Meningen NIYEA. WIE IS ER NIET JONG MEE GEBLEYEN? 10 Woensdag 14 febwari 2007 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 Iezersredacteur@pzc.nl Lantaarns In de PZC van 2 februari stond dat de gemeente Veere ontevreden was over het onderhoud van de straatlantaarns van Delta Nuts. Een dag later, 3 feb, gaf Delta Nuts een tegenbericht. Zo gaat het. Van de één krijg je een duw, de ander is vol lof Ondergetekende hoort bij die groep. Geef je een melding: lamp doet het niet in je straat; bin nen twee dagen is hij vervangen. Alle lof voor Delta. J. Verhage Walhout Nieuwstraat 12 Zoutelande De smaak van In de rubriek De smaak van Edith en Raymond is te lezen dat redac teur Edith Ramakers in restaurant de Kromme Watergang ganzenle ver heeft gegeten. Mag ik hierop met verbazing reageren? Is het niet zo dat redacteuren geacht worden volledig in het leven te staan en be kend te zijn met het laatste nieuws? Is haar dan niet bekend op welke gruwelijke manier dit product tot stand komt? Tevens dat alle zich enigszins respecteren de restaurants de foie gras allang van de kaart hebben geschrapt om dat de meeste consumenten allang aangegeven hebben geen produc ten meer te willen consumeren waar zoveel martelingen aan kle ven. Dwangvoedering zorgt voor ernstige welzijnsproblemen zoals botbreuken, kneuzingen, looppro blemen en ernstige verwondingen aan de nek. Mag ik u verzoeken voortaan geen reclame meer te ma ken voor dierenmishandeling? Rob Ossewaarde Pr. Bernhardstraat 25 Oud Sabbinge Paardenvlees Paardenvlees in frikandel smaakt best, PZC 11 feb. Deze 3 tieners hebben geen moeite met het eten van dieren. Er worden 'toch alleen maar oude paarden in gestopt'. Voor mij geeft dit aan waar de nor men en waarden van de jeugd zijn. Nergens dus. Als je geen res pect hebt voor een levend wezen of deze nu oud is of jong, hond, kat, paard of wat voor dier ook, wordt het tijd voor de ouders hun kinderen eens op te voeden met respect voor alles wat leeft. Er zul len niet zo snel 'dieren in komen die daar niet voor bedoeld zijn'? Welke dieren zijn dan in onze schepping bedoeld om hun leven weg te kwijnen in stallen zonder daglicht en daarna onder bruut ge weld wagens ingeslagen te worden om vervolgens onder gruwelijke omstandigheden geslacht te wor den? Dringend tijd voor bezin ning! Weet wat je eet! J. Haak Postbus 36 Kortgene Verkrachting In de PZC het zoveelste verhaal van een verkrachting. Van de Duit se dichter Schiller (1759-1805) zijn de woorden: „Voor de ernstige en gevoelige mens zal een kind een onschendbaar wezen zijn." Hem is bekend dat pedofielen en verkrach ters in een strafgevangenis beslist niet welkom zijn. De verkrachter heeft naar mijn mening dokters hulp nodig. Vrouwen, die de pil slikken en bij voorbeeld geen verdere uitbrei ding van hun gezin willen, zijn hun partner dankbaar wanneer hij de simpele operatie wil onder gaan. (De Schelde stroomt nog wel maar de visjes zijn eruit.) Waarom dan ook niet de keuze aan verkrachters tussen de cel in of medische hulp. Ime Dekker Omloop 24 's-Heer Hendrikskinderen Energiearm In reactie op het artikel energie arm huis (12 feb) het volgende: Ook wij hebben zo'n energiearm huis, eentje met warmtepomp in de wijk Ouverture in Goes. Vol gens Delta verbruikt een gezin met 2 kinderen op jaarbasis 2500 kwh. aan stroom. Deze warmte pomp gebruikt alleen al 3500 kwh op jaarbasis (6 a 7 honderd euro) af te rekenen aan Delta. Aan Es- sent mogen wij voor de opge pompte warmte 12 x 120 is 1440 eu ro betalen. Totaal ruim 