Mobiele tv als winstmaker lintei" h{ii$ intratuin Contructie ter bescherming VW is illegaal PZC Woensdag 14 februari 2007 15 LUXEMBURG - De Duitse 'Volkswa- genwet' is in strijd met de Europe se regels voor vrij kapitaalverkeer. Dat concludeert de advocaat-gene raal van het Europese Hof van Jus titie in Straatsburg in een zaak die door de Europese Commissie is aangespannen tegen Duitsland. In de 'Volkswagenwet' zijn de zeg genschapsverhoudingen binnen het Duitse autoconcern zodanig vastgelegd dat een vijandige over name vrijwel onmogelijk is. Zo hebben de Duitse staat en de deel staat Nedersaksen elk recht op twee vertegenwoordigers in de raad van toezicht, ook al hebben ze inmiddels nauwelijks nog aan delen. Daarnaast is vastgelegd dat geen enkele aandeelhouder meer dan 20 procent van de stemmen kan hebben in het bedrijf, ook al heeft een aandeelhouder een veel groter belang. En tenslotte moeten bepaalde besluiten met tenminste 8o procent van de stemmen wor den genomen. De voormalige Nederlandse euro commissaris Bolkestein (Interne Markt) drong in 2003 al aan op het schrappen van de wet omdat die in strijd zou zijn met het vrije ver keer van kapitaal in de EU. Omdat Duitsland daar geen gehoor aan gaf, daagde het dagelijks bestuur van de EU Duitsland voor het Eu ropese Hof. Volkswagen is de grootste autofabrikant van Duits land met meer dan 150.000 werk nemers. De conclusie van de advocaat-gene raal van het Hof van Justitie moet nog bekrachtigd worden door het voltallige Hof Dat volgt doorgaans wel de conclusies van de advo caat-generaal. Zacht weer verhoogt omzet bloemenveiling LEIDEN - De bloemenveilingen in Nederland hebben in januari de omzet met 14 procent zien stijgen ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Dit was vooral te dan ken aan het zachte weer. Dat heeft de Vereniging van Bloe menveilingen (VBN) gisteren be kendgemaakt. De totale omzet van de bloemenveilingen bedroeg in ja nuari 343 miljoen euro. Nieuwe internetbank Rabo mikt op mkb'ers UTRECHT - Rabobank heeft een in ternetbank opgezet, waar onderne mers hun financiële zaken kun nen beheren, zonder tussenkomst van een bankmedewerker. Ook kunnen onder meer leningen wor den afgesloten, aldus de bank giste ren. De nieuwe instelling denkt dit jaar ongeveer 1 procent van het midden- en kleinbedrijf (MKB) aan zich te kunnen binden. Wolters Kluwer begint uitgeverij in India NEW DELHI - Wolters Kluwer gaat in India belasting- en accountants bladen uitgeven. Dat maakte de uitgever gisteren bekend. Dochteronderneming CCH neemt de uitgaven voor haar rekening en opent een kantoor in India. De uit gever kan in dat land putten uit een reservoir van ruim 800.000 ad- Telecomsector hoopt op doorbraak van filmpjes op de telefoon. door Marcel Proos BARCELONA - De telecomsector is hard op zoek naar een nieuwe bron van inkomsten, die de hoge investeringen in licenties voor snel mobiel verkeer moet doen verge ten. Al jaren hebben de telecom- reuzen de mond vol van nieuwe toepassingen, maar van een echte doorbraak is het nog niet geko men. Desondanks blaken de grote con cerns dit jaar op de grootste beurs voor mobiele telefonie ter wereld, de 3GSM in Barcelona, van zelfver trouwen. De reden: televisie op je mobiel. Televisiekijken op een mobiele te lefoon is een jaarlijks terugkerend fenomeen op de beurs. In al die ja ren bleef de technologie in de kin derschoenen staan en is een groot schalige introductie bij een een breed publiek achterwege geble ven. Maar de sector houdt stug vol en heeft dit jaar opvallend veel, goedkopere, telefoons