Goese snuffelmarkt sneuvelt Natuur- en landschapscampings pleiten voor gelijke behandeling m Nieuw leven voor de Arm 17 Waterschap voert onderhoud uit aan kreukelbermen en glooiingen Hoge concentratie vlamvertragers in oosten van de Westerschelde W PZC Woensdag 14 februari 2007 29 Promotiestichting en horeca sturen gemeente protestbrieven. door Frank Balkenende goes - De snuffelmarkt, tweede pinksterdag vaste prik op de Grote Markt in Goes, sneuvelt dit jaar door het stringente koopzondagen- beleid van de gemeente. Organisa tor P. Moens krijgt geen onthef fing. Moens, Goes Promotie en de loka le afdeling van Koninklijke Horeca Nederland hebben het gemeente bestuur protestbrieven gestuurd. „Dit evenement besteden we al ja ren uit en nu vervalt ook de ont heffing voor tweede pinksterdag, terwijl de snuffelmarkt vijf- tot achtduizend mensen trekt. Goes Promotie moet ervoor zorgen dat de stad bruist, maar met dit ge meentelijk beleid lukt dat niet", zegt coördinator A. Schuurbiers van de Stichting Goes Promotie. Ook de horeca is geïrriteerd, want zonder snuffelmarkt komen er tweede pinksterdag minder men sen naar de stad. Dat scheelt een hoop omzet. „Een lege markt op hoogtijdagen? Dat kan toch niet. De gemeente heeft de markt auto vrij gemaakt en nu mag er geen snuffelmarkt plaatsvinden. Goes Promotie en de horeca proberen de stad juist te laten leven, maar door het huidige gemeentelijk be leid wordt dat ernstig bemoei lijkt", reageert voorzitter M. Moison van de Goese horeca. Het probleem is dat Goes op dit moment maximaal vier koopzon dagen toestaat Morgen praat de ge meenteraad over uitbreiding met nog eens vier, onder de voorwaar de dat ondernemers (lees: midden stand) die aanvragen voor speciale evenementen. Het koopzondagenbeleid in Goes betekent het eind evan de snuf felmarkt op tweede pinksterdag. Horeca en Goes Promotie protes teren daar fel tegen. De snuffelmarkt die Moens van evenementbureau Zuid-West-Ne derland al jaren op de Grote Markt zet wordt beschouwd als ambulan te handel waarvoor een koopzon dag moet worden aangevraagd. Die zijn echter al vergeven voor dit jaar. WD-raadslid D. van de Velde stelt morgen in de raad vragen over de kwestie. Wethouder S. van 't Westeinde (WD, economie en cultuur) kon gisteren niet reageren. door Esme Soesman zierikzee - De gemeente Schou- wen-Duiveland moet in de Kam- peernota geen onderscheid maken tussen reguliere en niet-reguliere kampeerbedrijven. Eigenaren van deze laatste categorie campings vre zen dat hun bedrijven door dat stempel in hun ontwikkeling wor den belemmerd. „Recreatie is voor ons een serieuze zaak, waaruit het inkomen ge haald moet worden", aldus vier Schouwen-Duivelandse camping- boeren in een brief aan de gemeen teraad. Daarmee lopen zij vooruit op de discussie die in maart op nieuw over de nota kamperen ge voerd zal worden. Het gaat om de eigenaren van natuurcamping Agri-Nova, landschapscampings de Zonnehoeve en Kijkuit in Zon- nemaire en Recreatieboerderij Van Langeraad in Kerkwerve. Stuk voor stuk bijzondere bedrij ven met veel groen en ruimte, die evenveel kansen moeten krijgen als reguliere campings, menen de betrokkenen. Dat gebeurt niet als deze ondernemingen onder de noemer niet-regulier worden ge schaard, vrezen zij. Deze betite ling, door de gemeente gebruikt om bedrijven te duiden die recrea tie als neventak van het bedrijf hebben, zou een volwaardige ont wikkeling van deze campings wei eens