Zeeland PZC Redders gaan voor scholing SCHOUWEN-DUIVELAND door™1 The Who treedt op in Antwerpen Verzet tegen campinghotel Peuters met hun neus in de boeken in biblioservicebus een spionnetje 33 Cronégoed ontvangen in Vlissingen 25 Dinsdag 13 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Instructeurs geven trainingen op eigen Ouwerkerkse strand. door Esme Soesman OUWERKERK - De Reddingsbrigade Zierikzee-Duiveland zet komende zomer stevig in op scholing van vrijwilligers. Sinds vorig jaar heeft de club instructeurs in huis die trainingen op de eigen Ouwerkerk se stek kunnen verzorgen. Dat heeft, zo blijkt uit het jaarverslag over 2006, het eerste jaar tot 'over uren' geleid. Was de post van de Reddingsbriga de Zierikzee-Duiveland in 2005 slechts 24 dagen geopend, in 2006 is het gebouw op het Ouwerkerkse strandje 51 dagen bemand ge weest. Het. jaarverslag rept van 1452 strandwachturen tegenover 414 een jaar eerder en van een forse uitbreiding van het aantal ope ningsuren (285) ten opzichte van 2005 (127). In beide jaren was er een club van 27 personen langs het water van de Oosterschelde ac tief Die enorme toename van aantal uren komt omdat er vorig jaar 'in tensieve trainingen gedraaid zijn', licht pr-man Taco Meeles van de reddingsbrigade toe. De post is daardoor een week of twee doorlopend open geweest. In 2005 hebben vijf leden de in structeursopleiding afgerond. Daar mee heeft de brigade de capaciteit in huis om op het eigen strand op leidingen te verzorgen. Naast de binnenwateropleiding, waarvoor de leden elke vrijdag avond in het Zierikzeese zwem bad Onderdak trainen, moeten strandwachten-in-spé een strand- opleiding doorlopen. Voorheen werd dat bij buurverenigingen langs de kust gedaan of was er sprake van 'training on the job'. Het zelf in de hand houden heeft echter voordelen, schetst Meeles. Op het eigen strand leren leden met eigen materiaal en op die spe cifieke plek te werken. Bovendien verklein je de kans dat Ouwerkerk se leden de overstap maken naar een brigade aan het Noordzee strand. Het afgelopen jaar hebben acht leden (met brevet 6 op zak) van de gelegenheid gebruik gemaakt om het strandwachtbrevet (de ba sisbeginselen) te halen. Zij kun nen hierna door voor de di ploma's A en B. Die vervolgop leidingen worden dan ook ko mend seizoen aangeboden, meldt l^j De brigade Zierikzee-Duiveland heeft sinds 2005 instructeurs in huis die zelf strandopleidingen kunnen geven. Daardoor is de post in 2006 veel open geweest. Meeles. Bij voldoende animo wordt tevens de basiscursus her haald. De Reddingsbrigade Zierik zee-Duiveland is vanaf eind april (de start van de meivakantie) weer operationeel. Rond die tijd wordt de post opgebouwd en ver zorgt de club een grote oefening voor buurbrigades, bij wijze van opwarmertje voor het seizoen. Krijgen de redders voldoende geld bijeen, dan wil de brigade officiële strandwachtkleding - in internatio naal gebruikte kleuren - aanschaf fen. Ook aast de Ouwerkerkse reddings organisatie op een automatische hartdefibrillator. door Eugène Verstraeten ANTWERPEN - In het najaar van 2005 stond Roger Daltrey in het Antwerpse Sportpaleis op het po dium van de Night of the Proms. Vrijdag 8 juni is hij weer te gast on der het grote groene dak. Maar de ze keer brengt hij Pete Townshend en de andere groepsleden van The Who mee. Voor rockliefhebbers die het optreden vorig jaar op Rock Werchter gemist hebben, een unieke kans om deze legenda rische band aan het werk te zien en te horen. The Who introduceer den ook de rockopera met Tom my. Na de dood van drummer Kei th Moon (1978) en bassist John Entwistle (2002) ging The Who door. Anno 2007 treden Daltrey en Townshend op met toetsenist John Bundrick, drummers Zak Starkey (zoon van Ringo Starr) en gitarist Simon Townshend (jonge re broer van Pete DREISCHOR - Niks te vroeg. Taaistimulering is ook al in de voorschoolse tijd hardstikke belangrijk, zegt M. Esseling van de biblioservicebus. Deze bus deed gisterochtend peuterspeelzaal De Drie Schorren in Dreischor aan, waarna Jan en Addy van den Bosse de peuters onder meer vermaak ten met een interactieve voorleessessie. Ook an dere peuterspeelzalen op Schouwen-Duiveland worden bezocht. foto Dirk-Jan Gjeltema RENESSE - De Vereniging Stad en Lande verzet zich tegen de bouw van een campinghotel op camping De Brem in Renesse. De club voelt niets voor nog een object dat bij draagt aan horizonvervuiling. Nu is de meelfabriek van Krijger het enige storende element, voor wie richting Renesse blikt. De bouw van een verdieping op een al bestaand gebouw op De Brem botst met het effect van de ingrijpende sanering van camping de Prinsenhoeve. Verstening van accommodaties hoort sowieso niet op een camping thuis, aldus de club in een zienswijze op het bouwplan. In geval van nieuw bouw van hotels geeft Stad en Lan de de voorkeur aan Zierikzee. Tip? redactie@pzc.nl Treurnis De complimenten zijn niet van de lucht. Het afscheid van de 'grote' krant en de geboorte van de 'kleine' gaat overwegend ge paard met lofzangen op het han dige formaat en de zalige presen tatie. Talloze schouderklopjes ont ving een van trots blozende hoofdredacteur deze week tijdens het telefonisch spreekuur. Toch was die grote krant zo slecht nog niet, mijmerde een Be- velandse dame deze week. Bij kinderpartijtjes kon je er zo leuk een van-een-oude-krant-gevou- wen-hoed van vouwen. Een andere lezeres treurde mee om het praktische verlies. „Want waar laat ik nu mijn aardappel schillen? Dat krantje is veel te klein en dan die nietjes...." Tip: laat uw zes kinderen zich uitleven met plakband en schaar. In een mum van tijd heeft u een van een Calimero-krantje geknut seld aardappelmandje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39