Kabinet dreigt met straf tegen scholen Geen kort geding tegen Westermoskee Coalitiepartners eens over verdeling posten Zalm is mild Brand in Alphen aan den Rijn PZC Dinsdag 13 februari 2007 5 Bewindslieden maken zich grote zorgen over het lage aantal lesuren. DEN HAAG - Scholen die hun leer lingen te weinig les geven, krijgen tot het einde van dit schooljaar de tijd om orde op zaken te stellen. Doen zij dat niet, dan volgen sanc ties. Dat hebben minister Van der Hoeven en staatssecretaris Bruins van Onderwijs gisteren gezegd. De twee bewindslieden maken zich grote zorgen over het aantal lesuren dat leerlingen op scholen in het voortgezet onderwijs en in het middelbaar beroepsonderwijs krijgen. De kwaliteit van het on derwijs loopt daardoor gevaar. Bo vendien voorkomen scholen die voldoende les geven dat leerlingen het onderwijs verlaten zonder een diploma. Volgens de bewindslieden heeft het middelbaar beroepsonderwijs DEN HAAG - Mensen die te veel huur- of zorgtoeslag hebben ont vangen en dit aan de Belasting dienst terug moeten betalen, hoe ven daarover geen rente te beta len. Dat besloot minister Zalm van Fi nanciën gisteren. De betrokken moeten daarvoor wel een verzoek indienen bij de fiscus. De hoogte van de toeslagen is inko mensafhankelijk. Begin vorig jaar werd duidelijk dat negenhonderd duizend van de zes miljoen aanvra gen onjuist of onvolledig waren in gevuld. Hierdoor kon toen niet de hoogte van de inkomensafhankelij ke toeslag worden berekend. Om te voorkomen dat mensen die af hankelijk zijn van een toeslag in de problemen zouden komen, be taalde de fiscus toch een geschatte toeslag uit. In 170.000 gevallen was dit bedrag te hoog. problemen met de registratie, con trole en verantwoording van de lesuren. Deze scholen moeten jaar lijks minimaal 850 uur aan les, sta ges en begeleiding verzorgen. Uit onderzoek van de Inspectie van het Onderwijs blijkt echter dat vooral scholen in het voortge zet onderwijs tekortschieten. Deze instellingen houden slecht reke ning met studiedagen, toetsweken, vergadertijd en nationale feestda gen. Het minimum van 1040 lesu ren in de eerste jaren van het voortgezet onderwijs wordt daar door vaak niet gehaald. De onderwijsinspectie bezocht on langs 25 scholen in het voortgezet onderwijs. Daarvan bleken er veer tien hun lesrooster niet op orde te Doordat scholen te weinig uren lesgeven, loopt de kwaliteit van het onderwijs gevaar, vreest het ministerie van Onderwijs. Scho len ontkennen de aanteigingen. hebben. Verder konden vier scho len niet aangeven of zij het mini mumaantal lesuren halen. Eerdere bezoeken leidden nauwelijks tot verbetering. De organisatie van scholen in het voortgezet onderwijs, de VO-raad, zegt dat uit eigen onderzoek blijkt dat scholen dit jaar wel degelijk meer les zijn gaan geven. Niette min haalt volgend jaar 35 procent van de scholen de wettelijke norm niet, aldus de raad. De VO-raad be schuldigt Van der Hoeven ervan dat zij geen geld uittrekt om de les tijd te verhogen. Dit voorjaar onderzoekt de inspec tie hoe scholen in het voortgezet onderwijs en het middelbaar be roepsonderwijs omgaan met les tijd. Hebben zij hun zaken niet op orde, dan kan het ministerie hen fi nancieel korten, geld terugvorde ren of de onderwijslicentie intrek ken. Volgens de VO-raad treft dat alleen maar de leerlingen. amsterdam - De Amsterdamse woningcorporatie Het Oosten heeft gisteren een kort geding te gen de Turkse organisatie Milli Görüs over de omstreden Wester.- moskee ingetrokken. Dat heeft de woningbouwvereniging laten we ten. Het Oosten wilde gistermiddag bij de rechter de bouw van de mos kee in het Amsterdamse stadsdeel De Baarsjes veilig stellen. Het Oos ten en moskeevereniging Aya So- fya, onderdeel van Milli Görüs, lig gen al enige tijd met elkaar over hoop over de koers die de moskee moet varen. De woningcorporatie wil dat de moskeevereniging zich houdt aan een eerder gesloten con venant om de liberale koers te ga randeren. De partijen voerden sinds vrijdag crisisoverleg om een oplossing te vinden. „We zijn eruit", aldus een zegsman van Het Oosten. „Het project gaat door, zonder dat een van de partijen schade lijdt." Over de gevonden oplossing wil len de betrokkenen geen medede lingen doen. Milli Görüs, Het Oos ten en stadsdeel De Baarsjes gaan wel met elkaar verder praten. De woningcorporatie had de in druk dat Milli Görüs de verlening van de bouwvergunning voor haar eigen gebedshuis probeerde te ver tragen of te voorkomen. Zonder bouwvergunning zou de grond waarop de moskee moet komen, in 2010 teruggaan naar Milli Görüs. Het Oosten heeft echter al Ontwerp van de Westermoskee foto GPD enkele miljoenen geïnvesteerd in de voorbereiding van de bouw van de moskee en de ernaast gelegen woningen, winkels en parkeergara ge- Daarnaast vreest de woningbouw vereniging dat Aya Sofya met de komst van voorzitter