Zeeland PZC Nieuwe plannen Ramsburg r F 1 WALCHEREN 33 22 Schade aan huis door drempel Kans overlast door rioolreiniging Treurnis Kunstzinnige oplossing voor impasse Britannia Zeeland Middelburg dreigt door een i, j uniek kerkorgel spionnetje XJ; ~Jm kwijt te raken Dinsdag 13 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Twee varianten voor ontwikkeling gebied rond bedrijventerrein. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Oostperkweg is niet geschikt als toegangsweg naar de binnenstad van Middelburg. Als de nieuwe N57 klaar is, wordt aanpassing van de weg en de ont wikkeling van het gebied rond de weg noodzakelijk. Dat zei steden bouwkundige J. van den Bout gis teravond bij een presentatie in de commissie ruimte. De weg is te smal om al het verkeer te kunnen verwerken. Bovendien is de omgeving nu le lijk. „Eigenlijk is dat een te minne oplossing voor de nieuwe entree van Middelburg", zei hij. Mensen die in de omgeving van de Oostperkweg wonen, maken zich zorgen over de toekomst. Het verkeer komt dan wel via die weg en de Punt en de Havendijk de stad in, maar hoe gaat het verder? „Is dat nou wel de juiste ontslui ting?", vroeg gemeenteraadslid P. de Doelder (PvdA). „Zijn er geen alternatieven?" Volgens wet houder F. Streng (WD) is er geen andere keuze. „In het bestem mingsplan zijn vastgestelde routes opgenomen. De procedures over doen is geen optie. We moeten ons concentreren op dit gebied." Twee jaar geleden presenteerde de gemeente woningbouwplannen voor het gebied tussen de Veerse- weg en het Kanaal door Walche ren. Die stuitten op zoveel weer stand dat werd besloten eerst met omwonenden te overleggen. Uit dat overleg bleek dat buurtbewo ners het liefst zo min mogelijk ver anderingen willen in het gebied. Tegen woningbouw langs het ka naal is minder weerstand. Eigena ren van bedrijven op Ramsburg willen dat de bedrijvigheid wordt uitgebreid. Het stedenbouwkundig bureau heeft intussen twee varianten ge maakt: óf heel weinig doen óf het gebied radicaal omvormen. Op bei de varianten is een financieel te kort. De gemeenteraad moet dit voorjaar nog beslissen welke rich ting ze op wil. Na de zomer moet er een uitgewerkt plan liggen. Als wordt gekozen om weinig wo ningen te bouwen en aan Rams burg te laten zoals het is, moet het verkeer straks over het oude bedrij venterrein naar de stad. Een alter natiefkan zijn om verbinding tus sen de N57 en de stad in te passen in het groen, om de Oostperkweg Middelburg onderzoekt twee va- rianten voor de ontwikkeling van de omgeving van Ramsburg. Na de zomer wordt duidelijk of en hoeveel woningen er komen. te verbreden en om in het gebied rondom Ramsburg woningen te bouwen. In totaal zou het gaan om bijna zeshonderd woningen: van huizen in het groen achter de Veerseweg tot appartementenge bouwen van tien tot twaalf verdie pingen langs het kanaal. Eén van die gebouwen, die op de hoek van de Punt, zou vanwege de bijzondere ligging ook best een bij zondere functie kunnen krijgen, zei Van den Bout. Een hotel bij voorbeeld, of - misschien toch - een theater. „Toen er nog over het theater in Middelburg werd gedis cussieerd, is daar al eens over ge sproken. Het is ook een hele mooie plek." GRIJPSKERKE - Een verkeersdrem pel in de Gasthuisstraat in Grijps- kerke wordt verlaagd. De gemeen te Veere heeft dit besloten nadat zij door een inwoonster aansprake lijk is gesteld voor schade aan haar woning. Het huis, dat pal bij de drempel staat, vertoont scheuren in de ge vel. Zes jaar geleden was dat ookal eens zo. Toen heeft bewoonster J. Ridderbos de schade op eigen kosten laten repareren. Pas toen er opnieuw scheuren in de muren op doemden, trok ze bij de gemeente aan de bel. Volgens haar veroor zaakt het verkeer trillingen. „De kommetjes staan soms te rinkelen in de kast." Het tien jaar oude plateau blijkt te hoog te zijn naar de huidige nor men. Dit voorjaar wordt de drem pel daarom de helft lager. De scha de wordt afgehandeld door de ver zekering. REI 91 rmmmtmtMmr, i»ir 77 VLISSINGEN - Graffitikunstenaar Martijn Prins (fo to boven) heeft een ambitieus plan bedacht om zowel uiterlijk als innerlijk van het verpauperde hotel Britannia aan de boulevard in Vlissingen op te fleuren. Hij wil de buitenkant behangen met kunst, onder meer panelen met kleurige afbeel dingen of videoprojecties op de balkons (fotobe werking rechts). Binnen wil hij culturele activitei ten organiseren voor jongeren. Prins is in gesprek met de gemeente over zijn plan. Hij moet daar voor een vergunning krijgen. De eigenaar van Bri tannia, projectontwikkelaar Loostad, is akkoord met het idee van Prins. Hij mag zijn gang gaan ge durende de tijd dat er toch nog niets gebeurt met Britannia (waarschijnlijk een paar jaar). Prins gaat overheden en bedrijven aanschrijven met de vraag om financiële steun, foto boven Ruben Oreel foto's onder Martijn Prins VLISSINGEN - De Boulevard Evert- sen en de wijk Vredehof in Vlissin gen moeten de komende dagen re kening houden met stankoverlast. De gemeente is bezig met de jaar lijkse inspectie en reiniging van het riool. Omdat de riolering daarbij va cuüm wordt getrokken, kan een rioollucht in de huizen ruikbaar zijn. Volgens de gemeente is dat te verhelpen door alle kranen even open te draaien en het toilet door te trekken. De kans is ook aanwe zig dat rioolwater in het toilet om hoog komt. De gemeente advi seert daarom het deksel van het toilet af te sluiten. De werkzaamheden duren tot en met 2 maart. Tip? redactie@pzc.nl De complimenten zijn niet van de lucht. Het afscheid van de 'grote' krant en de geboorte van de 'kleine'gaat overwegend ge paard met lofzangen op het han dige formaat en de zalige presen tatie. Talloze schouderklopjes ont ving een van trots blozende hoofdredacteur deze week tijdens het telefonisch spreekuur. Toch was die grote krant zo slecht nog niet, mijmerde een Be- velandse dame deze week. Bij kinderpartijtjes kon je er zo leuk een van-een-oude-krant-gevou- wen-hoed van vouwen. Een andere lezeres treurde mee om het praktische verlies. „Want waar laat ik nu mijn aardappel schillen? Dat krantje is veel te klein en dan die nietjes...." Tip: laat uw zes kinderen zich uitleven met plakband en schaar. In een mum van tijd heeft u een van een Calimero-krantje geknut seld aardappelmandje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49