het najaar van 2002 in Am sterdam, bij zijn vriendin", her haalde officier van justitie Loos gis teren. Hij was niet onder de indruk van Hiddinks slotwoorden en hand haafde de eis van tien maanden ge vangenisstraf. De lange voorberei ding van de zaak was volgens Loos van groot belang voor het nemen van juiste beslissingen en niet, zo als de Hiddink-verdediging stelde, om de voetbalcoach in de val te la ten lopen. Net als Hiddink hield ook Van den Boomen een slotbe toog. Hij maakt zich zorgen, hield hij zijn gehoor voor, over de toe komst van belastingadviseurs. „Het kan niet dat bij een pleitbaar standpunt direct strafrechterlijke vervolging wordt ingesteld." Guus Hiddink De uitspraak is 27 februari. Hiddinks volledige verklaring op www.pzc.nl MIRADOR DES COLOMER - Thomas Dekker heeft voor Neder lands wielersucces gezorgd in de Challenge Mallorca, een serie wedstrijden op het vakantie-eiland. De veelbelovende coureur uit de Rabobankploeg won de lasti ge derde rit door de Rus Vladimir Goesev en de Spanjaard Al berto Fernandez te verslaan. Op de eerste dag van de vijfdaag se was de Raboploeg ook al succesvol geweest. Toen won de Spaanse sprinter Oscar Freire de rit. De etappe van gisteren ging van Pollen^a naar Mirador des Co-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41