in de weg kunnen staan. De vier vinden verder dat de Kam- peernota alleen in hoofdlijnen het beleid moet uitzetten, waarna het aan de ondernemers zelf is de ge boden mogelijkheden al dan niet aan te grijpen. „De marktwerking zal zijn werk doen en u zult zien dat er echt niet van alles hetzelfde komt", schrijven de campinghou ders. ZIERIKZEE - Het einde van de restau ratie van de Arm 17 komt in zicht. De oudste bewaarde Zeeuwse hoog aars was een eeuw geleden een gar- nalenschip. Het schip is uniek voor Nederland. De Arnemuiden 17, of wel Vrouwe Adriana, is in april klaar. foto Dirk-Jan Gjeltema middelburg - De zeedijken verke ren na het groot onderhoud van de laatste jaren in prima staat, maar de havenhoofden, kribben en kreukelbermen kunnen nog wel een opknapbeurt gebruiken. Waterschap Zeeuwse Eilanden is daarmee nu begonnen om de vei ligheid van het gebied erachter te waarborgen. Als eerste wordt de Brilletjesdijk bij Ovezande versterkt. Het water in de Brilletjes zorgen voor afkal ving van de dijkteen. Dat tast de stabiliteit van de dijk aan. Ook de weg die erop ligt, vertoont daar door scheuren. Als versterking wordt breuksteen op een kunst stof filterdoek gelegd. Na de Brilletjesdijk zijn de kreukel bermen langs de Westerschelde aan de beurt. Vervolgens zijn de Westelijke Kanaaldijk in Stavenis- se, de glooiing van de nol bij Ram- mekens en de sluis bij de Valle bij Colijnsplaat aan de beurt. Alle werkzaamheden moeten op 15 juni klaar zijn. middelburg - De bodem in het oosten van de Westerschelde be vat een zeer hoog gehalte broom- houdende vlamvertragers. De con centraties behoren tot de hoogste die in Europa bekend zijn. Dit blijkt uit een notitie van het dagelijks provinciebestuur. Waar de vlamvertragers precies vandaan komen, is niet duidelijk. Richting Westerschelde-monding nemen de gehaltes af Uit onder zoek blijkt dat de broomhoudende vlamvertragers zowel in het slik als in planten en dieren aanwezig zijn. Gemeente wil oude graven Burgh ruimen burch-haamstede - De gemeente Schouwen-Duiveland wil in 2008 een deel van de graven op de oude begraafplaats in Burgh ruimen. De reden is een gebrek aan mogelijk heden om de begraafplaats uit te breiden. Het gaat om 29 algemene graven van voor 1945. Lezing over waarde van scheepswrakken colijnsplaat - Zijn scheeps- wrakken schroot of cultureel erf goed? Fred Groen van wrakduik- stichting De Roompot spreekt daarover vanavond om 20.00 uur op een themabijeenkomst in de Colijnsplaatse vismijn. Aanmel den: 0113-695554. r)lo|rralph Lauren 2 VOOR 1 Bij Specsavers krijg je 2 brillen voorde prijs van I. Kies elke 2e bril met een montuur van dezelfde of een lagere waarde en dezelfde PENTAX standaard enkelvoudige of varifocale glazen. I heeft al 2 enkelvoudige brillen vanaf slechts 99.-. Specsavers accepteert bovendien de vergoedingen van alle grote verzekeraars. Heeft u bijvoorbeeld recht op 100.- vergoeding, dan kunt u dit gebruiken in combinatie met ons unieke 2 voor 1 aanbod. L heeft dan twee brillen vanaf 0.-! Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 - 64 22 60 grotis PENTAX standaard enkelvoudige of met PENTAX standaard één persoon. Niet geldig in combinotie met andere aanbiedingen. Dit aanbod geldt bij aankoop van een montuur v a. 99.- of een design montuur v.a. 169.- varifocale glazen v.a. 79.-. Voor extro glasopties gelden voste toeslagen. Dit aanbod geldt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31