Zeeland Academy krijgt beheer stadhuis Middelburg 11 12/13 Middelburg stelt geld beschikbaar voor moeilijk lerende kinderen Sinterklaas stuurt dure surprise Beeld vernield Peer Paauwenburgse pronkstukken Woensdag 14 februari 2007Reageren? reactie@pzc.nl WALCHEREN 1 Kinderen maken si kennis met blaasmuziek Hogere zee en lagere bodem: nadenken over andere kustverdediging Meerderheid in gemeenteraad steunt overdracht. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Roosevelt Aca demy krijgt per maart de sleutels van het stadhuis in Middelburg. Een overgrote meerderheid van de fracties in de gemeenteraad heeft er geen bezwaar tegen dat de aca demy het beheer van het stadhuis overneemt. Dat bleek gisteravond tijdens de commissie algemeen be stuur. Afgelopen najaar ontstond com motie toen het college voorstelde om de Roosevelt Academy het be heer over het stadhuis te geven. Oud-bestuurders protesteerden, de stichting Vrienden van Middel burg ook. De gemeenteraad vroeg het college om het besluit uit te stellen en om het draagvlak voor de overdracht van het beheer te vergroten. Om dat te bereiken, werd een open dag in het stadhuis gehouden. Voordat de fracties gisteravond hun steun uitspraken voor het plan van het college van B en W, werd nog wat ritueel gemopperd. Of het college nu wel zeker wist dat er draagvlak is onder de bevol king (CDA), of de tijd niet wat krap is om alles voor maart uit te leggen aan de Middelburgers (WD), of het nodig is dat de ge meente opdraait voor compensa tie van de hogere huur die de uni versiteit gaat vragen aan andere ge bruikers van het stadhuis (Groen- Links). „De publieke tribune is vandaag bijna leeg", zei wethouder H. van Klinken (SGP). „Dat betekent dat de commotie toch is geluwd. Het is inmiddels wel duidelijk dat het stadhuis niet wordt verkwan seld." Volgens de wethouder zijn veel Middelburgers positief over het plan. „Ze zijn blij dat de Roosevelt Academy erin zit. Wij zullen dui delijk maken wat er allemaal niet verandert en welke fantastische be stemming het stadhuis straks krijgt." Het gaat er niet om dat de Roose velt Academy gebruik maakt van het stadhuis, zei K. Hamelink (Christenunie). „Het gaat om de zorg die Middelburgers hebben over het stadhuis." Hij stelde voor dat de gemeenteraad - als symbo lisch gebaar - zo af en toe weer ge bruik maakt van het stadhuis aan de Markt. „Symbolisch?", vroeg P. Kraan (PPM). „De raad hoort daar thuis. En niet in een achteraf- hoekje bij een benzinestation." Stadhuis Het stadhuis in Middelburg is dit jaar 555 jaar oud. De eerste steen is gelegd op 21 april 1452. Zes jaar later was het ge deelte aan de Markt klaar. Op 17 mei 1940 werd het grootste deel van het gebouw verwoest. Vooral het interieur werd vernield. Na de oorlog is het weer opgebouwd. Het stadhuis heeft tot in de zo mer van 2004 ook echt de functie van stadhuis gehad. De verhuizing naar de Kanaalweg was vooral ingegeven door praktische argumenten: in het oude stadskantoor viel eigen lijk niet meer te werken. VLISSINGEN - Pauwen van karton, huizen van klei en verkeersborden met filosofische teksten. Tessa Busé („Ik heb ontdekt dat ik kunsttalent heb") en Sabine van de Ketterij („Kunst maak je niet 1-2-3, hoor") uit groep zeven van de Louise de Colignyschool in Vlissingen mochten gisteren een heus kunstatelier openen in het Theo van Doesburgcentrum. De kunstwerken, die ook zijn gemaakt door scholieren van de Theo Thijssen- school, zijn daar tot en met 13 maart te bewonderen. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Zeeuwse jongeren met leerproblemen hoeven vanaf volgend jaar niet meer naar een internaat in Brabant voor crisis opvang. Ze kunnen voortaan gewoon in Middelburg naar school en hoeven niet meer het huis uit. De gemeente Middelburg stelt geld beschikbaar voor een lokaal voor de Zeeuwse observatiegroep, een initiatief van Stichting De Kor re. De jongeren gaan nu nog naar de Hondsberg in Oisterwijk. Andere gemeenten willen niet meebetalen, zegt wethouder H.van Klinken (SGP). „Ze kijken alleen naar geld. Er zijn gemeen ten die zeggen dat ze liever twee ritten in de week naar Brabant be talen dan tien in de week naar Middelburg. Maar nu haal je die leerlingen uit hun eigen woonom geving. Dat is eigenlijk niet nodig. Het wordt puur financieel beke ken. Daar word ik niet vrolijk van. De saamhorigheid wordt blijkbaar niet Zeeuws-breed gevoeld." Van Klinken heeft besloten om dan maar gewoon de knoop door te hakken en te zorgen dat het lokaal er komt. „Als je naar elkaar blijft kijken, gebeurt er nooit iets." De observatiegroep krijgt een lo kaal bij de Klimopschool, een school voor speciaal onderwijs in de Stromenwij k. „Daar zou toch al een aanbouw komen", zegt Van Klinken. „Er komt nu meteen nog een lokaal bij. Dat is financieel gunstiger en er is minder onrust op de school als we het tegelijker tijd doen." Jaarlijks gaan zo'n tien leerlingen naar de Hondsberg. „Het gaan om leerlingen met een onderwijspro bleem. Bij de observatiegroep wordt bekeken bij welke school ze het beste terecht kunnen." MIDDELBURG - De intocht van Sin terklaas in Middelburg was bijna twee keer zo duur als verwacht. De tocht - mét de officiële Sinter klaas en mét een televisieuitzen ding - kostte uiteindelijk 150.000 euro. De gemeenteraad had reke ning gehouden met 85.000 euro. Het verschil zit hem in het onder scheid tussen Middelburg en Sneek, de vorige aankomstplaats van de Sint. De begroting was ge baseerd op die aankomst, maar in Sneek hadden ze veel minder dranghekken nodig. Sneek is klei ner dan Middelburg. Het bedrijfsleven in Middelburg was ook veel minder gul dan in Friesland: ondernemers betaalden vijfduizend euro mee, in Sneek was dat 50.000 euro. Overigens was niet alles aan de intocht duur. De helikopter die de rare Piet in Veere ophaalde was gratis. Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! V m-A. het alfabet van Zeeland OOST-SOUBURG - Een 36-jarige Middelburger is maandagavond op gepakt. Hij zou in beschonken toe stand een beeld hebben vernield. Bel 0800-0231231. ZEÉtipE Tip? redactie@pzc.nl Pijnlijk foutje voor een bestuur der die bijna vier jaar landbouw- gedeputeerde is. Toine Poppe- laars had het deze week voor een gezelschap fruittelers over steun van de provincie om de afzet van de Conference-appel te stimule ren. „Pst", werd hij vriendelijk ge corrigeerd, „de Conference is geen appel maar een peer." De gedeputeerde schaamde zich diep, maar de fruittelers tilden niet zwaar aan zijn verspreking. Ze vonden hem wel een toffe peer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27