Fatih Dag vo rig jaar, kiest voor een minder libe rale koers. Het Oosten wil dat Dag de banden loslaat met het Duitse hoofdkantoor van Milli Görüs in Keulen, dat bekendstaat als zeer conservatief Het Oosten eiste eerder het aftre den van Dag. Ex-minister Donner van Justitie gaf vorig jaar het start sein voor de bouw van de moskee, die een minaret van 42 meter moet krijgen. ALPHEN AAN DEN RIJN - Buurtbewoners van het in de nacht van zondag op maandag afgebrande zwembad De Thermen worden opgevangen in het buurthuis. Het vuur brak uit in een café naast het sportcomplex. Beide ge bouwen gingen volledig in vlammen op. Er zouden geen gevaarlijke stoffen zijn vrijgekomen. Niemand raakte gewond. foto ANP Nieuw Ministeries voor Jeugd en Gezin en voor Wijkverbetering. door Jeroen Hoorn DEN HAAG - De coalitiepartijen CDA, PvdA en Christenunie zijn het gisteravond eens geworden over de verdeling van de posten in het nieuwe kabinet. Het CDA le vert acht ministers, de PvdA zes en de Christenunie twee. Er ko men twee nieuwe ministerspos ten: 'Jeugd en Gezin' en 'Integratie en Wijkverbetering'. De PvdA krijgt zes staatssecretarissen, het CDA vier, de Christenunie één. Na afloop van het beraad tussen formateur Balkenende en fractielei ders Verhagen, Bos en Rouvoet, sprak Verhagen van een 'evenwich tige verdeling'. Behalve de premier levert het CDA de ministers van Buitenlandse Zaken, Justitie, Ver keer en Waterstaat, Economische Zaken, Landbouw, Sociale Zaken en Volksgezondheid. PvdA-leider Bos zei te verwachten dat de PvdA-ministers 'een groot deel van ons profiel' zullen kun nen uitdragen. Zo gaat de nieuwe post Integratie en Wijkverbetering naar de sociaal-democraten. Bos zelf wordt minister van Financiën en vice-premier. Verder krijgt de PvdA Ontwikkelingssamenwer king, Binnenlandse Zaken, Onder wijs en VROM. Bos memoreerde dat twee van de zes PvdA-staatsse- cretarissen, die voor Europese Za ken en die voor Buitenlandse Han del, zich in het buitenland minis ter mogen noemen. ChristenUnie-leider Rouvoet wordt behalve vice-premier minis ter voor Jeugd en Gezin. Zijn partij levert verder de minister van De fensie en de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat. Blazers Ensemble mee op staatsbezoek DEN HAAG - Koningin Beatrix trak teert de Turken tijdens haar staats bezoek eind deze maand aan hun land op een concert van Het Ne derlands Blazers Ensemble (NBE). Op 28 februari speelt het gezel schap in de concertzaal van de Bil- kent Universiteit in Ankara voor de genodigden van de vorstin. In 2004 nam de vorstin het NBE al mee naar Bangkok, als cultureel ge schenk aan de Thai. Voorjaarsvakantie voor miljoen Nederlanders leidschendam - Ongeveer 1,1 mil- joen Nederlanders trekken erop uit tijdens de voorjaarsvakantie die zaterdag begint. Die prognose publiceerde het Nederlands Bu reau voor Toerisme 8c Congressen gisteren. Het buitenland is met zes honderdduizend vakantiegangers licht favoriet. Een half miljoen Ne derlanders verblijft een of meer nachten elders in eigen land. Amsterdam isoleert kwart miljoen huizen Amsterdam - Het gemeentebe stuur van Amsterdam wil dat de komende jaren een kwart miljoen huizen dubbel glas krijgen. Ook in vesteert de gemeente in zuinige cv-ketels. Een woordvoerster van de gemeente heeft een bericht van die strekking van de NOS gisteren bevestigd. De voornemens staan in het milieubeleidsplan van het college van B en W, dat bestaat uit PvdA en GroenLinks. Aantal voltijdwerkers groeit sinds vier jaar voorburg - Voor het eerst sinds vier jaar is het aantal mensen dat in voltijd werkt vorig jaar geste gen. Dat blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren heeft bekendge maakt. Het aantal mensen dat in voltijd werkt, groeide met ruim 2 procent. Overigens is dat wel vrij wel even snel als het aantal perso nen met een deeltijdbaan. Dronken mannen randen meisjes aan oosterhout - Drie mannen heb- ben zondagmiddag drie meisjes van elf jaar aangerand in een zwembad in Oosterhout. Dat zei de politie gisteren. De verdachten zijn aangehouden. De mannen waren bij hun aanhou ding in het zwembad dronken. De meisjes hebben tegen de badmees ter gezegd dat de mannen hen meerdere keren onder water onze delijk betast hebben. Zwangerschapsverlof moet naar een jaar amsterdam - Ruim acht op de tien vrouwen vinden een zwanger schapsverlof van in totaal zestien weken te kort. Meer dan de helft wil het recht op een jaar verlof. Dat blijkt uit gisteren gepubliceer de resultaten van een onderzoek in opdracht van de Negen Maan den Beurs die morgen in Amster dam begint. Met de stelling was 83 procent van vrouwen het eens. ©DyjaJgbruarilir^^^M^^^^H Geef nu j'e Valentij'nsadvertentie op voor slechts €10,- viawww.kleintjësmafktïnïi En maak kans op een romantisch i^éa utya r ran ge me n tva n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5