loverboys Veilig Huis slachtoffers KennisNetwerk-Delta Water Meer zeer moet Zeeland op de kaart zetten in Zeeland r~w 1 1 1 1 zwakke scholen PZC Woensdag 14 februari 2007 31 Arduin is tegen een Zeeuws meldpunt loverboys bij Jeugdzorg. door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Arduin wil een meldpunt en een 'veilig huis' op richten voor slachtoffers van lover boys in Zeeland. De provincie wil echter een Zeeuws meldpunt voor slachtoffers van loverboys onder brengen bij Bureau Jeugdzorg Zee land. Dat kan direct ingrijpen met een onder toezichtstelling, redeneren Gedeputeerde Staten. De vaak minderjarige meisjes worden dan ondergebracht in een gesloten in stelling. Zo'n maatregel werkt ave rechts, pleit de directeur van Ar duin, Piet van den Beemt. „Deze jongeren zoeken veiligheid en geen straf door opsluiting." Arduin en particulier hulpverleen ster Judy Hooymeyer uit 's-Heer Hendrikskinderen vroegen de pro vincie 382.000 euro voor een meld punt met opvang en hulpverle ning in Zeeland. GS wijzen dat ver zoek af omdat volgens hen maar een deel van de slachtoffers een licht verstandelijke beperking heeft. Maar Van den Beemt stelt juist dat een groot deel van de Zeeuwse zwerfjongeren kampt met een verstandelijke beperking. Onderzoek van het UMC/Sint Rad boud onthulde onlangs dat Zee land relatief veel meiden onder de dakloze jongeren telt. Een deel daarvan is slachtoffer van verlei ders die hen tot prostitutie dwin gen, gelooft Van den Beemt. Een ander deel moet voor een slaap plaats betalen met hun lichaam en staat bloot aan ander geweld. De provincie moet de breedte van dit probleem onderkennen, pleit Van den Beemt. Tot dusver kent Zeeland alleen het meldpunt van hulpverleenster en PvdA-Statenlid Hooymeyer. Zij zet te dat vier jaar geleden op. Vorig jaar kreeg zij 81 meldingen, maar haar meldpunt is te onbekend bij hulpverleners, oordeelt Scoop in een onderzoek. BJZ mist echter de kennis om loverboyslachtoffers goed op te vangen, vindt Hooy meyer. Zij zoekt in de samenwerking met Arduin een steviger basis voor haar vrijwillig gedreven meldpunt. Arduin kan morgen beginnen met de opvang van loverboyslachtof fers, zegt Van den Beemt. Het Vei lig Huis is te vergelijken met een Blijf-van-m'n-LijfHuis. Informatie: Meldpunt Judy Hooy meyer: 06-22551793; www.ggdzee- land.nl, zoekopdracht 'loverboys' Scheepsreparatie in Bergse Diepsluis Arduin en hulpverleenster Hooy- meyer vinden dat het Bureau Jeugdzorg te weinig kennis heb ben om slachtoffers van lover boys op te vangen. THOLEN-De Bergse Diepsluis. Tijdens de zomermaan- ven, tenminste als het tij laag is. De Tholen en de Sala- den een toeristisch oord, tijdens de wintermaanden een mander liggen tijdelijk aan wal voor een reparatie, plek om schepen een grondige onderhoudsbeurt te ge- foto Thom van Amsterdam FvO Zeeland gaat door na failliet van koepel GOES - De Zeeuwse afdeling van de Federatie van Ouderverenigin gen gaat door, hoewel het faillisse ment van moederorganisatie FvO vandaag bij de rechtbank dient. Dat laat voorzitter Tiny van Alten weten. Het platform van vijf ver enigingen van ouders met kinde ren met verstandelijke beperkin gen is bereikbaar via Het Klaver blad in Goes en blijft actief in be langenbehartiging in Zeeland. College Sluis hoort wensen Cadzand aan CADZAND - B en W van Sluis brengen dinsdag 27 februari een be zoek aan Cadzand. Het college be kijkt overdag ontwikkelingen in het dorp en wordt op de hoogte gebracht van de wensen die in Cadzand leven. De inwoners zijn uitgenodigd om van 20.00 tot on geveer 21.30 uur met het college van gedachten te wisselen in Du Commerce aan de Mariastraat 22. Onderzoek en kennis over water moeten worden gebundeld. door René Schrier VLISSINGEN - Alle kennis en onder zoek op het gebied van water, in de breedste zin, in Zeeland moet gebundeld worden. Deze kennis moet in deze provincie worden toegepast en te gelde gemaakt. Dat is de taak van het KennisNet- werk-Delta Water, dat binnenkort wordt opgericht. De ambitie is dat Zeeland een experimenteergebied en laboratorium wordt. Wie aan aquacultuur, kustveiligheid en wa tertechnologie denkt, moet met een aan Zeeland denken, geeft A. de Groene, lector duurzaam heid en water van de Hogeschool Zeeland aan. Kenmerkend wordt de integrale aanpak, voegt ze er aan toe. Voorbeelden daarvan zijn Waterdunen en Perkpolder. Het netwerk is een bundeling van part ners die allemaal op hun manier met water bezig zijn. Het zijn de Hogeschool Zeeland, het NIOO/ CEME te Yerseke, Wageningen Imares te Yerseke, de Roosevelt Academy in Middelburg, Deltares Delft, de provincie Zeeland, de Zeeuwse waterschappen en Rijks waterstaat directie Zeeland. Verder is Delta van de partij. Het kennisnetwerk richt zich in eerste instantie op een viertal speerpunten. Dat zijn aquacul tuur, estuariene dynamiek, kustvei ligheid en watertechnologie. Het kennisnetwerk moet op deze vier gebieden kennis ontwikkelen en Het KennisNetwerk-Delta Water wil van Zeeland een groot experi menteergebied en laboratorium maken, met als motto: het komt uit Zeeland. toepassen met behulp van experi menten. D. Luteijn moet de kar gaan trek ken als boegbeeld van het net werk. Volgens hem is de tijd in Zeeland voorbij dat men elkaar vliegen probeert af te vangen. De neuzen staan, zegt hij, behoorlijk dezelfde richting op. Nog dit jaar verwacht hij met concrete zaken te komen die met steun van het netwerk gerealiseerd zijn. Daar voor is ook aansluiting bij de Eco nomische Impuls Zeeland nodig. De initiatiefnemers onderstrepen dat Zeeland een ideaal gebied is voor projecten zoals het in een zout gebied omgaan met zoet wa ter, klimaatbestendig inrichten van het platteland en export van kennis. Maar Zeeland is ook bij uit stek geschikt door de ruimte die er in het gebied is om uitkomsten van onderzoek en samenwerking direct in de regio toe te passen. door René Schrier GOES - De Onderwijsinspectie kwalificeert steeds meer Zeeuwse scholen als zeer zwak. Waren dat er een jaar geleden nog vier, deze maand staan er al zes op de lijst van het ministerie. Bij de basisscholen zijn dat de Vrije School in Middelburg, De Golfbreker in Breskens en 't Op stapje in Driewegen. In het spe ciaal basisonderwijs gaat het om De Meie in Zierikzee. Bij de exper tisecentra is het de vso-afdeling van De Kring in Goes, en de vso-zmok van de Middelburgse Korczakschool, locaties Het Traject en Korczakstraat. In het geval van de Vrije School en De Kring gaat het wel om rapportages van de On derwijsinspectie die al dateren van respectievelijkhalf oktober 2005 en september 2005. Vaak zijn ziektes van leraren de oorzaak van de slechte beoordelingen. Judy Hooymeyer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33