Valentijn gaat over Bloem van de liefde verveelt nooit PZC GGD begint gezondheidsoffensief De krant 10 weken voor €15,-! 2 Woensdag 14 februari 2007 PZC ERNSTJAN ROZENDAAL Valentijnsdag doet mij altijd denken aan Tom Waits. De Amerikaanse liedjeszanger die zijn prachtteksten gromt, slist, schreeuwt en kreunt. Ik heb al heel wat be schouwingen gelezen waarin met veel omhaal van woorden is geprobeerd zijn zangstijl te definiëren, maar zelf vind ik dat mijn zoontje het nog het treffendst heeft geformuleerd: die gast zingt als een wolf. Het eerste album dat ik van hem kocht, heet Blue valentine. Dat was lang geleden, toen cd-spelers het nieuwste van het nieuwste waren en de iPod pure sciencefiction. Thuis, op mijn zolderkamer in het ouderlijk huis, legde ik de langspeelplaat op mijn aftandse pick-upje, vol r verwachting vanwege de enthou- Alsof de platenspeler siaste verhalen die ik over zijn tegelijk op 33 en 45 muziek had gehoord. Het eerste liedje was 'Somewhere' uit de toeren draaide musical Westside Story. Tot dan toe kende ik dat alleen in de meeslepende uitvoering van Bar- bra Streisand. Ik schrok me rot. Na een suikerzoete introductie van strijkers volgde iets wat nog het meest deed denken aan het donkere gemompel van een dronkaard. Alsof de platenspe ler tegelijk op 33 en 45 toeren draaide. Ik dacht echt dat er iets mankeerde aan mijn weliswaar bescheiden maar innig geliefde stereo-installatie. Maar alles went. Ik ken inmiddels geen mooiere uitvoering van 'Somewhere'. En wat te denken van het titelnummer, Blue valentineDat gaat over een attentie die hij krijgt toege stuurd van een verloren geliefde. Uiteraard, zeg ik nu. Op 14 fe bruari zet hij een gitzwarte zonnebril op, geen roze, zoals wij. Juist daarom is het goed om op Valentijnsdag even aan Tom Waits te denken. Hij hoort daar bij. Als een wolfin een orkest bak. GOES - Vader Sjef en zoon Stefan zoeken een Valentijnscadeau, maar niet voor een onbekende liefde. Sjef: „Het zou niet best zijn als mijn liefde nu nog onbekend is, ik zoek iets voor mijn vrouw namelijk." Zoon Stefan zoekt iets voor zijn vriendin. „Je laat natuurlijk elke dag al merken dat je van elkaar houdt, maar een cadeautje op Valen tijnsdag is gewoon een leuk extraatje." foto Willem Mieras door Astrid van den Hoek KAPELLE - Naast het geven van een speciaal ontbijt of een lief kaartje, blijft de rode roos als bloem van de liefde toch wel het ultieme Va lentijnscadeau. Bij Otte Rozenkwekerij in Kapelle loopt het de dag voor Valentijn storm. „Ik heb tientallen bestellin gen binnengekregen, dus ik heb het heel druk", zegt Rianne Otte. De grootste drukte wordt echter op de dag zelf verwacht. „Dan schakel ik ook wel extra mensen in en begin ik al om zes uur 's och tends om alles op tijd af te krij gen." Hoewel een rode tulp ook wel als liefdessymbool wordt gezien, is de rode roos toch wel de echte Valen- tijnsbloem. Dat komt door de hart vormige blaadjes. De doornen staan symbool voor de moeite die een minnaar moet doen voor zijn geliefde. Al in de tijd van de Grieken en Ro meinen was de roos het symbool voor schoonheid. En terecht, vindt Otte. „Mijn man en ik geven el kaar gewoon een bos rozen voor Valentijnsdag, ook al sta ik er nu een paar dagen constant tussen. Rozen vervelen nooit!" COLOFON DIRECTIE Directeur: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen pjansen@pzc.nl Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl CENTRALE REDACTIE Goes, Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500. redactie @pzc.nl KANTOREN Middelburg, Buitenruststraat 18, postbus 8070, 4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen, W. Alexanderlaan 45, postbus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee, Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111-454651 Hulst, Steenstraat 37,4561 AR Hulst, 0114-371379 ADVERTENTIES Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520 Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570 Personeelsadvertenties: 076-5312240 Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Auteursrecht voorbehouden. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrek te gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt voor on ze (abonnementen) administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevan te diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van de Koninklij ke Wegener NV of door ons zorgvuldig ge selecteerde derden. Als u op deze infor matie geen prijs stelt, kunt u dit schrifte lijk melden bij: Abonneeservice, Postbus 99, 7300 AB Apeldoorn. KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis 0800-0231231 maandag tot en met vrijdag 7.00-17.00 uur, zaterdag 8.00-12.00 uur. Business to business; onroerend goed: 076-5312277 Familieberichten: 076-5312550, ma t/m vrij 9.00-17.00 uur; zo 16.00-18.00 uur Ik neem de krant 10 weken voor 15 en Ik neem een proefabonnement van aansluitend neem ik een vast abonnement. 10 weken voor €15. Ik betaal vervolgens per kwartaal 61,50 Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. Via automatische incasso - (Ik heb de laatste 3 mnd geeri proef gehad) Stuur de bon naar PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Gratis Sudoku-spelcomputer bit vast abonnement mei automatische betaling Naam voorletters m/v Straat 3 Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Geboortedatum Ingangsdatum Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld v; Rekeningnummer mijn rekening af te schrijven. Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In door Marcel Modde GOES - De GGD Zeeland wil in overleg met de scholen en gemeen ten een actieplan opstellen voor de jeugd. Kinderen moeten meer bewegen en gezonder eten. Het plan past binnen de landelijke voorlichtingscampagne die de GGD Nederland gisteren lanceer de op een congres in Den Haag. Volgens de gezondheidsdienst is Nederland sinds de jaren zestig ver afgegleden in de ranglijst van gezondste Europese landen; van plaats twee naar de middenmoot. De GGD noemt het opmerkelijk dat in één van de meest welvarend ste regionen de gemiddelde leef tijd van mensen minder stijgt dan in de meeste andere landen in Eu ropa. De voorlichtingscampagne richt zich op roken, alcoholge bruik, depressies en overgewicht. Voor de campagne is 100 miljoen euro nodig. De dienst rekent op steun van het nieuwe kabinet. De GGD Zeeland spitst zich met name toe op overgewicht en psy- cho-sociale klachten bij jongeren. Volgens directeur V. Slenter zit daar het grootste probleem. Ge meenten kunnen in hun beleid een gezondere omgeving stimule ren. „Bijvoorbeeld door in een be stemmingsplan aan te geven dat er binnen een straal van 2 kilometer rond een school geen snackbar mag staan. Of door de schoolmelk- voorziening weer breed in te voe ren", aldus Slenter. Hij verwacht het actieplan halverwege dit jaar te kunnen presenteren. Met de gezondheid van de Zeeuw en is het overigens iets beter ge steld dan het landelijk gemiddelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2