2000 euro. In onze vorige woning betaalden wij voor gas (cv en warm water) 600 euro per jaar. Hoezo energiearm terwijl het nog niet eens écht winter is geweest. Een reactie zou kunnen zijn: de warmtepomp eruit, weer een cv en 1400 euro minder kosten. He laas, er ligt in heel de wijk geen gas. De gemeente Goes heeft zelfs mid dels een kettingbeding in de koop aktes laten opnemen de verplich ting tot het plaatsen en houden van een elektrisch warmtepomp systeem op straffe van 34.000 euro onverminderd de verplichting. Met Essent is hiervoor tot 2018 een overeenkomst gesloten. Daar door zitten we tot dan aan Essent vast (vrije energiekeuze?) Bij de in voering van een energielabel 1 ja nuari volgend jaar mag er wel een XXL label voor de wijk Ouverture worden gedrukt. A. Knuit Jim Morrisonpad 12 Goes Winkelketen Met verbazing heb ik het stuk gele zen over het vestigen van winkel keten Vögele in Zierikzee in de PZC van vrijdag 9 feb. Wat is er nou mooier dan een kledingszaak krijgen als Vögele of C&A? Nu zijn wij genoodzaakt om voordeli ge kleding te gaan kopen in Goes of Middelburg. Want in Zierikzee is er voor een kleiner budget wei nig tot niets te koop. Wat het pand naast Leen Bakker betreft dat is toch ideaal, veel aanloop bij de andere winkels op het Grevelingen- plein, grote parkeergelegenheid. Als je dan leest dat de gemeente er een sportwinkel met golfkarretjes in wil hebben dan snap ik hier niets van. Laat deze lekker bij het Grevelingenhout in Bruinisse gaan zitten! Grote panden in de binnen stad van Zierikzee zijn er niet dus Vögele zal nooit in Zierikzee ko men. Nee, ik ben van mening dat menig Zierikzeeënaar een unieke kans om een grote kledingwinkel voor jong en oud aan zijn neus voorbij ziet gaan dankzij de gemeente die van mening is dat er een leegloop in de binnenstad plaatsvindt. C. Bosters Kreeftstraat 58 Zierikzee Motel Insomnia In tegenstelling tot de rubriek schrijver Willem Nijssen heb ik wel erg genoten van de openings avond van Motel Insomnia in de oude Timmerfabriek in Vlissingen (zie PZC 12 februari). Van de zoge noemde (hotel)kamers die er wa ren, de optredens en de lokatie. Vooral de dansers vond ik persoon lijk erg goed en zeker orgineel. Ver der werd er goed voor ons gezorgd we kregen glühwein of champag ne en lekkere hapjes aangeboden. Ik vond het een leuke en interes sante avond en zou zo deze don derdag weer gaan kijken naar het andere programma. Ik vind het de 12,50 euro!! voor een kaartje en voor een show die bijna drie uur duurde, zeker de moeite waard. Rozemarijn Ideler Biggekerksestraat 15 Koudekerke Kroost Een indringend bericht in de PZC 12 feb: Vijf jongens van elf tot zes tien 'zwalken 's nachts om kwart over drie gewapend over straat'. Hebben ze geen ouders die onge rust zijn en die zich afvragen waar hun kroost uithangt. Zo nee, wie zorgt er voor hen? Moet je met zul ke kinderen medelijden hebben of kwaad op hen zijn? Ongerust, want zo gaan zulke kinderen, plat gezegd, naar de bliksem. Wim van Gilst Boogerdlaan 23 Kortgene NIVEA zorgt al vele laren dat ie er net zo goed uitziet als je ie voelt. En dat Kun je wat ons betreft nog heel lang volhouden. Met een speciaal en uitgebreid assortiment verzorgingsproducten. Van gezichtscrème tot bodylotion, van shampoo tot douche olie. Met unieke ingrediënten die optimadl verzorgen, beschermen en |e er stralend jong uit laten zien. Kijk voor meer informatie op www.NIVEA.nl en maak kans op een verwenpakket t.w.v 50,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10