gepresen teerd die de technologie aankun nen om live televisie te kijken. Zo kwam de grootste fabrikant van mobiele telefoons, het Finse Nokia, met de N77. Deze telefoon moet de langverwachte doorbraak voor mobiel tv-kijken door de mas sa helpen realiseren. Toch is het volgens marktkenners de vraag of dat binnen afzienbare tijd zal lukken. Analisten zeggen dat meer dan twintig telecombe- drijven dit jaar mobiele televisie in troduceren. Het succes daarvan hangt volgens de kenners af van de prijs van de dienst en van de ge schikte toestellen. De telecombe- drijven beweren dat consumenten tussen de 8 en de 11 euro aan tele visie op hun mobiel willen uitge ven. Dat zou betekenen, volgens onderzoeksbureau Informa, dat mobiele tv lastig winstgevend valt te maken. De belbedrijven zijn vooral veel geld kwijt aan de tv-zenders zelf De televisieprogramma's vormen een ander probleem. In een gemid deld huishouden staat de televisie vooral 's avonds aan. De zenders stemmen hun programma-aanbod daarop af Maar de mobiele kijker wil bijvoorbeeld 's ochtends in de trein of tijdens de lunchpauze ont spannen met een leuke uitzen ding, juist op het moment dat er weinig interessants te zien valt. Er zouden dus speciale zenders voor de mobiele telefoon moeten ko men, denkt Informa. Deze zouden ook korte programma's van hoog uit een paar minuten moeten la ten zien, want veel langer kan de reiziger zijn aandacht waarschijn lijk niet vasthouden. Op de vraag naar inhoud is het ge renommeerde Sundance Film Fes tival alvast ingesprongen. De orga nisatie heeft zes filmmakers ge- Nflj Fabrikanten verdringen elkaar op de beurs met goedkope toestelle tjes om de mensen massaal aan het tv-kijken op hun mobiele te lefoontjes te krijgen vraagd om speciaal voor de gsm korte filmpjes te maken, die maan dag op 3GSM werden getoond. Best lastig om voor zo'n klein for maat scherm te filmen, vond regis seur Jonathan Dayton van de voor een Oscar genomineerde film Litt le Miss Sunshine. „Het is een nieuw medium dat de filmmaker uitdaagt." De verwachtingen zijn wel hoogge spannen. De vijf filmpjes verschij nen de komende maanden in 250 landen. En daar blijft het niet bij, als het aan de brancheorganisatie voor mobiele telefonie GSMA ligt. „Af gelopen jaar hebben consumenten 7 miljard dollar besteed aan ringto- nes. Nu is er behoefte aan kwali- teitsinhoud", voorspelde marke tingdirecteur Bill Gajda. Niet al leen professionele filmmakers zul len volgens hem deze trend vol gen. Ook de gewone man kan met een telefoon met camera eenvou dig een filmpje maken. „Er zal een explosie van door gebruikers ge maakte inhoud plaatsvinden." Chrysalidocarpus Areca Palm Van 24,95 NU 19,95 Schaal Wilg NU 13,50 Primula Acaulis Per stuk 0,99 Kanten Tafelloper Nu 16,95 Schilderijen Vanaf 3,99 Assortiment vernieuwende landelijk klassieke vazen en potterie. Zijden decoratietakken. Vanaf 1,99 Aeschynanthus Zeer decoratief als hangplant of in hoge cilinder vaas. Van 8,99 Intratuin laat zich inspireren door de grote woonbladen. 101 Woonideeën bracht ons op het idee om de lente in huis te halen. Hang mooie prints van bloesemtakken op lichtdoorta- tend doek voor je raam. Met een tafel vol kaarsen en vrolijke vet- planten ervoor haal je de lente al helemaalin huis. MediniUa Zeer uitbundig bloeiende kamerplant Houdt van een lichte standplaats. Van 19,95 Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuinvestiging 0900-7707700 of kijk op: www.intratuin.nl vocaten en 120.000 accountants.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15